Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole

Tomšíčkova pátá kniha o cestování po různých kontinentech pochopitelně ne jinak něž na kole. Tentokrát se očima autora podíváme do Volgogradu, na Ural, Sibiř, abychom letmo zahlédli Omsk a Novosibirsk, překonáme mnoho potoků a řek, z těch největších Ob, Jenisej a Lenu. Po mizerných cestách se dostaneme k Bajkalu a pak přes Dálný východ do Komsomolska na Amuru a podél řeky Ussuri až do Vladivostoku. Během sedmi měsíců celkově strávených na této bezesporu velkolepé cestě autor našlapal na svém 30 let starém favoritu asi 22 000 kilometrů, a ještě se k tomu svezl asi 3000 kilometrů vlaky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26088/do-vladivostoku-na-zmrzlinu-na-kole-26088.jpg 4.528
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Oftis

Kniha Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole

bruntal
01.03.2018

Není lehké uvěřit. Přečetl jsem již spoustu (cyklo)cestopisů a hodně jsem o různých výkonech i slyšel, ale myslím, že takováto výprava i s ohledem na okolnosti (výbava, rozpočet, zdravotní potíže..) je ojedinělá (snad výjimkou dalšího českého cyklocestovatele Mirka Pavelky).

regulax
20.02.2018

Uf. Jedním slovem "bláznovství"!

shantaram
20.07.2017

Další vynikající kniha od cestovatele Tomšíčka.

Bondibeach
17.04.2017

Výborná kniha. Odpočal jsem si u ní a zároveň jsem spolu s autorem procestoval 22 000 kilometrů napříč východní Evropou a Asií, potkal zajímavé lidi, zažil neskutečné zažitky, viděl jak tvrdě se žije nejen na Sibiři, ale i v dalších částech Ruska. Smekám před panem Tomšíčkem, že tuto náročnou cestu zvládl a děkuji, že nám ji předal v knížní podobě.

Ptah25
11.12.2016

Parádní počtení, obdivuhodný výkon!

kahuda01
23.11.2016

Paráda! Tento člověk má můj obrovský obdiv za to, co dokázal (a s jakým vybavením). Je to Borec.

KITT
27.05.2015

Tato kniha se mi moc líbila. Čtivá, vtipná, z knihy se dá dozvědět hodně zajímavostí. Je to moje první kniha, kterou jsem od pana Tomšíčka četl, rád bych si přečetl i jeho další knihy, protože u této jsem maximálně spokojený! Takže pět hvězdiček, jinak to ani nejde! :-)

tlampač
04.01.2015

Každýho svéráze uctívám a ač je na mě Tomšíček možná trochu levicový, tak je to prostě tulák a turista jako já a to nás spojuje...

Jan Tomšíček
česká, 1951