To první & to druhé dítě

Průvodce po (dobrodružném) životě s dítětem – od jeho narození až do dospělosti.
Je opravdu mateřství nejradostnější čas v životě ženy, nebo jeden velký horor? Může být převážně krásné, když dokážeme čelit zdánlivě beznadějným problémům s úsměvem, jak nás učí tato humorná, a přitom moudrá a laskavá knížka...

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61032/to-prvni-a-to-druhe-dite-1Uz-61032.png 3.920
Humor, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha To první & to druhé dítě

Jája92
19.07.2020

Vtipná knížka o výchově dětí rozdělená od narození až po pubertu s vlastními postřehy autorky.

Alma-Nacida
01.12.2019

Úlovek z knihobudky. S něčím souhlasím a s něčím zase ne, jak už to tak bývá s knížkami o výchově. Hodně oceňuji nadhled, vtipnost a hlavně "veselé historky ze života" a pak to, že autorka zřetelně fandí dětem, které jsou podle okolí spíš ty zlobivé či problémové. Knížka vyšla v roce 2005, ale při čtení mi přišla spíš jako z 90. let - možná je to druhé (nebo vyšší) vydání. Pěkná, ale půjde zase o čtenáře dál. :)

hrdlickova_61
12.04.2019

... Holčička si vysloužila pojmenování Žena sběrač. Když jsem ji v parku vyklopila z kočárku, okamžitě se předklonila a v tomto hlubokém předklonu chodila celé dopoledne. Sbírala miniaturní předměty: kamínečky, klacíčky, travičku, broučky... Vždy je pečlivě prohlédla a zase odložila - nepoškozené - na místo. Jak vypadá v obličeji, nikdo netušil. (Dodnes jí zůstala záliba v trpělivé činnosti.) Když se takto začal chovat chlapec, shovívavě jsem si pomyslela, to už známe. Ale jistý rozdíl zde byl. Chlapeček ty drobné předměty nejen sbíral, ale taky jedl. Mnoho kamínků jsem mu (přes vytrvalé protesty) vyrvala z úst, ale mnoho jich zřejmě skončilo v žaludku...
str. 37
...

Svačina, kterou jsem vozila do parku, zabírala polovinu kočárku, ale přesto jsem získala pověst krkavčí matky. Jakmile byl v dohledu turista s párkem či oplatkou, zakoupenou pod petřínskou rozhlednou (stánku jsem se zdaleka vyhýbala), spustil chlapec okamžitě: "Pán dááá... dáá..." Výkřiky byly doprovázeny tak srozumitelnými gesty, že i zahraniční návštěvníci odlamovali rohlík...
str. 38
...
Do knížky jsem se pustila proto, že mám ráda všechno, co paní Drijverová napsala pro děti (tedy, všechno, co jsem četla - což je zatím jen něco a ráda bych to někdy dohnala). Tahle, psaná pro dospělé, se mi líbila taky moc : o)

Mruskulka
15.10.2017

Oddechové čtení pro mámy :-)

Mabie
07.02.2017

Moc hezká knížka, pohoda a úsměv na tváři zaručen.

Modrina
25.11.2015

Už je to dávno, co jsem tuhle knížku četla, ale hodně se mi líbila a moc ji doporučuji. :)

maximka
10.11.2012

Lehké čtení, k pobavení. vhodné pro budoucí matky. i když z dnešního hlediska je už spousta věcí přežitých..