MartinaP1984 MartinaP1984 komentáře u knih

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Karel Jaromír Erben

Klasické pohádky s ilustracemi, které si pamatuji z dětství. Jediná výtka je ta, že pohádky jsou psané původní češtinou a nejsou upravené do dnešního jazyka, takže pokud je čtete dětem, musíte některá slova nahrazovat,

01.05.2017 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Podle hodnocení jsem čekala, že to bude lepší. Nápad skvělý, zpracování bohužel horší. Možná je to kvůli rozsahu, který nedal šanci na nějaké hlubší popsání myšlenek či děje. Není to špatné, ale spadá to do kategorie "nenadchne, neurazí". Nevím, zda se ke knize někdy v budoucnu vrátím.

20.04.2017 3 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Nejen tato kniha, ale celá trilogie je skvělá a doporučuji přečíst.

17.04.2017 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Dějová linka Anny a Vronského byla bez chyby, ostatní ušly, až na Kity a Levina. Levin mě štval od začátku do konce a jeho příběh mě bohužel příliš nebavil. Konec mi přišel jaksi navíc, to už bylo o ničem. Jinak ale doporučuji přečíst, protože příběh Anny a Vronského stojí za to překousat se slabšími pasážemi. Jejich příběh je za plný počet hvězd.

12.04.2017 3 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Milovala jsem tenhle příběh i zpracování kdysi a nezklamal ani po letech. Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec, mám ji ve svém TOP výběru, což jsou knihy, které nesmí chybět v mé knihovně, abych se k nim mohla kdykoliv vrátit.

21.03.2017 5 z 5

Romaneta (3 romaneta) Romaneta (3 romaneta) Jakub Arbes

Chvílemi hodně čtivé, chvílemi hodně nudné. Ale úžasně tajemné. Přišlo mi to ale na čtení hodně složité, musíte se opravdu pekelně soustředit.

16.03.2017 3 z 5

Muži v offsidu Muži v offsidu Karel Poláček

Skvělý humor. Pro mě jako fotbalového fanouška měla kniha i něco navíc - pocitům postav rozumím, a to velmi dobře :-)

10.03.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá kniha, silný příběh. Konec mi ale přijde nedotažený.

07.03.2017 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Stojí za přečtení, ale pro mě je to kniha "nenadchne, neurazí". Jsem ráda, že jsem jí přečetla, je to klasika, ale popravdě - žádný velký dojem na mě neudělala.

01.03.2017 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásný příběh, moc hezky napsáno, akorát celkový dojem trošku kazí to, že konec je zřejmý vlastně už po přečtení prologu. Proto pak konec nemá takový efekt a celou dobu vlastně jen čekáte, kdy "to" přijde.

10.02.2017 3 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Přestože má knížka přes 800 stran, mrzelo mě, že už byl konec. Začátek mi přišel poněkud zmatený kvůli množství postav, ale asi po 100 stranách jsme se už nemohla od děje odtrhnout, a to nemám westernovou tematiku ráda.

09.02.2017 4 z 5

Keltská věštba Keltská věštba Meagan McKinney

V tomto žánru jedna z lepších knih, dobře se to čte, zajímavý příběh, dobře napsáno.

16.01.2017 4 z 5

Bílá puma Bílá puma Ronald Douglas Lawrence

Zajímavá kniha, rozhodně doporučuji přečíst. Moc mě bavila, ale zklamal mě konec. Natolik, že kvůli tomu ubírám jednu hvězdu.

06.01.2017 3 z 5

Poslední panda Poslední panda George B. Schaller

Četla jsem knihu v rámci Čtenářské výzvy, čekala jsem, že ji přetrpím, ale opak byl pravdou. Přečetla jsem jí během několika dní doslova jedním dechem. Žádné nezáživné popisování výzkumu, ale velmi čtivá kniha s krásným popisem okolní přírody, zážitků, zkušeností a podobně. Navíc jsem se dozvěděla i něco užitečného. Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád nejen pandy, ale přírodu jako takovou a chce se dozvědět něco ze zákulisí výzkumu v terénu.

16.11.2016 4 z 5