martina1199 martina1199 komentáře u knih

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Druhý díl série byl parádní, chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala (je to už dost dlouho od prvního dílu), ale jakmile jsem vplula do příběhu, užívala jsem si ho až do konce :-D Těším se na další díl.

28.01.2024 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tak lákavá zápletka i anotace. Tak lákavé téma. A přesto mě to nebavilo. Autorka mě nedokázala vůbec vtáhnout do příběhu, nebavil mě, nebavily mě postavy, přišly mi ploché, hlavní hrdinka se chovala v některých situacích prostě divně, že jsem jí to nevěřila. Scéna s bičem v 4erveném kolotoči - proč jako??? Dočetla jsem to, jelikož jsem byla zvědavá, kdo je Řezník, a tak napůl jsem to trefila, ovšem ani pointa nebyla nic moc. Takže dvě hvězdy za námět, Jamese a Toma, ale víc ne.

18.09.2023 2 z 5

Svobodní bastardi Svobodní bastardi Jonathan French

Tohle bylo myslím si povedené zakončení celé série, a upřímně i já jsem čekala a dumala nad tím, co má Šikula za lubem. Jak stránky ubývaly a konec se pořád nerýsoval, měla jsem trochu obavy, abych nebyla zklamaná, ale nebyla jsem. Překvapená určitě, ale líbilo se mi to. Pokud máte chuť na příběh plný magie, drsných bitev, krvelačných bytostí, přátelství a bratrství až za hrob, vydejte se na cestu s Šedými, Pravými a nakonec Svobodnými Bastardy. Nebudete litovat :-D

21.07.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

YA historická detektivka z Viktoriánské Anglie, brutální vraždy prostitutek a pátrání velmi nekonvenční hlavní hrdinky Audrey Rose po Jackovi Rozparovači. Začátek byl trochu rozvláčný, ale s přibývajícími vraždami se děj rozběhl svižněji a vyvrcholil v pointě, kterou jsem nečekala. Autorka vytvořila zajímavé pojetí postavy tohoto nechvalně proslulého, a ve skutečnosti nikdy neodhaleného, brutálního vraha.

16.05.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Trochu krvavější a temnější mix - retelling pohádek O Červené Karkulce a Krásce a zvířeti. A taky se objeví jeden motiv ze Sněhurky. Četlo se to moc dobře, takže pokud máte tento žánr rádi, nevadí vám lehká, nenásilná romantická linka, tak vám Vlku zaslíbenou vřele doporučuji :-D

08.05.2023 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Bavila jsem se moc dobře :-) Všechny moje oblíbené postavy, nová velmi zajímavá odhalení, docela brutální zápletka a slušná dávka kojotího chaosu :-) Ovšem pokud autorka doufala, že mě/nás s odhalením toho, kdo je Žnec, tak to jí nevyšlo. Přišlo mi docela očividné, kdo by to mohl být. Rozhodně dříve, než to v příběhu odhalila. Ale bylo to fajn a těším se na další :-)

13.01.2023 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Na tento příběh jsem byla velice zvědavá. Ráda čtu českou fantastiku. Moc se mi líbila atmosféra a způsob, jakým autorka použila bytosti slovanské mytologie. Také myšlenky hlavní hrdinky, které uvozovaly každou kapitolu, nebyly špatné a u některých jsem souhlasně přikyvovala. Bohužel jsem si nenašla cestu k hlavní postavě Leně. Upřímně ani k jiné postavě v knize. Napřed mi bylo Leny trochu líto, když si představím, že ve svém útěku ze světa lidí hledala jenom věčný klid, a místo toho ji čekala jen další nejistá budoucnost, navíc podmíněná tím, že se zbaví téměř úplně svého lidství. Pak mi prostě byla jenom nesympatická. A ten romantický zvrat ke konci příběhu mi přišel takový umělý, vyrostl jako by z ničeho.

29.07.2022 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Tak a přečteno. Stejně jako dva předchozí díly, i tento se četl dobře a rychle, i když v něm bylo dost politikaření. Poslední třetina měla docela spád a nutila mě dočíst vše až do poslední stránky na jeden zátah. Postavy se chovaly konzistentně vzhledem k nastaveným rolím. O konci moc psát nebudu, abych něco neprozradila, nebyl ale velkým překvapením. Souhrnně - bylo to fajn, a v některých věcech i dost originální, převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Série na jedno přečtení, vracet se k ní téměř jistě už nebudu.

10.07.2022 3 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Tak tohle se hodně povedlo. Námět vězeňského tábora, který dal název celé této spin-off sérii, byl zajímavý a neotřelý, i když postava Velení a jejího "vztahu" k Šakalovi ne moc originální, na druhou stranu konečně jsme poznali zase jednu z peckovních hrdinek tohoto upířího univerza, protože Nyx je fakt super :-)

28.04.2022 4 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Další díl z mé oblíbení guilty pleasure série. Tentokrát slabší, řekla bych. Sahvage mě moc nebral, ani jeho dějová linka s Mae, to už mě více bavil Balthazar. Taky mi bylo líto trošku Devine, i když je to vlastně praštěné, a fakt hodně mě bavil její rozhovor s Knihou. Pokud si to přečtete, určitě pochopíte, který. Jo a jsem tedy hodně zvědavá na Lassitera v dalším díle, protože to bude jistojistě jízda :-D

25.04.2022 3 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Už série Havraní kruhy od této autorky se mi líbila, takže jsem bez váhání sáhla i po Železném vlkovi a nebyla jsem zklamaná. Temná, tísnivá atmosféra, příběh plný krvi a tajemství. Trochu pomalejší rozjezd, ale to u prvních dílů knižních sérií často bývá, rozhodně ale ne nuda.

MOŽNÝ SPOILER*MOŽNÝ SPOILER*MOŽNÝ SPOILER

Přiznávám, že trochu rozpačitá jsem byla z postavy Grífa, respektive jeho ambivalentního chování k Juvě, především na konci příběhu. Věřím ale, že ty drápy v její kůži při scéně u Svědka stvořily značky. Aby ji vlci poznali, až se vrátí. A já věřím, že se vrátí :-)

31.03.2022 4 z 5

Světlo věcí konečných Světlo věcí konečných James Islington

Tak tohle bylo epické zakončení celé série Licanius :-) Skvělá fantasy trilogie, velmi originální a poměrně náročná na orientaci v příběhu, takže je určitě třeba se př čtení pořádně soustředit. Je to opravdu hodně stránek, ale jakmile se do Licania ponoříte, naprosto vás strhne a nepustí :-) Před Wirrem smekám, Ashalii to přeju a Davian - to je prostě borec :-D

11.02.2022 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Ačkoliv závěrečná "bitva" mi přišla trochu uspěchaná a na tak velkou věc bylo hodně rychle hotovo, i přesto bych Zkázu Ďáblova akru označila za povedený konec této prapodivné, prazvláštní a vynikající série :-)

05.12.2021 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Pokračování Přechodu je stejně napínavé a skvěle napsané jako první díl. Odvážné a zajímavé hlavní postavy, Amy trochu jiná než v prvním díle a postupně sílící atmosféra nevyhnutelnosti konečného střetu s Dvanáctkou. Ruka osudu, síla lidské vůle, touhy po svobodě a instinktu přežití je na cítit v každé kapitole. A i samotné zlo má své světlejší stránky, které v tomto díle poznáme. Tohle je skvělé čtení; upířina a postapo, co má hloubku lidských duší.

07.09.2021 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Postapo román, který se odehrává po jaderné válce v jednom švýcarském hotelu. Sledujeme, jak se nesourodá skupina zbývajících hotelových hostů a zaměstnanců hotelu snaží vyrovnat se stávající situací, pravděpodobnou ztrátou blízkých, i novým nebezpečím. Zároveň se příběhem táhne jako červená linka vyšetřování násilného činu (nebudu se více šířit kvůli spoileru), které vede jeden z hostů - Jon. Pointa této části příběhu byla překvapivá, přišla mi dost přitažená za vlasy. Celkově mě to ale bavilo.

06.07.2021 3 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Byl to tedy pořádný špalík, ovšem špalík plný skvělého čtení :-) Staří známí hrdinové, nová dobrodružství, záludný nepřítel, emoce i překvapení, to všechno v tomto příběhu najdete :-) A vzhledem ke konci doufám v další díl :-)

19.06.2021 4 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Další skvělá detektivka s vyšetřovatelkou Tarou v hlavní roli. Opět pořádně zašmodrchaná :-) Osobu vraha jsem neodhalila a smeknu klobouk před každým, kdo ji odhalí :-)

18.05.2021 4 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

To byla ale hloupost pustit se do Oka bouře, když nemám po ruce pokračování. Jak to mám asi teď vydržet? Autorka pěkně rozehrává všechny dějové linky, ale upřímně - to musí skoro všechny mé oblíbené postavy trpět?

02.05.2021 4 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Sérii Čas čarodějnic mám moc ráda, takže Syn času byl jako návrat domů :-) Marcus mi přišel zajímavý už v původní sérii, takže jsem se těšila na vyprávění o jeho lidském životě i cestě upíra. Těšila jsem se na vyprávění o Phoebe. A taky se mi moc líbilo dění ohledně Beccy a Phillipa :-) Snad se do světa rodiny de Clermontů a Clermontů - Bishopů ještě někdy znovu podíváme :-)

12.04.2021 5 z 5

Svatá sestra Svatá sestra Mark Lawrence

Naprosto peckovní zakončení celé série. Abatyše Skla byla génius a ostatní jeptišky naprosté borkyně :-) Rozhodně doporučuji celou sérii První kniha Předkova všem milovníkům temné, krvavé, nemilosrdné, brutální fantastiky. Minimum romance, maximum emocí, boje, magie. Propracované od prvního do posledního písmene. Věřte mi, tyto jeptišky byste si znepřátelit nechtěli :-)

16.03.2021 5 z 5