Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

J.K. nás už mnohokrát přesvědčila, že její talent její obrovský, tato kniha není výjimkou.. Jen škoda, že je taková krátká :-)

28.08.2017 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Výborná kniha, přesně jak se dá od Goffy vždy očekávat :-) doporučuji každému milovníkovi dobrých detektivních příběhů :-)

26.08.2017 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Kniha nebyla vůbec špatná.. Jen jsem měla občas pocit, že se dlouho vůbec nic neděje, nikam to nespěje.. A pak se to najednou všechno na pár posledních stránkach překvapivě vyřeší..

21.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nápad vyprávět příběh z pohledu různých osob oceňuji, nicméně, všeho moc škodí.. Celkem dlouho mi trvalo se zorientovat, kdo je kdo.. ale navzdory tomu kniha stojí za přečtení :-)

07.08.2017 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Velmi dobrá kniha. Na to, že je to autorova prvotina, je velmi zdařilá, talent je patrný od samého začátku. Doporučuji všem :-)

30.07.2017 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Soubor povídek, některé vydařené, jiné méně.. Autor se snaží zachovat svůj typický styl, ale je tu patrný dopad nemoci.. Jistě je lepší než minulá kniha.. Takže se můžeme těšit, že se to ještě vylepší a budeme si užívat sarkasmus a osobitý styl ještě v mnoha dalších knihách :-)

22.07.2017 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Výborná kniha, skvěle postavený příběh, nemám co bych vytkla :-) už se moc těším na podzim na další :-)

24.06.2017 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Dobrá kniha :-) jen občas jsem měla pocit, že se autor pitvá v méně důležitých věcech a ty důležité jsou popsány dvěma větami. A úplný konec neuspokojil moji touhu po plně dořešených věcech :-) holt budem čekat na další knihu, abychom věděli, co s Mikem bude dál :-)

14.06.2017 5 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Moc povedená kniha, téměř do konce jsem nevěděla, kdo je vrah :-) jemné, nenásilné rozplétání dějových linií postav, které tam jsou všechny od začátku do konce.. Nelze hodnotit jinak než nejvyšším počtem hvězd :-)

06.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dlouho očekávaná kniha, konečně!!! :-) velmi dobrá.. Moc jsem se těšila při čtení recenzí, že to bude nejlepší kniha o Harrym Holeovi.. Ale s tím bohužel nemůžu souhlasit.. Občas to bylo moc neuvěřitelné i na fikci.. A z nedostižného geniálního vraha udělal Nesbo jenom loutku, kterou někdo vodí za ručičku.. Pocity jsou smíšené..

17.05.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Skvělá kniha, občas mě mrazilo a umím si představit, že se takovéto hrůzy stávají nejen v knihách.. Jedna nehoda dokáže změnit život několika lidem.. Autor okamžitě putuje do Oblíbených, což hovoří za vše :-) doporučuji :-)

23.04.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

První tak asi třetinu knížky jsem měla problém se začíst, ale pak děj nabral spád a musela jsem to prostě dorazit :-) úplný konec se mi nelíbil, autor tam nakousl něco pro celou knihu velmi důležitého a pak byl prostě konec knihy.. Malinko mám pocit, že autor o něco obral.. Tak třeba v další knize :-)

20.04.2017 4 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Dobrá kniha, jak je u Hakana zvykem.. Jen poslední stránky byly zvláštní, jako kdyby si Hakan nedokázal poradit se situací, která nastala.. Ale 5 hvězdiček je stejně zasloužených :-)

11.04.2017 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Famózní dílo.. Pro milovníky špionáže a konspiračních teorií jako dělané.. Když se člověk zamyslí nad tím, že je v knize uložená hluboká pravda, tak je to velmi děsivé.. Stačí se rozhlédnout kolem, do světa :-( jinak doporučuji všem, kdo se nebojí čelit hrůzám :-)

05.04.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha je velmi dobrá.. Přečetla jsem ji za dva dny, nemohla jsem přestat :-) nicméně už mě začíná malinko unavovat hlavní postava. Erika prožívá to samé pořád dokola.. Je nejlepší, její instinkty se nikdy nemýlí.. Pár přátel je s ní a nadřízení proti, jen ji omezují a háží klacky pod nohy a ona se na to vždycky vykašle a udělá si to po svém a pak je frustrovaná, že za to nesklízí slávu a uznání.. Už by k ní autor mohl být trošku hodnější! :-)

28.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Výborná kniha, autoři se zlepšují každou knihou :-) čtivá, měla spád.. Jen zapojení potenciálních teroristů mi přišlo dost zvláštní.. Jinak občas téměř mrazilo :-) pět hvězd je zasloužených :-)

22.03.2017 5 z 5

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Výborná kniha, komentář psaný téměř ve tři hodiny ráno je toho důkazem.. :-) Lisa nezklame nikdy :-) kniha má spád a člověk se od ní nemohl odtrhnout.. Nicméně konec byl poněkud rychlý a ačkoliv očekávaný, poněkud překvapivý :-)

04.03.2017 5 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Kniha byla občas vtipná, ale na můj vkus moc vulgarismů, které nebyly potřeba. Znám pár gayů a jsem moc ráda, že to v životě takhle nevypadá :-) výborný nápad mi přišel v konfrontaci gaye s "průměrným" heterosexuálem, ačkoliv to bylo předvídatelné :-) jen doufám, že si tuto knihu nebudou mladíčci brát za návod na život :-D

25.02.2017 4 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Výborná kniha, Lisa nikdy nezklame :-) jen jsem si samým nadšením z nové knihy Lisy nezjistila, jestli nepatří do série a pak jsem se jen divila, že je to čišlo 8 :-) nicméně to na zážitku z výborné knihy nic neubralo :-) doporučuji :-)

01.02.2017 5 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Velice působivá kniha.. Když si člověk uvědomil, co jsou lidé schopni činit ve jménu vědy a hlavně pro svoje vlastní obohacení, ocitl se tváří v tvář drsné realitě, kterou si nepřipouštěl.. Konec byl pro mě trochu překvapením.. Určitě doporučuji, ale neřekla bych, že je to čtení pro odpočinkový pohodový večer.. :-)

13.01.2017 5 z 5