Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku

Tom se probudí uprostřed noci. Slyší nějaký šramot. Jako by vycházel z prken z podlahy. Jako by vycházel ze zdi a ze schodů na chodbě. Tiché strašidelné zvuky, jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku. Co to jen může být? Tom vzbudí tátu a spolu se odvážně vydají na dobrodružnou cestu po domě, aby vypátrali, kdo tu vydává ty strašidelné zvuky. Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé Rok vdovou. Poprvé se tu objevuje v knižní podobě pro děti příběh spisovatelova syna, který se bál tajemných nočních zvuků, s půvabně hororovými ilustracemi Tatjany Hauptmannové, jež určitě upoutají a okouzlí děti po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5834/jako-by-se-tu-nekdo--5834.jpg 3.846
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Meander

A Sound Like Someone Trying Not to Make a Sound (2004)

Kniha Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku

Greena

Skvělá knížka pro děti od klasika literatury pro dospělé Irvinga Stona je milým postrašením všem dětem, které se chvilinku rády bojí. Navíc je opravdu překrásně ilustrovaná od Tatjany Hauptmannové. Obrázky v ní jsou polovina dokonalého příběhu.
Tom je malý kluk. Má mladšího dvouletého brášku Tima. Tom se doma bojí. Něco tam neustále šramotí. Je to zvuk jako by se do domu snažilo vlézt strašidlo. Nebo jako by ve skříni obživly máminy šaty. Určitě je to slizké… Zkrátka jako by se to snažilo nevydat ani hlásku…
No a když se už konečně přestane bát starší Tom, začne se bát maličký Tim.
A co vy, taky se bojíte…

Eorin
08.11.2017

Nevím, nepohorší, nenadchne. Takové průměrné vyprávění o tom, jak v domě v noci (nejspíš) štrachá myš, vydává tím pádem zvuky a budí malého kluka. Dost možná to má být cílem, nicméně ilustrace jsou krapet děsivé samy o sobě..

zuzi1162
15.05.2015

Tak nějak jsem čekala víc. Trošku mě i zklamalo, že ilustrace neodovídají textu ... i když jsou teda opravdu výborné.

Miru
26.10.2014

Tento autorův počin plný milých ilustrací má pro mne především sběratelskou hodnotu. Takový malý fetiš pro fanoušky :-)

bibi.r
09.04.2014

Milé a vtipné vyprávění o strachu. Úžasná imaginace.

---"Jako by se sem snažilo vlézt nějaké strašidlo. Nemá ruce ani nohy, ale leze," řekl Tom.
"Jak by mohlo lézt, když nemá ruce ani nohy?" zeptl se táta.
"Ono se plazí," řekl Tom. "Klouže po srsti."
"Aha," řekl táta. "Ono to má srst?"
"Přitahuje se to zubama," přikývl Tom.---

Velké plus za nádherné, tajemné a trochu strašidelné ilustrace.

May
04.03.2011

Knížečku jsem koupila pro syna kamarádky :-) krátké a krásné s nádhernými ilustracemi.

John Irving
americká, 1942