MartinaP1984 MartinaP1984 komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jsem trochu rozpačitá. Kniha je velmi dobrá, přesto mi tam ,,něco" chybělo. Pro mě nejslabší kniha z této série, i když pořád dost dobrá. Hodnotím ale v kontextu celé série. Jinak by bylo hodnocení vyšší.

01.02.2018 3 z 5

Po přečtení knihy jsem cítila zvláštní smutek. Příběh má hodně negativ, některé věci jsou nedotažené, ale i přesto je to povedené dílo, které působí na emoce.

01.02.2018 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Jedna z knih,kde se vlastně nic neděje,přesto ale musíte číst dál....autorka opět dokázala, že psát umí..

15.01.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ačkoliv mi nadpřirozeno v knihách nevadí, tohle se dle mého nepovedlo. Doufám, že je to jen výjimka a tvorba Keplera neupadá...

04.01.2018 1 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Hodně námětů k přemýšlení. Jak se rozhodnout, když ani jedno řešení není dobré. Volíte jen ze dvou zel. Oceňuji závěr, který jsem opravdu nečekala. Myslím, že kdo je sám rodič, nečetla se mu ta kniha lehce. Jinak se mi moc líbilo, jak zde bylo popsáno, jak nemoc jednoho dítěte zničí život nejen rodičům, ale i sourozencům. Klobouk dolů před všemi, kdo něčím podobným prošli a nezbláznili se z toho.

25.07.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čtivé, zajímavá zápletka, zajímavé rozuzlení a hodně nečekaný konec. Stojí za přečtení, ale přesto je to takový průměr.

25.07.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi brzy jsem odhalila vraha, ale jinak velmi povedené, o dost lepší než předchozí Paganiniho smlouva. Kepler se čte dobře a rychle.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Děsivé, napínavé, zatím nejlepší Keplerovo dílo. Jurek Walter mi naháněl hrůzu, a to se normálně u knih nebojím. Přečteno jedním dechem, nešlo to odložit.

19.07.2017 5 z 5

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Tuto autorku zbožňuji, ale bohužel tentokrát to je takové nic moc, ve srovnání s jejími dalšími díly. Možná je to tím, že hrdinům chyběla ta správná chemie a že se většina děje odehrává na samotě a do příběhu tak minimálně vstupují další rodinní příslušníci, jak je u této autorky zvykem. A právě to je většinou zárukou zábavy. Škoda, že zůstalo jen u jednoho představení o jednorožci :-)

19.07.2017 3 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

V rámci žánru patří autorka mezi naprostou TOP a jakmile jde o Bridgertonovi, tak se TOP ještě znásobuje. Velmi čtivé, velmi vtipné a jsem ráda, že se tu opět objevil můj oblíbený pal mal, neboť ten nikdy nezklame :-)

19.07.2017 5 z 5

Na nůž - 3. díl Na nůž - 3. díl Vlasta Javořická

Třetí díl se mi moc líbil, konečně se něco dělo mezi hlavními hrdiny. V rámci žánru hodně povedená kniha. Oceňuji, že paní Velemínská jen tak z ničeho nic neprozřela a nestala se lepším člověkem, ale že jí k tomu vlastně dohnala situace. Takže sice happy end, ale ne úplně růžový konec.

Na nůž - 2. díl Na nůž - 2. díl Vlasta Javořická

Druhý díl se mi líbí o moc víc než první. Hezky je zde líčené období první republiky a změna situace. Asi to pro šlechtu nebylo úplně jednoduché, najednou si byli všichni "rovni".

19.07.2017 3 z 5

Na nůž - 1. díl Na nůž - 1. díl Vlasta Javořická

První díl je nejslabší. Tak nějak se tam nic neděje.

19.07.2017 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Mám ráda rodinné ságy a tohle je jedna z nejlepších. I když je to celé hodně smutné. Meggie mi nebyla od začátku moc sympatická. Nechápu, jak mohla milovat jedno své dítě více než druhé.

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Upozornění: nezačínejte číst, pokud nemáte dost času. Budete to číst jako já po nocích a celý den v práci se budete těšit na to, až dorazíte domů, abyste se zase začetli. Nejde to totiž odložit, dokud nedočtete. Ještě jednu kapitolu, dobře, tak ještě jednu, tak už opravdu poslední... za čtyři hodiny vstáváte do práce, ale stále čtete a čtete. To se mi naposledy stalo u Harryho Pottera. Ještěže mají Hunger Games jen tři díly :-)

16.06.2017 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Můj první Nesbo a tedy nic moc. Konec knihy ale naznačil potenciál, takže to určitě zkusím s dalšími knihami. Ale překlad byl naprostá katastrofa. Anglicky umím tak nějak průměrně, všemu jsem rozuměla, ale přesto mě ty nepřeložené věty a výrazy neskutečně rušily. Věta "byl to takový lonely wolf" mě opravdu nadzvedla a až do konce knížky jsem přemýšlela, jestli si ten překladatel fakt dělá srandu, nebo to myslí vážně.

10.06.2017 2 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Ve srovnání s Hypnotizérem mi kniha nepřišla tak napínavá, ale i tak je to v tomto žánru nadstandard. Nepřestává mě udivovat, jaké detaily a zdánlivě nepodstatné maličkosti si Joona Linna spojí dohromady. Skvěle napsáno, dobře se to čte, ale v příběhu mi "něco" chybělo.

06.06.2017 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jako náctiletá jsem z ní byla nadšená, s odstupem zhruba 15 let ji hodnotím jako příliš růžovou. Těch milostných linek tam bylo až moc, a to se červené knihovně nebráním, ale tohle mi přišlo přeslazené i na červenou knihovnu :-) Téma ale zajímavé a kniha mimořádně čtivá.

03.06.2017 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Krásná kniha o hrozném tématu. Akorát ten růžový konec mi k tomu úplně nešel.

03.06.2017 4 z 5

To To Stephen King

Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale za ten konec a to, co se odehrálo v kanále, jednu hvězdu ubírám. Omlouvám se všem Kingovým fanouškům i fandům této knihy, ale ani na chvíli jsem se nebála, od poloviny knihy mě to nebavilo a těšila jsem, až to dočtu. Nejsilnější moment knihy je dětství hrdinů, jejich životy, problémy a přátelství. Kdyby zůstalo jen u toho, byla by to pecka. Ale jako horor, a navíc jako jeden z nejlepších hororů vůbec, to u mě neobstojí. Podle mě silně nadhodnocená kniha. Moje druhé setkání s Kingem a zřejmě poslední. Ani jednou mě nepřesvědčil.

17.05.2017 2 z 5