marwinmh marwinmh komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příběh, který mě opět nezklamal, sympatický vyšetřovatel, svižné tempo posunu děje kupředu a uvěřitelné rozuzlení. Knihy této autorky mám ráda.

26.05.2023 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Romantický příběh zasazený do malebné vesničky v tom nejkrásnějším čase vánočních příprav a těšení se. Hromady sněhu, horké čokolády, vánočního pečiva a světýlek vás budou provázet na každé stránce tohoto nepřekombinovaného a nepřeslazeného příběhu o lásce a přátelství.

26.05.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tuhle knižní sérii mám moc ráda. Vždy jde o příjemné čtení z tak krásného prostředí, že máte chuť sbalit si kufry a vyrazit na cesty.
Objevování nových míst a kultury, sympatické postavy, zrod přátelství a nové lásky, samozřejmě zvraty, aby to nebylo vše zalité sluncem a nakonec happy end.
Příjemná a pohodová kniha.

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Příjemný romantický příběh, který končí happyendem navzdory úvodní životní tragédii hlavní hrdinky.

24.05.2023 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Vážně téměř nikdy nevím, kdo za tím vším vězí a stejně tomu bylo i u této knihy.
Obdivuji, že hlavní hrdinky měly odhodlání nastěhovat se do sterilního bytu, zatíženého náročným majitelem a jeho až téměř přehnanými nároky.
Přišlo mi šílené, jak se minulost opakovala a jaké měla vyústění.
Já doporučuji přečtení, nudit se nebudete.....alespoň někteří.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Jak to vypadá, když si Marie III. navzdory škudlícímu otci prosadí audienci u nizozemské královny, kde ji doprovod dělá jazyka neznalá "kurátorka" paní Tichá a matka jež vypadá jako reinkarnovaná Lady Di?
Aristokratka ani tentokrát nevybočila ze svých zajetých kolejí a hrne na nás své postřehy z událostí, kterých je přímým či zprostředkovaným aktérem.
První díl je prostě první díl.

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Již před pár díly jsem měla pocit, že je na můj vkus "pře-aristokratkováno", ale můj pud dočíst rozečtené mě přiměl celou sérii dokončit.
Kniha se nese ve stejném duchu jako předchozí díly - nejlepší část knihy byl zásah U.R.N.A., to jsem se při čtení skutečně upřímně bavila.

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Příběh jednoho muže, kterého zaslepí láska natolik, že sebou nechá značně manipulovat, ale najde v sobě sílu a odhodlání se z osidel své narcistické manželky vymanit a opět najít pevnou půdu pod nohama v životě, jehož bude sám svým pánem.
Alter-ego Xaver byl dost vtipný "týpek", dodával knize šmrnc, ale ani ostatní knižní postavy vykreslením svých charakterů nebyly k zahození, byly zcela a jistě uvěřitelné, a to mě baví.

24.05.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Moc, prestiž, majetek, předsudky, ale také přátelství, oddanost a postupně se rodící uznání, obdiv a láska.
Příběh při jehož čtení strávíte příjemné chvilky.

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.
Dvojice vyšetřovatelů se skvěle doplňovala, a to i přes svou jak povahovou, tak vzhledovou odlišnost, uvěřitelně vykreslené prostředí a charaktery jednotlivých postav a konečné vyřešení případu bylo pomyslnou tečkou za skvělým příběhem.

Símka Símka Lucie Hušková

Příběh o tom, že máma, ať už je jakákoliv, je prostě jen jedna a v našem srdci zaujímá přední místo. To místo, které touží po její lásce, uznání, podpoře.....ne všem se toho dostane, stejně jako hrdince této knihy, která ať se snažila sebevíc, matčiny bezbřehé lásky se nedočkala ani v dospělosti. Při čtení mě bolelo u srdce a těžko mi bylo ještě pár dní po dočtení.

24.05.2023 5 z 5

Ne, rozhodně si nedokážu představit, že bych v takových podmínkách zvládla přežít týden, natož celou polární noc.
Báječně vykreslený příběh, postavy, prostředí, příroda.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh o přátelství, bezstarostném dospívání, které se změní v beznaděj a boj o to, co a koho máte rádi.
Příběh o návratech a naději.
Příběh o rodině.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Matka, žena vašeho života, váš přístav naděje a bezpečí, útočiště před okolním světem, ta, kterou milujete, i když z její strany se stejného citu nedočkáte, vás vědomě přenechá predátorovi.
Já to zvládla, ty to taky zvládneš!
Jednoduchá logika, ale ne v tomto případě.
Těžké téma předložené čtenáři způsobem, který ve vás doznívá ještě hodnou chvíli.

24.05.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Jak dodržet slib daný otci v době, která nepřála jiným názorům, vyžadovala poslušnost a podřízení se režimu? Těžko a rozhodně ne bez následků.
Bravurně vykreslený příběh o cestě dvou bratrů za udržení rodinného Mlýna napříč měnícími se politickými režimy.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Od autorky jsem četla již lepší knihy, o tom bez debat.
O poselství o plíživém, mnohdy nepostřehnutelném nebezpečí deprese jsem měla potuchy, až když autorka stav hlavní hrdinky naplno pojmenovala. Na můj vkus byla celá rodina, když nic jiného, tak "zvláštní", kdo by v takovém prostředí sám nezačal mít problémy.
Nečetlo se to špatně, ale žádný hlubší dojem to na mě neudělalo.

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

První kniha od této autorky mě po obsahové stránce docela zaujala, narozdíl od hlavní hrdinky, která mi nebyla zcela po chuti. Každopádně dějovou linku hodnotím kladně a když bude příležitost sáhnout po další knize této autorky, ráda to udělám.

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Čaroděj, podvodník a nebo jen "obyčejný" vrah, to a vše, co se skrývá za "triky" provázejícími nálezy několika mrtvých těl se snaží rozkrýt sympatická vyšetřovatelka, která má v rukávech několik svých vlastních trumfů. Zajímavá detektivka, která si zaslouží veškerou naši pozornost, aby nám nic neuniklo.

21.02.2023 4 z 5

Já ti to vrátím Já ti to vrátím Vita Jamborová

Touha - po moci, majetku a především po pomstě je silným hnacím motorem, o čemž hlavní hrdinové této knihy, ví své.

21.02.2023 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Nečetla se špatně, zajímavá myšlenka, ale opět přitažené za vlasy.

09.02.2023 3 z 5