mautina7 Online mautina7 komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Styl autorky se mi opravdu líbí a doufám, že tohle nebyla poslední kniha. V porovnání s předchozí mi sice přišla slabší, ale i tak jsem dost hltala příběh Bavetů. Obzvlášť mě bavila pasáž s rodinou italskou idylkou :)

12.06.2013 5 z 5

Svět podle Snoopyho Svět podle Snoopyho Charles Monroe Schulz

Kouzelná knížka :)

18.05.2013 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Trochu mě zarážejí ty všechny negativní komentáře.. Myslím, že jako odpočinková knížka psaná pro teenagery je dobrá, trochu mě tam nebavily ty cliché typu - hlavní hrdinka zažívá lásku s nejhezčím klukem, atd., ale rozhodně bych jí neházela do odpadu. Celkem mě mrzí, že od autorky není do češtiny přeloženo víc knížek..

11.05.2013 3 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Knihu jsem koupila za pár korun ve výprodeji a dlouho mi jen ležela na poličce. Po přečtení jsem byla opravdu velmi překvapená, něco takováho jsem nečekala. Znáte ten pocit, když vás opravdu mile překvapí knížka, od které nic nečekáte, ne?

08.05.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Další kniha, o které mi mnoho známých říkalo, že je skvělá, ale mě nijak nenadchla. Ze začátku jsem se těžce ztrácela v postavách, což na knihách nemám zrovna ráda. Detektivní zápletka je sice zajímavá, jen podle mého mohl být autor klidně stručnější, knize by to jen přidalo..

08.04.2013 4 z 5

Pohodová oddychovka, chvilku jsem se smála, chvilku nudila.. od takovéhle knížky se asi nic jiného ani čekat nedá :)

08.04.2013 3 z 5

Prázdné ulice Prázdné ulice Michal Ajvaz

Musím se přiznat, že jsem tak dobré fantasy nečekala od českého autora. Líbil se mi příběh se všemožnými tajemnými zákoutími a záhadnými symboly. Občas jsem se v nich drobet ztrácela, ale jinak spokojenost :)

08.04.2013 4 z 5

Líbil se mi nápad a zpracování, ale příběh mě tak od půlky přestal bavit. Scénu u majáku jsem ani nepochopila. Čekala jsem od toho mnohem víc..

08.04.2013 3 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Kouzelný příběh, který jsem četla asi před sedmi lety, ale stále si ho dokážu vybavit a vážně zvažuji, že si knížku přečtu znova. Nejvíc mě chytnul příběh Tibby.

29.03.2013 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Vlastně ani nevím co k této knize napsat, jsem z ní celkem rozpačitá. Na jednu stranu čtivá, milý romantický příběh, ale na tu druhou stranu mi přišla hrozně nepřesvědčivá a chvilkama o ničem...

26.03.2013 3 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Podle mého názoru skvělá psychologická kniha o přenosech mezi psychologem a pacientem, která líčí, jak to leckdy může dopadnout. Osobně mě pohltila a přečetla jsem jí opravdu za chvilku.

22.03.2013 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

A tak jsem si řekla, že tu Agathu taky zkusím... a byl to vskutku dobrý nápad. Pozoruhodně čtivá a nápadně pestrá kniha, která nechá čtenáře po celou dobu tápat a přebíhat mezi názory. Trochu však nevěřím psychologii postav, podle mého názoru jsou příliš stoické vzhledem k dané situaci, proto jen 4 hvězdy.

13.03.2013 4 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Tak už to chodí... Pan Vonnegut mi vzal slov.

10.03.2013 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Příběh jsem už zkoukla v seriálu, tudíž knížka byla přečtena během několika hodin. I když děj je chvilkama trochu slabší, přecijen je to četba spíš pro mládež, stejně mě to natolik zaujalo, že se hnedka chystám půjčit si další díl... Kdo je sakra A.? :)

04.03.2013 5 z 5

Pět minut před večeří Pět minut před večeří Iva Procházková

Kouzelná kniha, která neobyčejným způsobem líčí vnitřní svět nevidomé dívky. Je sice kraťoučká, ale právě proto pro ni ráda sáhnu, když zrovna nemám moc času. Také se mi moc líbí ilustrace. V nedávné době se dočkala i divadelní adaptace v Národním divadle - Nová scéna jako Vidím-Nevidím.

02.03.2013 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Této knize jsem se dlooouho vyhýbala kvůli závěru předchozího dílu, ale nakonec jsem byla přemluvena a pustila jsem se do ní. A jako vždy jsem potterovala několik dní a nocí, skoro ani nedýchala, tak moc to bylo napínavé. Co dodat, líbí se mi, jak to dopadlo, ale na druhou stranu mě mrzí, že už je konec, přecijen se jedná o sérii knih, která vycházela postupně s mým dospíváním, tudíž jsem vyrůstala dohromady s hlavními hrdiny.

01.03.2013 5 z 5

Díl plný velkých emocí, přiznám se, že jsem se na něj tolik těšila, že jsem si dokonce tiskla z internetu neoficiální překlady ještě předtím než vyšel oficiální :) Ale konec mě natolik rozlobil, že jsem celého Harryho Pottera zavrhla a odmítala číst poslední díl... Naštěstí mi tuhle myšlenku přátelé vymluvili :)

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další perfektní díl, který jsem zhltla jako malinu. :)

01.03.2013 5 z 5

Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Evžen Gogela

Velmi oddechová kniha, která zaručeně dokáže pobavit. Proložení citáty je velmi dobré.

01.03.2013 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Knížku jsem dostala k Vánocům za potterovské éry. Líbí se mi její grafická stránka, ale to je tak vše, číst mě nebavila...

01.03.2013 1 z 5