martina5069 martina5069 komentáře u knih

No můj dojem z téhle knížky ani nevím ze začátku se tam řešilo pořád to stejný a nakonec když to začlo být zajímavý tak to autorka utla. řekla bych že se mi z knížky líbily jen poslední tři kapitoly a skončily drív než začly což je škoda protože by to autorka klidně mohla ještě o nějakou tu kapitolu a myslím si že nejsem jediná kdo by dal víc hvězdiček než já teď tři. Mám v plánu začít číst další knihu od téhle autorky tak doufám že se mi zalíbí víc ale jinak co ještě dodám tak to byla příjemná oddechovka.

15.06.2014 3 z 5

Opus číslo sex Opus číslo sex Denisa Mašková

Mě se tato kniha hrozné líbila nemohla sem se odtrhnout od čtení jen se nemůžu rozhodnout jestly mě konec sklamal nebo ne čekal jsem že to dopadne trošku jinak ale i tak sem ráda že sem si knihu přečetla i když ze začátku jsem se hodně rozhodovala jestly knihu čist nebo ne ale uďelala jsem dobře.Chvílemi jsem se i zasmála protože ty starý známý hlášky sou supr. Jako určitě doporučuju je to taková lehká oddechovka o jedné holce která je svá a řeší vztahy s chlapama :-)

02.06.2014 4 z 5

Ples zamilovaných Ples zamilovaných Maggie Shayne

Mě osobně se tahle knížka líbila je to vlastně jedna knížka složená ze tŕí které na sebe navazují. Myslím si že romantičky si při deštivých većerech urćitě smlsnou :-)

29.05.2014 4 z 5

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Krásný román 19.století ze Stockholmu. Příběh je plný lásky, vášně, zrady, intrik ale hlavně krásných šatů, plesů a krajiny. V příběhu se setkáme s hlavní hrdinkou Beatrice, která vyrůstá po smrti rodičů u strýce, který se k ní chová jako ke kusu hadru a dohodne jí sňatek s vévodou, který je krutý. Sňatek jí domluví jenom proto aby za ní dostal peníze a zbavil se jí. Jenomže se do příběhu zamotá ještě druhá hlavní postava a tou je Seth Hammerstaall. Jak to asi dopadne už je jasné :-) Mám tyhle historické romány ráda protože se přenesu do historie, kterou už nejde zažít jinak než knižně. Některé scény v knize jsou pravdu nechutný, bohužel to u dohodnutých sňatků bývá. Hodnotím 4* i když mi čtení trvalo skoro 4 měsíce pořád jsem se ke knize ráda vracela a těšila se na konec.

09.09.2021 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

No knihu jsem přečetla za dva měsíce, to asi vypovídá o tom jak moc mě nebavila. No nebavila bude slabý slovo, trpěla jsem, opravdu moc jsem trpěla. Bože můj tolik ohlasů a tolik očekávání. Omlouvám se ale asi jsem na tento žánr moc stará, pro náctileté "asi" super, za ně ne. Na 352 stránkách se více méně dozvíte prd, stačilo by tak 100 staránek ani né a víte celej příběh i s případným happy endem. Chápu, že je kniha zaměřena na násilí mladistvích, o lgbt (tentokrát jde o homosexuálky), o hudbu a všeobecně o vzájemně spojené přátelství. Jo potenciál měla ale chtělo by to víc hloubky a né řešit jednu věc celou knihu a vlastně na konci necítit ani ten haló efekt, na který u každé knihy čekáte.

29.04.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Poslechnu to jako audiokniha protože jak už jsem v některých recenzích psala tyto žánry se mi líp poslouchají, než čtou jako samotná kniha. No potom co jsem si přečetla některé recenze ke knize, musela jsem uznat, že mají uživatelé pravdu, jelikož je příběh opravdu zamotaný. Budete se ztrácet v postavách, kdo s kým a proč ale postupem knihy už se zorientujete. Proč dávám 3 hvězdičky? Příběh má slušně našlápnuto na psychologický thriler ale konec vás zklame asi jako mě. Příběh se odehrává během jednoho víkendu v hotelu, který přepadne sněhová bouře a vy jste uvěznění s několika dalšími cizími hosty, najednou vám vypadne i elektřina a není zde ani wifi ani signál. Po jednom incidentu začne celý příběh a hostům začne pomalu hrabat. Rozuzlení, konec.

24.01.2021 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Posloucháno jako audiokniha 3hod 57min.
Příběh dívky, která se kvůli rodině musela stát jeptiškou proti své vůli. Šlo vlastně o zpověď pomocí dopisů, které píše markýzovi aby mohla z řádu vystoupit. Z celého příběhu mrazí, zjistíte co si všechno musela vytrpět aby dosáhla svobody a stejně nakonec zůstala nešťastná. Z dovětku nakonci se mi chtělo až plakat.

18.10.2020 4 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Krátká vtipná kniha o kocourovy s nádhernými ilustracemi. Jediné co mě mrzí je dražší cena za vlastně měkkou vazbu.

12.03.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásné obrázky to se musí nechat. Kniha pro knihoholky no jasně a jejich každodenní nepochopení, lásky ke knihám. Neříkám, že se mi to nelíbilo ale bohužel komix Dospělost je mítus se mi bohužel ohledně knihomolství líbil víc a byla to větší sranda.

20.11.2019 3 z 5

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Jan Drda

Posloucháno jako audiokniha (povídka/pohádka) 2 hodiny 17 minut. Už jsem tuhle rozhlasovou hru poslouchala několikrát a dnes na ni o5 narazila na rádiu pohádka tak jsem si ji s chutí zase celou poslechla, kniha je vlastně o čertovi, na kterého zapoměli, že je na zemi a potkává se s vdovou Plaisnerkou, do které se zamiluje. Jak to tak všichni známe tak peklo je spojeno se zlem ale čert zjistí, že jsou na zemi hodní lidé a on začne pracovat jako kovář a nechce se mu zpět do pekla ale dopadne to trošku jinak, čerti si na svého zapomenutého čerta vzpomenou :-) 5*/5* Kniha byla i zfilmovaná.

27.09.2019 5 z 5

Garfield - nohy z dohledu Garfield - nohy z dohledu Jim Davis

Trošku slabší ale jinak skvělí jako vždy. Tento strip se hodí skvěle na dovolenou a pro milovníky kytiček :-)

24.06.2019 4 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Ajaj tak tohle mě moc nebavilo, hromadu vět absolutně nedávalo smysl a chtělo se mi přeskakovat stránky, navíc kurňa co to bylo za konec? Mám ráda knihy ve kterých se vyskytují konverzace jak přes sms, vzkazy, emaily,cokoliv a proto jsem do knihy šla ale tyhle konverzace ve většině případů nedávaly smysl. Kniha má v sobě hromadu témat, který by se daly rozebrat do víc jak dvou až čtyř stránek, jako promiňte paní Chio ale tohle se vám vůbec nepovedlo. 3* dávam hlavně kvůli Samovy,kdo četl, nemusím vysvětlovat. Ps. pro mě zatím první letošní zklamání

11.06.2019 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Jejda to bylo pěkný. Sice čtu jako slimák ale k téhle knize jsem se vracela kdykoliv sem měla chvíli čas. Jak píšou jiní čtenáři, tak podle obálky a anotace sem čekala ůplně jiný příběh, víc se mi líbí původní obálka ale jakmile jsem našla trailer ke knize na youtube, tak mi příběh i postavy začly dávat smysl. Prosím víc takových knih. Určitě bych příběh ještě rozvinula do dalších 100 stran nebo dalšího dílu protože mi zbylo hodně nevyřčených otázek a Edie se občas chovala jako tele ale chápu, že ještě neměla nikdy žádnýho kluka. U hodně pasáží sem se i usmívala, takže za mě fajn příběh a myslím, že si přečtu i autorčiny předchozí knihy :-)

04.06.2019 5 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Nádherná knížka, nádherné ilustrace. Určitě ji nečtu naposledy a budu ji číst pokaždé, když mi bude smutno.
Ps: Obejmi mě, prosím !!!!!

19.02.2019 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Velmi pěkný příběh o dvou lidech, kteří se znali už jako děti, přestali se vídat a potom je osud svedl zase dohromady. V příběhu je hodně nevyřčených otázek a trošku erotiky. Velmi pěkně napsaná kniha.

09.12.2018 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Ze začátku sem se ztrácela a nutila dočtení, konec už začal být zajímavější a téma schizofrenie je hodně zajímavý. Je to jak číst knihu, ponoříte se do příběhu, který není reálný a probudíte se do reality. Miles byl strašně fajn, trošku mě vadily ty německé vsuvky. Příběh má v sobě hodně témat, jak psychologii tak domácí násilý díky alkoholu, kdy člověk spadne do depresí tak moc, že dělá špatná rozhodnutí, bohužel si to v ten moment neuvědomí až po vystřízlivění . No chtěla jsem dát 2* ale dávám 3 * protože Alex a Miles k sobě od začátku knihy patří a ta jedna navrch je pro Charlie, kdo četl pochopí.

20.09.2018 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

S knihou bez srdce jsem se trošku zasekla nejen proto, že je dlouhá ale některé pasáže pro mě nudné, konec však dostal spád. Špríma si snad musel v knize zamilovat každý a je škoda jak to dopadlo, i když muselo jelikož všichni známe původní alenku v říši divů. Meyerová má suprovou představivost ale musím říct, že série šepotání se mi líbila daleko víc.

02.07.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka na motivy krásky a zvířete propojená příběhem ptáka ohniváka. Kniha se rychle četla a měla vsobě všechno co v pohádce má být, přitom je tak jiná. Jiná v tom,že je v příběhu zvíře opravdu zvíře a kráska jako lovec. Líbilo se mi zakomponování knihovny a hlavně vsuvky zvířete před každou kapitolou. Myslím si že tahle kniha si určitě čtyři hvězdičky zaslouží a měla by být čtená. Prosím víc takivých retellingu.

28.05.2018 4 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Příběh je o chudé holce, která ví co chce a bohatým zpěvákovy, kterej je zaslepenej vlastní bolestivou minulostí, dají se dohromady a snaží se spolu nějakým způsobem fungovat s tím, že ona je nezkušená a on je namyšlenej blb, kterej neví jestli ju chce a nebo nechce. Celá kniha je vlastně o tom, že se pořád rozchází a schází s tím, že autorka použila několik knížek dohromady ( všimli ste si toho taky? ). Docela, mě to překvapilo, našla sem tam děj prvního a druhýho dílu odstínů šedi a konec mi připomínal film Sabrina. Na konci jedna autorka píše, že patří do rodiny Harlequin, no podle mě se má ještě hodně co učit, za mě 3* z 5* jenom za to, že to bylo čtivý a rychle se to četlo ale vážně mě ty podobnosti příběhů docela rušily v hlavě sem si říkala to si snad dělá srandu.

16.05.2018 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Miluju tuhle autorku a když jsem konečně dostala do ruky tuhle knihu okamžitě jak jsem měla čas tak sem se začetla, ano dobře byla práce a velikonoce jinak bych ji měla přečtenou dřív než za necelej týden ale i tak. Kniha je čtivá trošku mě připomínala film hunger games. Zatím co sem od autorky četla bylo docela složitě napsáno jako že opravdu musíte hlídat děj aby vám něco neutekla a na druhou stranu zas strašně lehce a čte se to samo. Knihu bych ohodnotila 3* stejně jako chvíle před koncem, čekala sem tam víc akce jako u trilogie delirium které miluju a můžu ho číst pořád dokola protože je tam akce od začátku do konce.Ještě na mě doma čeká kniha zmizelé dívky a na cestě mám knihu replika :-)

03.04.2018 3 z 5