maximka maximka komentáře u knih

V knize je spousta zajímavých myšlenek. Například nechat si jen ty věci, které nám přináší radost. člověk občas nakoupí a hromadí a pak má věci bez toho, aby je používal. Vzít každou věci do ruky. Nový je nápad se svislým skládáním oblečení, to se musím naučit. Ovšem počítá s tím, že se oblečení skladuje jen v zásuvkách, v komodách. na skříně a police se to nedá aplikovat. Ztotožňuji se s názorem uklízet podle kategorie věcí - vše stejné kategorie (např. knihy) snést na hromadu a každou knihu vzít do ruky. pak ty věci, které si necháme, dáme na jedno místo. Hned máme přehled, kde co je. Bohužel úplně mi zde chybí "úklid" v kuchyni, zde je spousta věcí, které se používají málo, nebo jsou špatně uložené.. Vše, co nechceme, se vyhazuje. v dnešní době mi to přijde škoda, dobré věci se můžou prodat, dát potřebným na charitu, oblečení hodit do sběrného kontejneru. Tyto věci nepatří na skládku. Sama to tak dělám a jsem docela úspěšná i v prodejích. Takže tuto knihu beru jen jako začátek. Jinak se mi líbí, že se zde zmiňuje Feng-shuej, který má s uklízením a vyhazováním taky hodně společného. Z knihy jsem přebrala názor, že člověk se má obklopovat jen těmi věcmi, které ho těší. A hned se uvolní prostor pro něco nového, hezkého.

03.05.2016 3 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Jedna z nejlepších knih o výchově, zvlášť pokud máte syna. jak z něj nevychovat hulváta a povaleče. spousta praktických rad. této knihy se budu držet ještě dlouho, doporučuji!

28.11.2013 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Román se mi velmi líbil, je poutavý. život v hotelu mi přijde velmi atraktivní a fascinující. Navíc jsem se dozvěděla i o jednotlivých provozech - restaurace, kuchyně, spalovna. Vše je i dnes aktuální. Jediné, co se dnes výrazně změnilo, je rasová diskriminac a také jistě i rezervační systém v hotelech.

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Kniha mě hodně bavila a taky jsem se v ní poznávala. Podle názvu jsem se jí trochu bála, ale ukázalo se, že líný rodič je tak trochu přirozený rodič, nic proti přírodě. Vedu děti k samostatnosti a zde se to ukazuje také jako výhoda. Zmíním zajímavé zásady, jakože je zbytečné jezdit do zábavných dětských center, radši si pozvat návštěvy domů, děti si hrají a dospělí se můžou bavit podle sebe. Důležité je také nebýt stranou u dětských her, ale klidně jako pasívní hráč, třeba jako sedačka :-) Další zásady: Hrajeme si v přírodě, na polích, plastové hračky nejsou potřeba. Líný rodič je šetrný rodič, vynalézavý rodič. Oba pracujeme tak málo, jak je to možné, zvlášť když jsou děti hodně malé. škoda že kapitola o knihách je mi tak vzdálená, spousta z nich nevyšla v českém překladu. Ale jinak opravdu povedené dílko.

25.10.2015 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Velice poučná kniha, uceleně probírá vše, v čem žijeme, co jíme, co do sebe dostáváme. Budu si ji muset přečíst ještě jednou, abych si zapamatovala věci, které jsou v kosmetice a dost škodí. Hodně mě překvapila pasáž kolem podprsenek, jak se podílejí na vzniku rakoviny prsou... Doporučuji všem.

29.04.2015 5 z 5

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Příběh z dávnější doby, detektivové píší na psacích strojích, s kopíráky, spousta věcí se vykonává fyzicky. Líbilo se mi to, přišlo mi to osobité, jakoby byli víc v kontaktu se svou skutečnou prací, vše jim muselo projít pod rukama. Jsem zvědavá na další román.

10.11.2012 4 z 5

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

Kniha je z prvních "akčních", které jsem četla a nemohla jsem se od ní odlepit. děj má velmi rychlý spád. Autor se v prosředí pohybuje s nezvyklou lehkostí a veškeré akce popisuje s obrovskou přesností. Příběh nastoluje otázku bezpečnosti.

10.11.2012

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Robert T. Kiyosaki

Je to přelomová kniha, která vás donutí změnit myšlení ohledně peněz a investic. Mně to naprosto nahlodalo, jak najít prostředky, abych dosáhla pasívních příjmů a příjmů z portfolia, prostě vytvořit si takové podmínky, že příjmy budou, i když já nebudu pracovat. Trochu mě blokuje rodinný stav, kdy člověk nemůže rozhodovat pouze za sebe (vzít si půjčky, hypotéky), ale otevřelo mi to mysl, že půjčka nemusí být špatná, pokud investice z ní rovnou generuje zisk. Doporučuji k přečtení. U nás jsme zavedli hru Monopoly pro děti.

01.12.2017 4 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

velice zajímavá kniha. kdybych nečetla podobné, tak dám asi 5 hvězdiček. ovšem líbí se, že se zabývá VŠEMI oblastmi lidského života,nejen prací a financemi, např. i zdravím, oblečením, je to taková sonda do života. asi se to ve skutečnosti nedá provést za 28 dní, některé oblasti jsou náročnější na "pročištění", ale je to dobrý návod. určitě se k ní ještě vrátím. Moc se mi líbily autorčiny zkušenosti, o kterých psala jiným písmem.

17.06.2017 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

zbožňuju to. stačí přečíst kousek a hned mám dobrou náladu, hrozně mě to baví. a baví mě i všechny filmy o Bridget.

22.01.2015 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Se zaujetím jsem se ponořila do života těch, kteří se ničím neprovinili, a přesto byli stíháni a neustále se museli ukrývat. Stále se mi zdálo, že jsem knihu už četla, některé pasáže mi přišly velmi povědomé. Silný příběh, kvalitní kniha.

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Lehké čtení, k pobavení. vhodné pro budoucí matky. i když z dnešního hlediska je už spousta věcí přežitých..

10.11.2012 2 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Příběh o ženě dnešních dnů, která se pokouší spojit kariéru a rodiný život, se mně silně dotýká. Jako bych viděla svoji vlastní budoucnost. Hrdinka je silná, přesto obětavá osobnost, a je pro ni těžké odmítnout rodinu. Několikrát se v ní však vzepře pověstná zlatá rybka. Uvědomí si totiž, že tak jako člověk nemá právo získat své štěstí na úkor druhých, tak se také sám nesmí obětovat pro egoismus jiných.

10.11.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha mě absolutně vtáhla. téma je zajímavý, trochu ponurý a tajemný. hodně drsný příběh. jen jednou jsem musela knihu odložit, protože jsem už prostě nevydržela pokračovat, jak to bylo kruté. zatím sbírám sílu na další díl..

10.11.2012 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. navíc ještě v pubertě, i přesto mě velice oslovila. byla to moje oblíbená "povinná četba" :-) a nyní mě to přimělo pořídit si ji do svého portfolia knih, jelikož takové skvosty je třeba číst klidně vícekrát.

Osvoboďte se s feng shui Osvoboďte se s feng shui Zuzana Adam

mně se moc zamlouvá, je to současná mladá česká autorka a pojímá to více moderně, tak jaký je současný život. Určitě zajímavá kniha.

06.12.2017 4 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Super kniha, hodně mi otevřela oči ohledně organizování vlastních úkolů. něco jsem zavedla do praxe hned (sepisování všeho pokud možno na jedno místo), některé věci zatím nemám (fyzická schránka), zato jsem si zavedla týdenní kalendář na nástěnce, kde mi visí úkoly a nemusím nic přepisovat, jen přepichovat :-) také mám kartotéku na příští týdny a měsíce. zatím mi to vyhovuje spíše v papírové formě. Pocit hlavy jako "na vodě" se nedostavil prozatím, ovšem jistá úleva ano. Občas mě ale děsí, kolik úkolů na mě čeká. Mám problém s spíš odhadnout, kolik se toho dá stihnout s malými dětmi. Jsem dost netrpělivý člověk, takže když před sebou vidím úkol, chci ho mít rychle hotový, jinak mi to nepřidá na klidu.. mám ještě na sobě hodně práce :-) Ke knize se jistě ještě vrátím, spousta věcí se nedá hned podchytit. Začátek je samozřejmě to mentální sesbírání všeho, co může být už v hlavě zakotveno. doporučuji.

03.10.2016 5 z 5

Test vašeho manželství v 10 krocích Test vašeho manželství v 10 krocích Lawrence Birnbach

zajímaly mě především testové otázky, na základě kterých je vyhodnocení, jak jste na rozvod připraveni, jak s tím druhým už nepočítáte a už ho nemilujete. Pragmatická kniha, pomůže se zodpovědněji rozhodnout.

13.08.2015 4 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

začátek knihy byl zajímavý. Od prostředku jsem se musela nutit k čtení a nakonec jsem ji definitivně odložila.

13.07.2014 3 z 5

Deník nastávající maminky Deník nastávající maminky Katja Kessler

Pěkná a netradiční. příjemná změna oproti jiným knihám o mateřství. Množství fotek.

16.10.2013 4 z 5