mattonka mattonka komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Fajn oddychovka, ale od Caplin jsou i lepší.

03.01.2022 3 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Chtěla jsem si přečíst pěknou oddychovku a tak jsem sáhla po osvědčené J. Moyes. Bohužel jsem byla tentokrát zklamaná. Kapitoly z Hong Kongu se mi četly dobře, z Irska to pokulhávalo. A v Británii mají tak dlouhé prázdniny, že Sabine celou dobu nechodila do školy?

28.01.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla sama, přečetla jsem ji během dvou dnů. Děj mě pohltil tak, že jednotlivé stránky ubíhaly úplně samy. Rozhodně doporučuji tento román k přečtení, člověk si alespoň uvědomí, že se v dnešní době máme dobře.

12.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Na nového Bryndzu jsem se těšila od chvíle, co vyšel. Teď konečně na něj došlo!!!
Za mě super kniha. Přečetla jsem ji ani nevím jak :) Děj neskutečně ubíhal a já byla najedou skoro na konci. Oceňuji, že v ní není obrovské množství popisů brutálních vraž až nechutností, jak v některých knihách je. Za mě vykročení do nového roku s knihou na 1!!!

09.01.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Upřímně jsem od této knihy čekala trošku větší dávku legrace,bne vtipy jako v sérii o "Aristokratce", ale spíše více vtipu vyplývající z povolání kastelána.

05.01.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak tomuto říkám opravdu odporný zážitek při čtení. Autorka popsala naprosto hrůzné činy psychopata. Doporučuji pokud nechcete něco lehčího před spaním. Helen umí!!!

05.12.2020 5 z 5

Knihu jsem znala v seriálové podobě a teď jsem si ji i přečetla. Některé kapitoly mi doslova utíkaly před očima, jiné mě až tak nazaujaly. Určitě jsem zklamaná, ale měla jsem malinko vyšší očekávání. Hlavně posledních pár kapitol mě úplně neoslovily.

11.11.2020 3 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Tato kniha je velmi příjemná oddychovka s vánoční tematikou. Pokud něco takového hledáte pro navození vánoční atmosféry během adventních dnů (ale i kdykoliv jindy během roku), mohu s klidem doporučit.

20.10.2020 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Na knihu této autorky jsem opravdu velkou náhodou narazila kvůli čtenářské výzvě. Jinak bych knihu nečetla. A to ne proto, že by byla špatná. Hodně jsem se bavila, především u Zuzaniných výchovných metod. Marcel měl od začátku mé sympatie, není to klasický kladný hrdina, tak jsem se těšila, co mu autorka vymyslí za osud.
Z čeho jsem byla hodně překvapená, tak to byl dlouhý doslov autorky, který jsem nedočetla.

12.10.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na autorku Helen Fields jsem narazila náhodou při hledání knih do Čtenářské výzvy a rozhodně se tato náhoda vyplatila. Kniha byla brilantní, čtivá, napínavá, brutální, za mě pětihvězdičková. Hned jsem si do své čtečky stáhla i druhý díl a už čtu :)

01.09.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na knihu jsem narazila náhodou díky čtenářské výzvě. A rozhodně mohu doporučit ke čtení. Mně osobně se četla jedním dechem. Zajímal mě jak příběh Sage, tak vzpomínky její babičky.

17.06.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Laťku měl u mě Olsen nastavenou hodně vysoko. Proto jsem se na jeho novou knihu z oddělení Q těšila.
Neříkám, že je úplně špatná,ale ... Prostě jsem čekala další zajímavý případ. A ne životopis Asada. Dějová linka s Alexanderem mi přišla málo propracovaná,bez nějakého většího vysvětlení proč chtěl najednou pomstu na neznámých lidech. I přesto se mi kniha četla dobře. Svému okolí doporučím k přečtení.

23.05.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Za mě velmi čtivá, přestože je o smutném příběhu jedné rodiny. Už se těším na další od paní autorky.

16.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Smutná kniha o osudu mladé dívky. Je opravdu neskutečné, jaké zrůdnosti se na lidech páchaly. Příběh Cilky by vydal na několik životů.

02.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla sama, opravdu velmi čtivé. Zajímavé osudy lidí z pohraničí že smutného období naší země.

27.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvělá detektivka! Musela jsem prostě pořád číst dál, abych se dopátrala rozuzlení. Za mě rozhodně zasloužených 5*!!!

14.10.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Další pěkná oddychovka od Jojo.

27.03.2019 5 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Super! Kniha se mi četla velmi dobře,jako ostatně vždy od této autorky. Napínavá, čtivá, zajímavá.

11.03.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pohodová oddechová kniha, žádná drasťárna. Samozřejmě tam nejsou popsané jen krásné momenty, ale i ty co patří k životu. Za mě nejlepší kniha spisovatelky. A nářečí je prostě bomba!!!

13.02.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal!!! Skvělá kniha, napínavá, čtivá od začátku do konce. Těším se na další díl s Erikou

01.02.2019 5 z 5