martina.bella martina.bella komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Čtivá detektivka, nešlo se odtrhnout. Mě právě bavilo exotické prostředí dalekého severu, které tu je tak autenticky popsané,až mi u některých pasáží byla zima. A také jsem dostala chuť se tam podívat. Trochu mi to připomnělo knížky německého autora Jana Costina Wagnera, který též detektivní příběhy píše z Laponska, ačkoli je Němec.

21.09.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Fajn knížka na dovolenou, na cestu do práce. Čtivá. Bavily mě takové ty všední trable hrdinů, ale přiznávám, že občas jsem něco přeskočila. Možná kdyby byla trochu kratší, byla by ještě lepší...

01.09.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Poprvé jsem četla už hodně dávno, tehdy na mě neudělala velký dojem, teď ano. Drsné a syrové. Nedá se přestat číst. Bavila mě atmosféra Západního Berlína v 70.letech. Doporučuji.

01.09.2017 5 z 5

Květinová kuchařka - Jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení Květinová kuchařka - Jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení Jana Vlková

Nádherná knížka, plná barev. Zjistila jsem, že spousta "plevele" na naší zahradě je ve skutečnosti k jídlu! Zvedne vám náladu už jen tím, že v ní listujete, ani nemusíte podle ní vařit. Nejvíc se mi líbí recepty s jarními kytičkami, takže jen lituju, že jsem se ke knížce dostala na sklonku léta.

01.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Strašně dlouho jsem se nemohla začíst. Jednotlivé situace jsou postupně viděny očima různých postav, a to zdržuje děj. Už víme, že se na ulici potkala postava A s postavou B, ale ještě se to musíme znovu dočíst z pohledu druhé strany. Dívka ve vlaku měla jedno velké pozitivum, že byla velmi čtivá (a to vyvažovalo velmi plytký příběh, ze kterého v hlavě nic nezůstane). Ovšem tady nenacházím ani tu čtivost.

09.08.2017 2 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Krásné. Sonda do vztahu matky a dcery. Za mě milá změna číst knihu, kde není všechno řečeno polopaticky a ještě čtyřikrát dovysvětleno, aby bylo jisté, že to čtenář dobře pochopil. Tady se toho mnoho děje v náznacích a o to silnější ta sdělení jsou.

19.04.2017 5 z 5

Francis - nová kočičí detektivka Francis - nová kočičí detektivka Akif Pirincci

Toto už nějak nebylo ono :-( Po skvělé Felidae jsem měla velká očekávání, ale zde mě zklamal už začátek… takový povrchní, chtěný, křečovitý, "hlavně aby to znělo vtipně"… jako by ty dvě knihy psal jiný autor!

25.02.2017 2 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Tak toto bylo hodně dobré! Nedá se odložit, úžasné prostředí, děj odsýpá a nic v něm není navíc nebo nudné. Jak je možné, že o takhle dobrém autorovi detektivek jsem dosud nevěděla? Ačkoli to má svou dobrou stránku, že toho již bylo vydáno hodně, co jsem nečetla a mohu se na to těšit.

Dvířka do neznáma Dvířka do neznáma Jan Cimický

Milé překvapení, přečetla jsem náhodou a je to úsměvná, svým způsobem i dojemná knížka s nečekaným koncem. Doporučuju všem, kdo mají též své sny :-)

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Kdo má rád knížky založené na realitě, nemůže být nespokojen. Kniha ve mě vzbudila chuť podívat se do Bretaně. Nezbývá než autorce závidět, že ji tam osud zavál...

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Odpočinkové čtení na volné dny, zajímavé postavy, spletité osudy, v příběhu nic nedrhne… obzvláště pokud se potřebujete odreagovat (ale ne u něčeho plytkého a hloupého), budete spokojení.

12.01.2017 5 z 5

Bavilo mě, jak je každá povídka trochu jiná, celé je to takové pestré. Četla jsem na přeskáčku intuitivně na co jsem zrovna měla náladu. Objevuje se tu názor, že povídky nejsou dosti "noir". Upřímně nevím úplně přesně, co si představit pod pojmem "noir". Musí tam být drsní chlapi a podsvětí??? Vzhledem k tomu, že jsem od "noir" čekala jednoduše temné příběhy, tak žádnou takovou výhradu nemám.

12.01.2017 4 z 5

Příběh psaný do vody Příběh psaný do vody Blanka Milfaitová

Takový cestopis rodiny, které na osmiměsíčním putování po ostrovech přibyl další člen. Líbí se mi, jak je to plné emocí a působí to opravdově. S autorkou třeba nemusíte ve všem souhlasit, ale stejně budete obdivovat, s jakou otevřeností o sobě píše. Ne každému, kdo by rád procestoval svět, se to opravdu podaří, takže je navíc knížka i inspirativní.

02.01.2017 5 z 5

Vlčí úžina Vlčí úžina Olivier Truc

Velmi dobré, ačkoli za mě byl Poslední Laponec lepší. Ovšem ty úděsné pravopisné chyby!!!! Ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které by bylo tolik strašlivých hrubek!!!! Jeden příklad za všechny ze strany 73: "Sobi běželi s jazykem visícím z tlamy, za sebou ztěžka táhly dřevěné sáňky…" Já nevím, jak na korektora nakladatelství Panteon, ale na mne chyby v i/y působí asi jako škrábání nehty o tabuli, jinými slovy mám z nich husí kůži. A to rozhodně nejsem žádná odbornice na Češtinu. A pak je tam opakovaně ještě špatné používání ji/jí… Na mě to působí, že to žádný korektor nemohl vůbec vidět… nebo poslali do tiskárny omylem nějakou "pracovní" verzi překladu??? Nebýt těch pravopisných chyb, dala bych pět hvězd.

10.12.2016 4 z 5

Boží a jiná muka Boží a jiná muka Tereza Boučková

Naprosto ideální čtení do vlaku!

04.12.2016

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

Nenáročné čtení, dva příběhy, druhý lepší než první, oba jsou o touze žít jinak a lépe (jak napovídá název) a o jejím (ne)naplnění. První příběh mi připadal prázdný, jako kdyby autorka nedokázala jít do hloubky. Téma by se přitom dalo vytěžit mnohem víc.

04.12.2016 2 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Velmi čtivé, nedá se to odložit, až zhruba do poloviny knížky super. Ovšem od okamžiku, kdy se začne odhalovat tajemství Heleniny rodiny, mi to přestalo připadat věrohodné. Najednou mi zápletka připomínala spíš nějakou červenou knihovnu šmrncnutou napětím než thriller. Takže pokud chcete napínavé čtení, které vás pohltí, tak ano. Musíte ale k příběhu přistupovat s nadhledem… je to prostě napínavá pohádka o bohaté dědičce a zamilovaném chudém spisovateli, realitě hodně vzdálená.

04.12.2016 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Jelikož předchozí knihy od Larse Keplera mě nadchly, těšila jsem se i na tuto. A to navzdory skutečnosti, že fantasy vůbec není moje srdcová záležitost. Čtení mě ale skutečně moc nebavilo a prostředí mě spíše odpuzovalo a nelákalo číst dál. Přehnaně akční a děj okolo jen jako taková vata.

07.11.2016 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Líbila se mi víc než série s Maurou (ta už mi totiž postupně připadala stále ve stejném duchu, takže poslední díly už jsem ani nečetla). Krásné mi připadají zejména pasáže o hudbě, je z nich znát, že autorka sama je hudebnice. Myslím, že tato knížka dokazuje, že Tess Gerritsenová má na víc, než na příběhy o brutálních vraždách.

07.11.2016 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Otevřené a krásné, i když bolestné. Prostě kus života jedné ženy, která se nebála se o něj podělit. Rok kohouta mě kdysi nadchl a toto je stejně dobré.

07.11.2016 5 z 5