martina5069 martina5069 komentáře u knih

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Přemýšlela sem kolik mám dát hvězdiček jestli 3 nebo 4 a nakonec sem se rozhodla pro 3. Kniha dobrá, námět super ale něco mi tam chybělo.... Začátek napínavý, prostředek zdlouhavý a když už ten konec zase dostával spád ta byl najednou konec. Malo romantiky a ten konec byl sice ukončen ale hodně to vypadalo na pokračování nebo-li zmrtvíchvztání :-D
No nepatří po přečtení do sbírky mích knih které si ještě někdy přečtu a doporučení za mě asi ne e ale přečtete si ji sami a můj názor už teď znáte :-)

14.10.2015 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Pecka!!!! Sice sem tuhle knihu četla docela dlouho protože moc nebyl čas ale ve chvilkách volné nějaké té minuty sem jí dočetla :-) Nelituju bylo to akční a docela dobře se četla akorád mě občas mátlo vyprávění z minulosti a přítomnosti ale na to sem si za chvíly zvykla. Teď ale přemýšlím kde sehnat třetí díl protože se nemůžu dočkat toho jak to celé dopadne :-) Sem zvědavá koho si nakonec Lena vybere protože mám ráda jak Alexe tak Juliana :-/ No nechám se překvapit ......

30.05.2015 5 z 5

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

Ježiš to bylo pěkný ještě teď se usmívám škoda že takových příběhů není víc zrovna takový odreagování sem vážně potřebovala takže určitě dávám 5 hvězdiček a doporučuji přečíst protože si příběh Cadena a Lauren určitě zamilujete stejně jako já a jak se dočtete v komentářích pode mnou tak je to opravdu krásná pohádka :-)

17.04.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nedočteno

02.04.2015 1 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Právě dočteno a musím říct že ze začátku sem se musela do knihy nutit a četla ji asi na 5 krát ale nakonec včera a dneska sem se do knihy tak zažrala že sem se těšila až budu moct zase číst :-) Takže začátek docela nuda a přemýšlela sem že se na knihu vyprdnu ale nakonec sem si vzpoměla na recenze co ste sem psaly a Řekla sem si třeba to bude vážně v pohodě příběh a on fakt byl nejvíc se mě líbila asi ta nemoc a ten konec ale víc detailů prozrazovat nebudu a vážně nedejte na první dojem a zkuste se začíst bude ás to bavit stejně jako mě a ty ostatní :-)

31.03.2015 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Musím dát 5 hvězdiček protože tenhle díl je prostě boží stejně jako ty předchozí akorád je tam víc akce je i trošku smutnej ale musím dát i zápornou recenzi a to je že se mi nelíbilo jak byl ten konec potom strašně naňahňanej na sebe a rychle skončil :-( Klidně by šlo ješte třeba na 2-3 kapitoly pokračovat :-D A mrzelo mě že už sem u konce protože autorka umí vážně strašně čtivě psát.Tyto knihy se staly stejně jako " Lovkyně snů" mými oblíbenými DOPORUČUJI !!!!!!!!

16.03.2015 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

No sice mi trvalo přes měsíc než sem knihu dočetla protože nebylo moc času ale sem zvědavá jak to celé dopadne :) Teď mě docela mrzí že sem si přečetla některé recenze a vím s kým Wendy nakonec zůstane ale psát to sem nebudu a kazit těm ostatním kdo knihu nečetl moment překvapení . A poslední věc že mám knihu jak v pdf tak original knihu a v pdf formátu není na konci "slovník trylštiny" a ještě bonusová povidka od Amandy což mě docela mrzelo kdyŽ sem knihu občas četla přes mobil v čekárně u doktora nebo jízdou mhd takže k dočtení knihy sem se nakonec dostala až teď.No nic začnu číst poslední z trilogie a těším se na dalši dobrodružství Wendy a jejích přatel.

04.03.2015 5 z 5

Tak trochu žít! Tak trochu žít! Nancy Warren

Na knihu jsem narazila úplně náhodou a zaujalo mě že harlequin má i nějakou erotickou knížku protože my co jsme četly harlequina když nám bylo tady nějakých 15 tak si tam žádnej sex nevybavuju pokud ano tak byl max na 1 stránku a konec že ? No a musím teda říct že mě to i bavilo i nebavilo ale už jsem z těhle knížek prostě vyrostla. Klasický harlequinský příběh kluk potká holku zamilujou se rozejdou se je tam zápletka která se pak vyřeśí a nakonec spolu zůstanou toď vše konec tečka .....

05.01.2015 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

No přemýšlela sem kolik dát hvězdiček a nakonec musím dát čtyři. Začátek knihy mě moc nebavil a přemýšle jsem jestli knihu odložit a vykašlat se na to navíc jsem se v knize docela ztrácela ale opak je pravdou že od půlky knížky se se prozménu nemohla odtrhnout.
Příbéh tudíž napínavej a supr! Chtěla jsem napsat nějaký ten spoiler ale tu radost vám neudělám a knihu si přečtěte. Jediné co nevím jak popsat a za to dávám vlastně o tu hvězdičku míń je že m´kniha otevřený konec a jelikož nikde nemůžu sehnat druhý díl v češtině ke stažení tak jsem docela naštvaná ale jakmile bude někde ke stažení jdu okamžitě do dalšího dílu bez přemýšlení no a jelikož je tohle moje první kniha od této autorky tak si od ní určitě přečtu dalśi knihu protože mě její styl prostě baví :-)
Aaaaa DOPORUČUJI :-)

30.12.2014 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Naprostej mazec :-) Strašně dlouho sem nad knížkou otálela a pak sem se rozhodla že si jí přečtu a jak to dopadlo? No asi v půlce knížky sem valila do knihkupectví pro další dva díly!
Pŕíběh je totiž úplně boží jenom mě mrzí že sem si tady přečetla spoilery protože sem myslela že když je zamilovaná do Fina tak to bude i pokračovat ale jak vidím tak nebude a to mě mrzí. Ale tak třeba Loki nebude takovej blb jak si myslím i když Fina sem si zamilovala hned :-) No a ted´ hurá na dalši díl.....

21.10.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Ani nevím co k tomu říct .... První část knihy mě úplně pohltila a pak najedou sem měla problém knihu dočíst protože mě nudila. Celá kniha se odvíjí od autohavárie a popisování hrdinčiny minulosti ( jako duch) s rodinou přátely a její lásce k hudbě která jí nakonec přivede zpét k životu. Námět byl hodně zajímavý ale sem ráda že kniha měla tak málo stránek :-( No a pak jsem viděla jsem film a musím říct že se mi líbil víc neź kniha takže koukněte / přečtěte a posuďte si sami :-)

26.09.2014 3 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

I když čtu poslední dobou jenom eroťárny nebo scifi o upírech tak sem podle recenzí zkusila tuhle knížku a musím říct že supr byla sem překvapená že mě to bavilo. Kniha je velmi vtipně napsaná sice mi trvalo chvilu než sem jí přečetla (asi 14 dní) ale nakonec sem u konce. Kniha má vlastně všechno,vtip,trošku romantiky, záhadu a samo že šťastný konec ale co mě překvapilo tak že jsem u další knihy postřehla že autoři rádi opakují věci tím myslím v těhle knize "že si jdou zapálit cigaretu" a v knize opus číslo sex zase autorka píše že si otevřela knížku a četla. To byla jen taková moje poznámka které sem si všimla :-) Přemýšlím jestly dát knihu do doporučených ale asi to nechˇam na ostatních podle uvážení jestly ji tam dáte nebo ne :-D

25.06.2014 4 z 5

Když jsem tak inteligentní…, proč se stále a stále zamilovávám jako úplná blbka? Když jsem tak inteligentní…, proč se stále a stále zamilovávám jako úplná blbka? Gabriela Acher

Přemýšlím jestly dát vůbec nějakou hvězdičku ale zas na druhou stranu si říkám že tam bylo pár vtipných hlášek tak ji tam nechám jinak mě tato kniha moc nenadchla

08.06.2014 1 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Podle mě nejlepší díl z celé série nevím čím to je ale první tři dĺy dobrý ale jakmile začla ten deník psát Bonie tak mě to nějak začlo bavit víc tak sem si přečetla další díl a už to stojí zaprd teď čtu soumrak a přemýšlím jestly číst i dalši knihy

02.06.2014 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Posloucháno jako audiokniha, která měla 26 hodin a 8 minut. Knihu načetl Igor Bareš. Co se týče přednesu, tak za mě dobrý akorát kdo čte moje příspěvky, tak víte, že mám radši dva a více autorů, kteří knihu načtou. Co se týče délky knihy a vlastně i obsahu, tak mohla být o hodně zkrácená , příběh je strašně dlouhý a vlastně se děj motá pořád dokola. Vlastně jde o dlouhatánský začátek, kdy jsem měla chuť se na knihu vykašlat a zkusit jinou ale po jedné diskuzi na facebooku s paní, která knihu taky poslouchala jsem zatnula zuby a doposlouchala ji, sice po hodné dlouhé době ale jo mám ji poslechnutou. Zásadní otázka však je, jestli mě bavila nebo ne a odpověď je, že mě bavil jenom konec. Přesně řečeno asi poslední tři nebo čtyři hodiny. Na začátku se vlastně jen seznámíte s hlavními hrdiny, kteří jsou propleteni jedním osudem a hlavním poselstvím knihy je náboženství a že je ho tam hodně, hromadu prostě vážně plno. Kniha mi strašně připomínala pohádku Koralína a svět za zavřenými dveřmi, jelikož je tam podobná dějová linie akorát zde jde o imaginární svět, který je za zavřenými dveřmi v domku na stromě, jakmile otevřete dveře jste ve světě ze kterého jde až hrůza. Docela dost se tady dozvíte o životě po smrti a jak je to vlastně s duchy. Konec knihy vás docela překvapí ale pokud koukáte aspoň občas na horory s démony tak vás vlastně nepřekvapí, jelikož už jste tenhle konec viděli v každým druhým hororu. Suma sumárum dávám 3* a to fakt jenom za konec knihy. Mrzí mě, že čekáte bestseler, který je označen i zlatým kolečkem na knize a dostanete náboženskou dlouhou nudu a překvapivým koncem.

22.05.2021 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

(SPOILER) Jejda tak tohle bylo něco na mojí hlavu. Neříkám, že byla tahle povídka špatná ale pochopil jste někdo co tím chtěl Murakami říct? Nebo jsem jediná, kdo má z toho teď bordel v hlavě? Hm nechápu. Šlo o jasné šílenství ze stereotypu, halucinaci nebo snad dokonce o posmrtný život protože jinak nechápu jak hlavní hrdinka (která v knize myslím nemá ani jméno... počkat, nikdo v knize nemá jméno) , může ještě žít, když 17 dní nespala a o spoiler nejde, jelikož je to napsáno vzadu. No ale četlo se to dobře a vy prostě Čtete a čekáte jak to dopadne, nakonec zjistíte, že jste na konci a nedopadne to vlastně nijak. Podivná knihovna se mi líbila daleko víc. Co musím ale uznat tak jsou v knize opět krásné kresby.

04.11.2020 2 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Jednohubka na hodinku dvě. Příběh Callie , která miluje historii a dostane možnost stát se producentkou divadelní hry ve škole. Je to pěkný komix, ve kterém najdete postavy, které zjišťují, jestli patří do LGBT komunity.¨
Co se mi nelíbí tak lepení knihy, při prvním otevření mi vypadla první dvojstránka.

04.11.2020 3 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Dočteno. Sice po měsíci ale dočteno. Tahle kniha povídek se mi zdála slabší, než první díl, který jsem hodnotila 5*. Některé příběhy jsou takové slabší proto hodnotím slušných 3,5*. Nádherné kresby a ponurá atmosféra za hnusné bouřky u které běhá díky příběhům piráta Thackeraye. Líbilo se mi, že se v knize objeví i strýc Monteque a na konci knihy i ukápla slzička.... Hurá na černý tunel.
Nejlepší povídky : chlapec ve člunu, černá loď a šalamounek.

30.10.2020 3 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Posloucháno jako audiokniha 2hod 15min a přednesem Miroslavem Táborským a Martinem Stránským, který dával těmto pověstem ten správný šmrnc. Jde o soubor 10 pověstí a nedá se říct, že by mě některá z nich vysloveně nebavila, dokonce z některých i mrazí, když jste třeba na některých místech byli v rámci výletu. Co se mi líbilo bylo to , že se mezi sebou v pověstech pánové střídaly, tím pádem každý jich odvykládal 5. Moc dobře se jejich hlasy poslouchají a doufám, že spolu ještě něco vydají. Škoda jen, že je těchhle povídek ve světě audioknih tak málo. Nemá asi smysl se o každé povídce rozepisovat ale daleko lepší je vám ji doporučit k poslechu.

13.08.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Super provedený reateling na krásku a zvíře. Hlavní postavy nevšední a hned jsem si je oblíbila. Poslední kapitola knihy byla docela překvapení a bylo to takový docela zamotaný šup šup, moc jsem ho nepochopila proto hodnotím 4* a doufám, že brzy přeloží druhý díl, myslím, že jsem něco četla o letošním říjnu tak už aby to bylo a já se mohla znovu vrátit do Uhlíkova.

06.06.2020 4 z 5