MartinaP1984 MartinaP1984 komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

První dvě třetiny knihy se mi líbily. Část odehrávající se po válce byla pro mě nezajímavá a navíc.

05.05.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Obdivuji autorku za to, kolik práce odvedla. Bohužel mi ale připadá, že zapomněla, že píše knihu a ne diplomovou práci. Chyběla mi tam vypravěčská lehkost. Nadšení většiny čtenářů nesdílím, bohužel. Po polovině knihy jsem se musela k dočtení nutit. Začátek byl ale nadějný. Škoda.

02.01.2023 2 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Námět skvělý, zpracování slušné, ale rozuzlení se mi nelíbilo ani trochu. Škoda, jinak by to byla detektivka slušné úrovně.

14.12.2022

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Bohužel poslední kniha, která mi od Lucindy ještě chyběla. Je nádherná, jako ty předchozí. A je mi opravdu moc smutno, že už od ní nový příběh nepřidám :( Bylo mi opravdu ctí, paní Spisovatelko. Posílám tam nahoru velké poděkování za všechny ty krásné příběhy, které jste stvořila.

06.09.2022 5 z 5

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

Autorka má i lepší knihy. Některé části knihy jsou lepší, další horší. Hodnotila bych spíše 3 hvězdami, ale z respektu k autorce, kterou mám moc ráda, dávám hvězdu navíc.

25.05.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Mohla bych vytknout dost věcí, ale jako celek mě to zkrátka bavilo :)) takže i negativa ráda odpouštím.

25.03.2022 5 z 5

Rafa Rafa Rafael Nadal

Bohužel knize ubírá naprosto otřesný překlad - mám na mysli české vydání. Jak je u knih se sportovní tematikou u nás celkem běžné. Bylo by fajn, kdyby korekturu dělal někdo, kdo se ve sportu alespoň trochu vyzná. Tennis player opravdu není hráč tenisu, ale jednoduše tenista. Na kurtu se nezápasí a hráči na grandslamu nevyhrávaji zlatou medaili. A podobných příšerností je kniha plná. Dávám 3 hvězdy, protože autor ani Rafa za to nemohou.

09.03.2022 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Pokud bych ji četla před Hunger Games,bylo by to lepší. Takhle jsem měla problém s hlavní postavou, kterou si nešlo oblíbit ani na chvíli. Chválím balady a pěkný překlad.

09.07.2021 4 z 5

Cizinec z moře Cizinec z moře Winston Graham

Vznesla jsem dotaz přimo do Baronetu a tento díl je u nás, bohužel, poslední. Od třetího dílu prý soustavně klesal zájem. Není kniha alespoň slovensky?

30.06.2021 4 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Knihu jsem četla asi po 15 letech. Tehdy mi přišla výborná, ale nyní nic moc. Dialogy mezi hlavními hrdiny byly dost zvláštní. Asi je to tím, že mám načteno mnohem více než tenkrát, proto ji nyní považuji v rámci žánru za průměr - nenadchne, neurazí.

29.01.2021 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Druhá půlka knihy je skvělá. Přála bych si lepší konec a zasloužený trest pro jednu z postav.

19.01.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Od této autorky je to moje první kniha. V rámci žánru řadím hodně vysoko. Oceňuji nejen popis země a krajiny, ale i jídla, sbíhaly se mi sliny. Krásně napsáno. A chválím i překlad. Skvěle se to četlo.

13.01.2021 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Příběh zajímavý, knížka se čte dobře, ale konec byl hodně uspěchaný.

11.01.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Děj mě nebavil, nesympatická hlavní hrdinka, nesmyslné chování postav, překlad také nic moc. Od této autorky nejhorší kniha. Téma dobré, ale zpracování se nepovedlo.

08.01.2021 2 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

První polovina knihy byla divná, vůbec jsem se nemohla začíst. Druhá polovina už ušla. Zatím ale nejslabší kniha ze série. I konec mi přišel hodně nedotažený. Dějová linka s rodiči Blechy mi přišla úplně mimo. Kdybych četla tuto knihu jako první, asi bych už další od autorky nečetla. Takhle jí dám ještě šanci.

07.01.2020 2 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Jednu hvězdu ubírám za poslední dvě století, to už trochu ztratilo spád. Jinak ale skvělé dílo a chystám se na další.

25.06.2019 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Podle hodnocení jsem čekala mnohem více. Bohužel mě to nebavilo, chyběl mi děj. Pořád jen samé masakry, vystřelené mozky, Lovci, kteří přežijí všechno a hlavní hrdina, o kterého se nebojíte, protože víte, že se mu nic stát nemůže.

11.04.2018 2 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Geniální a nadčasové dílo.

11.04.2018 5 z 5

Rozhodně to není jen klasický dívčí román. Četla jsem knihu kvůli čtenářské výzvě, ale natolik mě nadchla, že si s radostí přečtu i první dva příběhy. Podle mě by tato kniha měla být povinnou četbou už na ZŠ. Moc hezky zpracované téma a příklad toho, jak může vlastní rodič zničit své dítě...

19.03.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dočítala jsem ve dvě ráno,přestože jsem musela vstávat už v pět. To hovoří za vše

01.02.2018 5 z 5