Mít vše hotovo: Jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře

Mít vše hotovo: Jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře

Kniha legendárního gurua osobního workflow managementu Davida Allena konečně vychází v češtině! Zlepšete svou pracovní i osobní výkonnost pomocí metody Getting Things Done (GTD).

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27918/mit-vse-hotovo-jak-zvladnout-praci-i-zivot-a-citit-se-pri-tom-dobre-27918.jpg 4.271

Getting Things Done: The Art of Stress-free productivity (2001)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Adelix
27.12.2016

Přečetla jsem verzi 2016 v anglickém originále a musím říci, že mě to velmi zaujalo. Nějaký systém na poznámky a kalendář jsem už měla, ale po přečtení této knihy jsem je přeorganizovala podle rad a cítím se opravdu dobře - je to vážně přehlednější :-) Na to, že se celý systém GTD točí kolem jednoho jednoduchého grafu, je kniha poměrně obsáhlá - omáčky je tam místy až moc, ale na druhou stranu bavilo mě to číst, tak proč ne. Sleduju i web mitvsehotovo.cz.

maximka
03.10.2016

Super kniha, hodně mi otevřela oči ohledně organizování vlastních úkolů. něco jsem zavedla do praxe hned (sepisování všeho pokud možno na jedno místo), některé věci zatím nemám (fyzická schránka), zato jsem si zavedla týdenní kalendář na nástěnce, kde mi visí úkoly a nemusím nic přepisovat, jen přepichovat :-) také mám kartotéku na příští týdny a měsíce. zatím mi to vyhovuje spíše v papírové formě. Pocit hlavy jako "na vodě" se nedostavil prozatím, ovšem jistá úleva ano. Občas mě ale děsí, kolik úkolů na mě čeká. Mám problém s spíš odhadnout, kolik se toho dá stihnout s malými dětmi. Jsem dost netrpělivý člověk, takže když před sebou vidím úkol, chci ho mít rychle hotový, jinak mi to nepřidá na klidu.. mám ještě na sobě hodně práce :-) Ke knize se jistě ještě vrátím, spousta věcí se nedá hned podchytit. Začátek je samozřejmě to mentální sesbírání všeho, co může být už v hlavě zakotveno. doporučuji.

jakub2696
30.12.2015

Kniha mi zmenila do jiste miry zivot v organizaci casu a urceni zivnotnich cilu. Doporucuji.

Vojslava
30.09.2013

Jo, dobré postřehy pro praxi... pár věcí jsem z toho vytěžila a doufám, že to bude k užitku.

yank3e
08.01.2013

Jistě, všechny ty rady jsou víceméně intuitivní a samy o sobě nijak převratné. Allen ale vytvořil systém, který jako celek při důsledném dodržování vážně funguje a dokáže usnadnit život. Dnes si už nedokážu představit, že bych měl GTD přestat používat.

Kirin
25.01.2012

Klíčová kniha v oblasti time managementu. Metoda GTD má základ zde. Doporučuji všem, kterým záleží na kvalitě jejich života.

rose
15.01.2012

Skvělá kniha a hlavně skvělá metoda. Dost mi pomohla ve snaze zorganizovat si práci a nezbláznit se z toho. Občas to sice dá víc práce prokousat se textem, ale stojí to za to. Metoda GTD je dobrý vynález.

DavidMaralik
07.02.2011

Skvělá kniha, doporučuji!

stefan

Z mé strany spokojenost. Mnoho tipů a triků. Určitě stojí za přečtění i jen jako inspirace pro to, jak si lépe zorganizovat čas/život. Nemusíte přitom vůbec využít celé GTD monstrum..

Doporučuji.

vlki

Pokud bych měl hodnotit, jak pro mne byla metoda GTD přínosná, pak bych volil jasných 5 hvězdiček. Tahle kniha mi ale nepřišla úplně nejčtivěji napsaná/přeložená, proto 4.

rozvoj osobnosti plánování

David Allen