Hotel se špatnou pověstí

Hotel se špatnou pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364627/bmid_hotel-se-spatnou-povesti-HrT-364627.jpg 4 34 34

Hotel Korso před rokem 1989 a krátce po tomto roce byl hotel s tou nejhorší pověstí v Brně. Autorka zde pracovala v této době jako recepční a mistrně zaznamenala zážitky z této doby a to se šokující otevřeností a přitom s humorem. Určeno všem milovníkům dobrého čtení o městě Brně a jeho historii.

Mauricie
10.05.2021 3 z 5

Pro mě takový průměr. Příhody docela zajímavé a humorné, ale styl psaní mi přišel dost amatréský. Spíš jako bych četla nějaký blog, než knihu.

lukas8047
27.08.2020 5 z 5

Vynikajúca kniha, miestami naozaj vtipne spracovaná. Zaujímavé príbehy a situácie z minulosti z hotela, kde pani spisovateľka pracovala ako recepčná. Určite odporúčam!

seiwaa
20.11.2019 3 z 5

Za mě takový průměr. Některé pasáže mi přišly humornější než jiné, hůře jsem se že začátku začítala a řekla bych že to pak bylo čím dál lepší. Občas mi trochu přišlo, že by některé narážky na určité rasy mohly být citlivější. Ale já hodnocení má vliv určitě také fakt, že jsem na Kopečné před pár lety nějakou dobu bydlela a Brno jako takové mám moc ráda. 3,5/5

aychend
16.09.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla Hotel se špatnou pověstí a parádně jsem se pobavila. Kdo aspoň trošku zná Blanku osobně, musí si připadat, jako by seděla u čtení vedle něho, a vyprávěla mu to nahlas. Umí si parádně pohrát s češtinou a vytvořit slovní spojení, nad kterými musíte jen žasnout!

yellowbanna
08.07.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla jen kvůli Čtenářské výzvě, její útlosti a momentální neinspiraci na další čtení. Líčení osobních zážitků z práce ve (svého času) nejhorším brněnském hotelu je sice místy úsměvné, ale žádná velká literatura ani třeskutá zábava to není. Ještě že to byla taková jednohubkya. Hvězdy za moje oblíbené Brnečko a pár uchichtnutí.

*Čtenářská výzva 2019 - č.13 Kniha od autora, jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

karolina5333
14.01.2019 4 z 5

Na nic si to nehraje, pobaví i udiví, myslím, že je to bezva připomínka brněnských dob minulých. A jistě mé hodnocení neovlivňuje, že jsem dělala tři roky na recepci a žiju v Brně :D Navíc jsem teď v náročným životním období, kdy cením vtipné a útlé knížky. Mně to zkrátka sedlo - paní Budínová odpustí - jak prd*l na hrnec :)

Kabátice
04.01.2019 3 z 5

Přečteno přes vánoční svátky kvůli výzvě, ale nelituji. Byla to ta správná oddychovka :-)

evickakyticka
23.10.2018 4 z 5

Při čtení jako bych se vrátila do mé bývalé práce na horském hotelu. Tam se taky děly věci, že by člověk čučel:) Takže jsem s chutí přečetla, co se děje i jinde. Občas vtipné a hezky napsané.

Ellissabeth
31.08.2018 3 z 5

Pobaví, člověk vidí tuto dobu i z jiného úhlu.

malpet
30.08.2018 4 z 5

I já jsem se nechal inspirovat k přečtení této knihy čtenářskou výzvou 2018 - kniha odehrávající se v Brně. A nelituju toho. Super oddychovka na hodinku, dvě, ideálně na cestu vlakem třeba zrovna do Brna :-)

May
06.08.2018 4 z 5

Patřím k těm, kteří po knize sáhli kvůli letošní čtenářské výzvě. I když bydlím téměř v Brně :-), tj. cca 20 km od něj, nikdy jsem o hotelu Korso neslyšela, ale až příště budu ve městě, zřejmě se na Kopečnou vydám :-)
Velmi milé a vtipné, výborně napsané a já děkuji za ČV 2018, že jsem díky ní na tuto knihu narazila!

Hotovson
11.07.2018 4 z 5

Jako zábavná knížka do vlaku přes půl republiky se mi to osvědčilo :)

L.Helena
26.05.2018 5 z 5

Příjemné, svěží a humorné čtení na jedno odpoledne. Mohlo by být i delší.

alnahu
09.05.2018 3 z 5

Skutečný příběh z hodinového hotelu v Brně ,provozovaného před revolucí, líčí tehdejší recepční. Situace do kterých jí zákazníci přivedli jsou sice komické ,ale její naivita mě dost překvapila ,protože ji bylo tehdy již 42 let. Kniha se dala číst je to taková malá oddechovka.

Eliadna
11.03.2018 5 z 5

Velmi osvěžující a vtipná kniha. Krásný příklad toho, že je život snažší, když dokážeme i životní kotrmelce brát s humorem a vzpomínat na ně s lehkým srdcem. Vážím si autorů, kteří mě dokážou rozesmát a paní Budínová je nepochybně jednou z nich. Patří jí mé díky.

Mahuleno
04.03.2018 3 z 5

Přiznávám, že jsem přečetl jako položku do výzvy. Autorčiny autentické příhody
a příběhy z recepce "béčkového" hotelu, kam přišla pracovat ze zcela jiného prostředí, jsou často vyvolány právě nezkušeností, někdy až naivitou, v tomto oboru. Takže mne spíše pobavily příběhy z doby, kdy zde již nějaký čas pracovala
a dokázala řešit problémy, které vznikaly z různých příčin, s cizinci především jazykových. tato část mi připomínala Leo Rostena a jeho "Pan Kaplan má třídu stále rád". Vzhledem k tomu, jaké jiné knihy ode mne dostaly tři hvězdičky, víc nemohu.

mark6329
04.02.2018 5 z 5

Autorka popisuji mene atraktivni hotel v porevolucnim Brne. S humorem vypravi, jak se po svem a kreativne vyrovnavala nove dobe a prostredi.
Hlavni postava recepcni, ktera si za vsech okolnosti poradi s necekanymi situacemi, mistnimi stamgasty, kriminalnimi zivly, domacimi mazlicky, profesnimi prekazkami a take nove prichozimi cizinci vas pohladi, rozesmeje a priblizi dobu nedavnou. Kniha si vas ziska jejim autentickym a uprimnym pohledem a take kontrastem osobni jemnosti v tomto ne prilis elegatnim hotelu.

mariva
20.01.2018 5 z 5

Humorné historky recepční z bývalého brněnského hotelu Korso zaručeně pobaví, při čtení se čtenář musí hlasitě smát, proto pozor při čtení na veřejnosti. Protože jsem hotel neznala a Kopečnou ulicí zřejmě nikdy nešla, vyhledala jsem si místo alespoň v mapách, abych si lépe dokázala představit, kde se historky odehrávaly. Škoda, že knížečka není delší. Navíc skvěle zapadá do letošní výzvy.

Brno humor česká literatura hotely romány

Blanka Budínová
česká, 1947