MartinH MartinH komentáře u knih

Temná půle Temná půle Stephen King

Naprosto skvělý King, opravdu jsem si to užil.

12.02.2023 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Dobře čitelné a Weirův sarkasmus a humor mě prostě baví.

21.12.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Jo je to konina, ale taková milá a zábavná

22.07.2020 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Taková pitominka, ale sedla mi docela pěkně. Pro mě někde mezi 3 a 4

15.07.2020 4 z 5

Bratrstvo růže Bratrstvo růže David Morrell

Knizka bavila, takova pohadka pro chlapy

02.01.2020 4 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Výborný začátek nové serie

23.08.2019 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Tohle jde mimo mě.

06.08.2019 3 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Rozhodně to není špatná knížka, ale troška víc akce v Reacherově stylu by potěšila

06.08.2019 4 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Apačské války v trošku jednostanném pohledu, každopádně velmi dobrá kniha.

18.06.2019 5 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Moc povedený kousek, nejlepší je pro mě samozřejmě Kmotr, ale Poslední kmotr a teď i Omerta je hned v závěsu. Omerta je oproti ostatním více přímočařejší a díky tomu i čtivější. Nemá snad hluché místo.

20.05.2019 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tohle se hodně povedlo, takových knih jen víc.

30.04.2019 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Pátou hvězu přidám pouze a pokud vyjde další díl, který příběh dokončí :)

30.04.2019 4 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Pro mě zatím nejlepší Reacher, snad i před Unosem.

22.10.2013 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Zatím asi nejslabší Reacher

23.09.2013 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Dlouhé čekání se vyplatilo, Pan Mluvčí je neuvěřitelnej krutor a celou knihu mu to s nadšením žeru. Návrat starých postav a zvlášť jednoho záporňáka z minulých knih vyvolalo široký úsměv na tváři. Kulhánkovo peklo je naprosto parádní a to jak Mluvčí vyřešil zapeklitou situaci s převozníkem je velkolepá taškařice. Teď už jen počkat pár desetiletí na další titul

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Genialita pokračuje, tohle je můj šálek kávy.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Super čtení od prvního slova do posledního, naprosto dokonalé.

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Pro mě asi nejslabší Kulhánek, neříkám špatný, ale někdo musí být poslední a jako prvotina ješte není tak parádní jako ostatní majstštyky. Jinak samozřejmě oproti Kotletům, Žambochům či Kopřivům to je umění.

10.09.2013 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Mnohem lepší než první díl a dokonce mě už ani hlavní hrdina nelezl tolik krkem. Jen snad, že byl celkem zpomalenej na to že se jedná o genia a autora příruček FBI. Jinak teda krutost záporné postavy doznala nových rozměrů a v jednom momentě docela síla.

10.09.2013 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jo tak tohle mi moc nesedlo, jen škoda že sem si koupil podle hodnocení a popisu komplet Cartera... veliká chyba. Kniha je pěkně brutální, ale když snad na 2. stránce vytáhne detektiv Wildey Survivor, bylo jasný, že to nebude úplně ono. Jen se divím že mu autor nenacpal do kapes i pár granátů a do kufru auta nukleární samostříl, když ho ozbrojil tímhle kanonem. Každopádně jsem se celou knihu nedokázal s hlavní postavou nijak ztotožnit a spíš mě lezl krkem, přišel mi jako bohapustá kopie Dr.House v detektivní podobě. Ve chvíli, kdy tam padlo, že to je prakticky genius, který snad v 7mi letech (nadsázka, ale ne až taková) napsal příručku pro FBI upadl jsem ze křesla a knihu jsem dočetl jen díky parádnímu záporňákovi. Ti se mi ostatně moc líbí u všech Carterů, jen by to chtělo zabít hlavního hrdinu a napsat jinýho, trošku uvěřitelnějšího.

10.09.2013 2 z 5