martin3554 martin3554 komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinná četba na školách. 80 léta v Německu drogy, sex. Vyprávění dospívající dívky a její pád na dno. Kvůli drogám.

04.11.2019 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Výborná kniha a až ošklivý konec. Nechci prozrazovat, ale je to síla..kniha psaná ve stylu předchozích, navíc má otevřený konec, zda to bude navazovat v další knize uvidíme.

05.10.2021 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Lepší než autorčina první kniha, opět je psána podobným stylem, z pohledu dvou žen sousedek Melissy a Hester, dříve tam trochu přítelkyň, nyní však spíše mezi nekomunikující, každá má své tajemství a které svede dohromady jedná náhodná oběť Jamie.

17.01.2021 4 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Miluji tyhle knížky jako vzpomínky na přelom osmdesátých a začátek devadesátých let, kniha ve stylu Pavla Frýborta a jeho Michala Najmana. Jak se žilo nejen v socialismu, ale i za války a po únoru 48. Jak se kradlo, vekslovalo, podplácelo..

31.12.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velmi napínavý příběh, vyprávěný fyzioterapeutem Theem Faberem, který nastoupí do Grove, aby tam léčil promrominetní pacientku Alicii Berensenovou, slavná malířka byla odsouzena za vraždu svého manžela Gabriela, od té doby však nepromluvila ani jedno slovo, pomůže jí Theo znovu promluvit? část knihy mapuje osobní deník Alicii, závěr knihy přináší nečekaný zvrat.

07.12.2020 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Moc pěkné, napínavé, spíše drama než thriller. Konec opět převrací děj na ruby. Navíc pachatelem je úplně jiná osoba, než na kterou to původně vypadalo.

15.11.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Další případ detektiva Frosta Eastona. Kdosi zabije jeho kamaráda a Frost se vydává odhalit vraha. Vše se točí okolo skandálu na luxusní lodi se snaží miliardář ututlat vraždami všech svědků, kteří tam v té době byli, k tomu najme proslulého vraha Lombarda, který nechá u všech svých obětí malovaného hada.

09.11.2020 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Mohu jen doporučit, další z těch knih a la J.P.Delaney, příběh o ztracené pětileté Alice, pohledem matky Harrietty a její nejlepší kamarádky Charlotty, která měla holčičku na školní slavnosti hlídat. Postupem času vycházejí najevo nové skutečnosti a nakonec je všechno jinak než se původně zdálo.

09.11.2020 4 z 5

Zlatá klietka Zlatá klietka Camilla Läckberg

Moc pěkná knížka, dosud jsem od autorky přečetl jen dvě knihy, ale obě se mi líbily. V této manžel Jack chce mít vše perfektní, myslí si, že má doma jen hloupou ženu a ona zatím vymyslí perfektní plán, jak se jej zbavit a poslat ho nadlouho za mříže.

19.10.2020

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

První díl o trochu lepší, pokračování se dotýká obchodu s lidskými orgány a Balkánskou válkou. Hodně podobné s knihou Lone Thiels Žena po které se slehla zem.

18.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Typická Lapena, přečteno za pár hodin.

18.09.2020 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Ještě napínavější než první díl.

21.01.2020 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Žena z Kajuty 10 se mi líbila malinko více, ale rozhodně zajímavá knížka, plná zvratů.

21.01.2020 4 z 5

Skvělá kniha, bohužel další z žen, které se nikdy nepoučí. Evropanka prostě nikdy nepochopí, že Muslima nepředělá.

21.01.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Pro fanoušky Tomáše Koska od Františka Kotlety vřele doporučuji. Opět se tu střetává tajemno s obyčejnými smrtelníky, míra sexu vysoká. Namísto bojů s démony, zde probíhá střet víl a lidí, v nepříliš vzdálené budoucnosti a ve městě Brně, která tvoří jedno ze čtyř měst Pospolitosti.

11.12.2019

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Po Obětí bez tváře nejlepší díl série. Je to opravdu zážitek. Pedofilie, sériový vrah i swingers párty. Další případ Fabiana Riska, právě jsem dočetl. Jen otevřený konec a čekání čtvrt roku na pokračování X způsobů smrti, je malinkým mínusem.

11.12.2019 5 z 5

Nádhera, ale opět jen pro silné nátury.

10.11.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Snad ještě lepší než Není úniku. Opět dramatické zápletky a zvraty.

05.11.2019 5 z 5

Archanděl Archanděl Kerstin Signe Danielsson

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Už se těším na Sněhurčinu rakev.

26.03.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Další případ Martina Servaze..

07.08.2021 5 z 5