Martinique Martinique komentáře u knih

Frišta Frišta Petra Procházková

Krásná kniha. Drsné vyprávění napsané s vtipem a bez zbytečného patosu. Děkuji za připomenutí toho, jaké je štěstí, že mohu být ženou právě zde.

13.06.2022 5 z 5

Mladší sestra III Mladší sestra III Jane Austen

Naprosto nesmyslně rozdělené na tři díly. Hádám, že jen z toho důvodu, aby se to prodalo za víc. Přečetla jsem už vsechny tři a nemá pro mě smysl komentovat je zvlášť, jelikož se jedná o jeden souvislý příběh (takže to zkopíruji ke všem dílům).

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Jako milovník Jane Austen jsem se téhle trochu bála, že je dopsána její (myslím) neteří, ale naprosto mě uspokojila. I když není tak kvalitní jako její jiné knihy, tak mě bavila, přečetla jsem ji okamžitě. Doporučuji mít po ruce všechny díly.

Queenie Queenie Candice Carty-Williams

Kdyby mi kniha tolik nepřipomínala mých vlastních pár let pobytu v Londýně kam jsem odjela po střední, kdy jsem byla podobně blbá a zapomínala na vlastní problémy podobným způsobem, tak nevím jestli bych to dočetla. Queenie je nesympatická, protivná, ale já ji po čase začala chápat a hlavně fandit, aby se z toho dostala tak jako já. Není to zvlášť dobrá kniha, asi bych jí nikomu nedoporučila, ale četla se mi vlastně dobře.

30.05.2022 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Tuhle knížku jsem koupila kvůli přebalu v jednom malém knihkupectví. No jo, je to tak. Miluji černé kočky. Měli tam jen tuhle, takže až doma jsem zjistila, že jsem si koupila poslední díl ze tří, tak jsem si tam hned doobjednala první dvě a říkala si, že při mém současném čtecím tempu budu těch 1600 stran louskat do léta. Ani náhodou. Mia a celý její svět mě pohltil natolik, že mám chuť si to přečíst hned znovu ještě jednou (i když bych ráda, aby na konci zůstala s jinou postavou). Ale co už. Perfektně domyšlený svět do posledních detailů (ač v prvním díle jsem na poznámky pod čarou nadávala, tak tady mi už chyběli). Brala bych za kámošku tuhle krvavou čubku...

22.03.2022 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Miluji Miu. Miluji tam všechny. Už mi ani ty poznámky pod čarou nevadí. Jay Kristoff bude má nová závislost.

22.03.2022 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Kniha je naprosto báječná. Takový mix GOT, Harryho Pottera a Mortal Kombat. Kéž by z toho byl jednou seriál. Jediné mínus za ty poznámky pod čarou - ruší napínavý děj a většinou bez většího smyslu než prvoplánově pobavit. Ale stejně plný počet bodů. Těším se, až dám večer spát dítě a pustím se do druhého dílu!

12.02.2022 5 z 5

Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Philomena Franz

Ty jo, od chvíle, kdy jsem se stala matkou je pro mě tohle téma úplné: Nečti to! Ale dostala jsem knihu darem a nemohla jsem ji dát jen tak do šuplíku. Přečetla jsem za jeden večer, kapesníků nepočítaně ... Panický záchvat jeden. Já už prostě nezvládám číst o holocaustu. Muž (který mi knihu dal) řekl, tohle ale musí číst každý. Ale já si sakra tu šílenost uvědomuji, to by měl číst ten, co ne. Kniha je stručná, přesto hororová. Obsáhlý dovětek ukazuje, jak málo se dějiny zaobírají tématem Romů za 2.sv. v. Já nevím jak to říct, ale já chci číst takové příběhy ale zároveň na to nemám nervy. Ale doporučuji. Jestli chcete mít týden depku, že lidstvo stojí za vy.ž.pr.l.

03.02.2022 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Knihu jsem četla jako odlehčující po jedné náročnější klasice. A splnila to, co jsem očekávala. Do Compostely se nechystám, už pro to, jak je to profláklé. Ale těším se na jaro a na jakoukoliv jinou túru.

02.02.2022 4 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Knihu jsem dostala v 15ti letech od strýce, jako jeho nejmilejší knihu. Vůbec mě tehdy nelákalo číst o letišti a tak jsem ji někam založila. Po dalších 15ti letech jsem ji našla, vzhledem k tomu, že strýc před dvěma lety zemřel byla povinnost si ji konečně přečíst. Je napínavá od začátku do konce, pořád se tam něco děje a hlavně jsem ocenila, že jsem se u počtu osob neztrácela kdo je kdo. Takže strejdo, díky za doporučení!

03.01.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jsem ráda, že nejsem jediná komu to připomnělo Lenku Lanczovou. Postavy nesympatické, vyprávění nudné. Tuhle knihu jsem měla téměř povinnou, jelikož žiji v Temelíně.

27.12.2021 3 z 5

Povinná literatura pro všechny. Mám ráda tíživé knihy, ale protože tahle pojednává o faktech, situaci tady a teď, byla depka z toho mnohonásobně větší.

27.12.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by měla být povinná literatura na druhém stupni. Ačkoli jsem ji četla na střední, někdy před šestnácti lety, pamatuji si ji jasněji než cokoliv jsem přečetla potom.

27.12.2021 5 z 5

Dlouho jsem se u žádné knihy tak nenasmála.

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Čekala jsem pohádku od mé milované Astrid a dostala jsem mnohem a mnohem víc.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Z této knihy mrazí. Neskutečně silná kniha. Ilustrace a grafika jsou úžasné.

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Když jsem slyšela o knize, která má pojednávat o ženách z Bohnic vyprávěnou jednou z nich, moc jsem se těšila. Koupila jsem ji ještě před výtiskem a už když mi dorazila byla jsem zaražená velikostí, bylo mi jasné, že do tohoto se nějaké velké osudy nevejdou. Přišlo mi to jako krátké, rádoby zábavné zápisky do deníčku. Takže nakonec jsem byla ráda, že to bylo krátké a nebylo to mnoho ztraceného času.

27.12.2021 2 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ideální by bylo, kdybych se l této knize dostala někdy ve 14ti letech. Ale občas trochu více naivity neuškodí.

27.12.2021 4 z 5

Chmurdálie Chmurdálie Joanna Bator

Často jsem se ztrácela v ději, občas to bylo dost zmatené, musela jsem se vracet o pár odstavců zpět, abych se ujistila, ve kterém příběhu, u jaké postavy zrovna jsem. Ale vlastně mi to u této knihy vůbec nevadilo. Ačkoli témata byla hodně pochmurná, tak je to kniha neskutečně zábavná. Autorka má skvělou představivost.