martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Nejdříve jsem viděla film a moc se mi líbil,že už mám 2 knihy od Klevisové doma a jsem z její tvorby nadšená,tohle její třetí kniha co jsem dočetla a jsem velice spokojená.

06.12.2022 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to druhá kniha co jsem od autorky četla a každá kniha byla jiná,více mi oslovila kniha Můj Grónský rok,ale i tato byla čtivá,více na zamyšlení o pocitech a přání obyčejných lidí z Oseka.

02.12.2022 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

(SPOILER) Opravdu dojemná kniha pravé lásky 17 tiletých ,která ani smrtelná nemoc nezlomila,ale naopak lásku posilnila.Je to nádherný i když smutný příběh plné lásky,naděje,víry a pokory.

20.11.2022

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

První kniha od autorky,kterou mi doporučila kamarádka a jsem vděčná.Je to styl psaní co je mi blízké.Nela je obyčejná žena,která po boku manžela odjíždí do Grónska .Popis země, místních lidí a řešení osobního života je napsáno čtivě a ze života.

12.11.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po pěti letech jsem se vrátila k detektivce a opět se mi líbila. Jen na začátku jsem si pletla jména než jsem si je zapamatovala,ale.pak díly skládačky do sebe zapadli.

08.11.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Po půl roce jsem se je knize vrátila, abych si připomněla moudra,uvědomění života a našich cílů. Paní Martina opravdu je moudrá žena ,paní farářka a také noblesní a obýčejná žena.

01.11.2022 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře František Hrubín

V sobotu jsem viděla v Národním divadle a hned se pustila do knihy.Oboji je nádherné provedení stále při čtení jsem viděla jako Krásku Annu Fialovou a jako Zvíře Davida Prachař,kteří hráli naprosto famózně.Je to pohlazení po duši, čistá láska jak otci tak ke Zvířeti.

18.10.2022 5 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

(SPOILER) Taylor mi nesedla od začátku a nešlo ji litovat,Agnus byl taky magor k tomu násilník a fetka.Kdybych ji nedostala zdarma jako eknihu od Dobrovského tak bych ji nečetla.Je to ztráta času.

13.10.2022 2 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Opět moc dobře napsaný thriller, který je po psychologické stránce člověka popsaný tak,
že to není ani možné co se v duši může skrývat.

01.10.2022 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Mrazivé čtení, které je spojené s psychiatrickou klinikou kde někdo kdo je nebezpečný.... .

30.09.2022 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Moc zajimavé téma,který je zároven thriller.Je šílené co dokáže v hlavě spustit a má to nedozírné následky... .

27.09.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Připomněla jsem si prvotinu paní spisovatelky,která za mě se povedla,když jsem jí četla poprvé tak jsem byla z konce překvapená.

24.09.2022 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Nádherně napsaný příběh kde nechybí odvaha,láska,rodina,historie Německa za války a po ní.Hlaní hrdinka Elsie mi byla sympatická a za mě hrdinka.

13.09.2022 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Je to napsáno pro divadlo a taky jsem si představila divadelní scénu,je to strhující příběh matky,které zemřou 4 synové a posledního drží doma i když venku se válčí... .V divadle to musí být herecký zážitek a já se chystám do divadla zajít.

09.09.2022 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je prostě klasika ke,které se ráda vracím. Moc milé čtení plné lásky, soucitu, nelehkých životních situací a souznění dvou dvou srdcí v jedno.

07.09.2022

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je to vážný problém,který se odehrává za zdmi bytů aniž má okolí tušení.Je to napsané tak,aby jsme si uvědomili a dívali se kolem sebe!Báry mi bylo líto,její sestra taky za to nemohla,ale ty rodiče oba stejný magoři,který by neměli mít děti.

28.08.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příběh se odehrává za 2 světové války převážně z regálů knihkupectví a náletů na Londýn.Četlo se mi hezky,ale něco málo příběhu chybělo hlavně rychlý konec.

26.08.2022 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Od paní spisovatelky je to moje 1 kniha a moc hezky napsané. Mám ráda historii spojené z románem. Je to silný příběh, obyčejných lidí ke konci 2 světové války,a kousek po válce kde se odehrálo něco co bylo šílené a nemluvilo se o tom až do roku 1990,mě to velice zasáhlo.

22.08.2022 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Zajímavé, propletené,že jsem nevěděla komu věřit.Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout a četla ve chvílích volna všude.

18.08.2022 4 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Moc milý příběh lásky,přátelství a knihkupectví.Kniha se odehrává ve dvou linkách,aby se vysvětlilo proč teta odkázala dům neteři,kterou nikdy neviděla.Co teta udělala v mládí bylo neodpustitelné.

14.08.2022 5 z 5