martinkaLLL martinkaLLL komentáře u knih

Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Jan Tomšíček

Pan Tomšíček je opravdu dobrý, že zvládl takovou dlouhou cestu.Ale tato knížka byla jinak pořád o jednom a tom samém dokola.Nebyly to zas tak super zážitky jako když jel Afrikou.Proto sem se většinu času u knížky nudila.

06.08.2012 1 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Nádherná kniha,která opravdu povzbudí člověka. A ten závěr té knihy se nedal opravdu vůbec předvídat.Takový obrat jsem nečekala a i slza ukápla nakonci.

26.05.2012 5 z 5

Otroci současnosti Otroci současnosti Benjamin E. Skinner

Knížka je velmi čtivě napsaná.Je tam spoustu smutných příběhů a spoustu fakt.Člověk má po přečtení tendenci jít a pomáhat.Myslím, že pro autora této knížky, muselo být hodně těžké sbírat příběhy všech těch otroků. Já osobně bych nečekala, že nějací v této době ještě existují.

21.05.2012 4 z 5

Pořád se něco děje Pořád se něco děje Miroslav Donutil

Zasmála jsem se a pobavila stejně dobře jako bych ho slyšela naživo. Krásné příběhy a bezvadnej humor. Zažít aspoň polovinu toho co on,tak se celý život jen směju.

20.03.2012 5 z 5

Afrikou domů na kole Afrikou domů na kole Jan Tomšíček

Pěkná dobrodružná knížka, plná zajímavých věcí.Ale vůbec se mě nelíbili občas ty nechutné věci jako například popisování vředů, bulek, moči a nebo popis toho jak jí a pije to co najde na cestě (2 roky stará cocacola, několik dní se válející třešně na silnici a tak). Vím, že to patří k němu a k jeho cestě,ale přišlo mě to nechutné. Ale i přesto se mě knížka líbila a proto tři hvězdičky.

04.03.2012 3 z 5

Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon / Eldest / Brisingr Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon / Eldest / Brisingr Christopher Paolini

Eragon
Krásná kniha plná dobrodružství. Napínavé čtení, od kterého se nedá jen tak odtrhnout.

Eldest
Další pokračování plné napětí, chvilku jsem se uprostřed zasekla, spíše u toho výcviku,ale pak se to zas rozjelo a opravdu to stálo zato.Těším se na další pokračování.

Brisingr
Krásné pokračování,spoustu překvapivých situací.Jen jsem čekala,že už konečně přijde ten konec, na který čekám a stále nepřišel.Tak v další knize.

27.01.2012 4 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Tak kniha je mnohem lepší jak film, je z ní aspoň pochopit co chce autor říct. Ale i přesto je to "jednoduchá" tvorba.Je to deník jednoduchého člověka, kterej vidí jen sex a chlast.

06.01.2012 2 z 5

Miliardáři z Facebooku Miliardáři z Facebooku Ben Mezrich

Čekala jsem víc od této knihy, je to psané hodně stručně a proto mě to moc nezaujalo. Ale aspoň vím, jak to všechno bylo.

06.01.2012 1 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Příběh vymyšlený moc dobře,ale jak tam rozebírá potom vztah těch rodičů až moc podrobně,tak to se mě k jeho stylu moc nehodilo a místama mě to přišlo i nudné.Deaver má mnohem lepší knihy :o)

17.12.2011 2 z 5

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Pěkná, smutná knížka. Spisovatel ze začátku seznámí lidi s těmi hlavními hrdiny tak, že je každej musí mít rád a proto pak ten konec čtenáře dostane. Výborně popsané scény,věci atd. Nejhezčí z toho všeho je krásný popis hrušky!

08.11.2011 4 z 5

Zen v 10 lekcích Zen v 10 lekcích Anthony Man-Tu Lee

Tak z této knížky jsem nepochopila vůbec co je to ZEN. Jediné co mě to dalo byl popis jak meditovat,ale to je vše.

16.10.2011 1 z 5

Červené sárí Červené sárí Javier Moro

Tak tohle byla hodně slabá kniha. Čekala jsem nějaký příběh o té Sonie a ono to je spíš popis politických dějin v Indii. Ta Sonia tam sice občas je,ale většinou to je spíš o té politice a celé rodině Gándhíových. Opravdu jsem měla co dělat abych to dočetla.Nebejt závislá na dočtení čehokoliv co začnu číst tak ji odhodím už při prvních stránkách.Jednu hvězdičku to dostává za občasné pěkné popisy Indických zvyků.

16.10.2011 1 z 5

Martinka - velká kniha příběhů 3 Martinka - velká kniha příběhů 3 Gilbert Delahaye

Nádherná dětská knížka, moc se mě líbily jednoduché a krásné příběhy Martinky. A ty obrázky u toho jsou překrásné.

12.09.2011 5 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Moc zajímavá knížka, opravdu jsem četla jedním dechem a nezastavila jsem se dokud jsem nedočetla.

30.08.2011 3 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

První kniha byla hooodně dobrá, čtivá, napínavá, ale prvních 40 stran jsem myslela,že knihu odložím. Jsem ráda že jsem vydržela.
Druhá kniha také výborná, už méně teda čtivá jak první,ale i tak se do toho člověk dostal a četl a četl.
Třetí kniha super,od začátku napínavá a opravdu bezvadná.Jen zas těch posledních 50 stran už zbytečně zdlouhavých.

23.08.2011 4 z 5

Základy reflexologie Základy reflexologie Nicola Hall

Věděla jsem, že to bude tak trošku na nic, ale že to bude až takovej propadák to jsem nečekala.

14.08.2011 odpad!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Výborná knížka, ale zaplno ji dát nemohu. Díky tomu, že jsem viděla film dřív jak knížku, tak jsem to měla ulehčené, dokázala jsem si dost dobře představit spoustu věcí, o kterých se v této knížce píše. I když tam pár částí této knihy ve filmu chyběly. Kdybych neviděla film,tak si sem jistá, že bych se v tom trošku ztrácela nazačátku. Ale jinak opravdu hodně zajímavá knížka.

13.08.2011 4 z 5

Cityboy Cityboy Geraint Anderson

Zklamaná, čekala jsem to lepší. Jednu dávám jen za dobré části kde popisuje krásně stavy opilosti a po.

29.07.2011 1 z 5

Co máte vědět, než začnete podnikat Co máte vědět, než začnete podnikat Robert T. Kiyosaki

Začínám podnikat a myslela jsem, že mě tato kniha tak trošku zasvětí a nebo pomůže,ale málo co tam bylo pro podnikatele ve službách. Je to hlavně kniha psaná pro hmotné věci.Takže jsem spíše byla zklamaná. A navíc mě přijde, že je to hlavně taková velká reklama na jejich hru Cashflow.

20.06.2011 2 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Poslední díl a moc krásně napsaný. Už od prvních vět jsem se nemohla odtrhnout. Moc jsem nerozuměla tomu konci celé té Narnie a vstupu do nové,ale když si to přečtu ještě jednou nebo dvakrát, jednou pochopím :o) Úplný konec byl nečekaný, smutný, ale zároveň krásný.

12.06.2011 4 z 5