Tim

Tim https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34690/mid_tim-b1E-34690.jpg 4 32 7

Neuvěřitelný příběh lásky mladého muže a zralé ženy napsala přední australská spisovatelka, autorka románu Ptáci v trní. Zobrazuje citové probouzení těchto dvou lidí, nezkušených v lásce a vyrovnávajících se s celou složitostí svého vzájemného bytí. Tim je nádherný mladý muž s tělem Adonise, ale duševním životem na úrovni dítěte. Mary je úspěšná a bohatá sekretářka velké a.s., zatrpklá žena v letech. Zpočátku ani jeden z nich nedovede nazvat jejich probouzející se milostný vztah pravým jménem. Mary se bojí zklamání, žije upjatě, náhle však v Timovi nachází nový smysl života. Tim neví o sexu nic. Rodiče chrání jeho citový život, on však přesto začíná od Mary přijímat utajené záhady života. Pochopí krutý a nepřizpůsobivý svět tuto vroucnou a neobyčejnou lásku, nebo učiní z Mary a Tima vyděděnce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Gemini (ČR)

Tim , 1974

lenkaabooks
17.06.2023 3 z 5

Četla jsem kdysi dávno a byla z toho paf. Po letech ke knize přistupuji střízlivěji. Vztah mentálně zaostalého mladého muže a upjaté panny středního věku by se možná nestal, nebýt výjimečné mladíkovy krásy, která je opěvována snad na každé straně.

džejnyy
02.06.2023 5 z 5

Když jsem četla Ptáky v trní, říkala jsem si, že to musí být to nejkrásnější, co kdy autorka napsala. Jak jsem se spletla.. :)

klarka61
05.09.2017

Četla jsem před mnoha lety a kapesník nezůstal suchý

weberda
16.01.2015 5 z 5

Nádherný dojemný příběh, doporučuji.

studentice
08.08.2012 5 z 5

Tato knizka patri mezi me oblibene a rada se k ni vracim. Dokaze pohladit po dusi a dodat nadeji-vsichni maji sanci byt v zivote stastni...

May
09.03.2011 5 z 5

Kouzelný příběh o lásce a netradičním partnerském vztahu. Myslím, že tento příběh by si měli přečíst hlavně lidé s předsudky. Filmové zpracování je taky úžasné a stojí za to.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Malá, ale opravdu nádherná knížka o lásce mentálně částečně zaostalého mladého muže a zralé ženy, úspěšné asistentky ve velkém koncernu. Náhodou se ti dva setkali a vznikl mezi nimi velice silný citový vztah, který se změnil v lásku.