marse1 marse1 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem přemýšlela o koupi knihy, nakonec jsem neodolala. Ale je to dost drsný příběh, měl by si přečíst každý, hlavně z řad mladých.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dlouho jsem odkládala, ale nakonec přečteno jedním dechem oba díly. Čekám na třetí. Stejně jako Sudetský dům a Chaloupky, smutně vypráví o českém pohraničí mezi válkami a po válce.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Další nádherná, ale smutná kniha od pana Javůrka. Netrpělivě čekám na druhý díl.

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Knihu jsem si koupila proto, že jsem četla od autora Chaloupky a Sudetský dům a hodně se mě knihy líbily. Když jsem začala číst Nebe nad Perninkem, tak jsem ze začátku litovala, že jsem tuto knihu koupila, ale četla jsem dál a vydržela do konce. Přečetla jsem za dva a půl dne a nakonec se mi líbila. Osudy lidí z dnešní doby, jak může alkohol zničit člověka, pokud nemá vůli s tím přestat. Nebudu prozrazovat děj, ale kniha je čtivá a stojí za to si ji přečíst.

15.08.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Silný meziválečný a poválečný příběh z Krušných hor, skvěle napsaná kniha. Mooc se mi líbila, není co dodat, vřele doporučuji

11.08.2023

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Pěkná letní detektivka z Jižních Čech, od autorky jsem četla asi vše, kromě pohádek, mohu doporučit.

11.08.2023 4 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem, ale tentokrát mě kniha nijak zvlášť nezaujala.Pan Vondruška má lepší knihy.

11.08.2023 2 z 5

Prokletí domu U Dvou růží Prokletí domu U Dvou růží Jan Bauer

Sice jsem už četla lepší knihy od pana Bauera, ale jako taková rychlovka do čekárny k doktorovi to jde. Přečíst se to dá, ale....

11.08.2023 3 z 5

Tvůrce českých moří Tvůrce českých moří Jiří Dobrylovský

Dlouho jsem o knize přemýšlela, nakonec koupoila.Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity, ale nakonec jsem se začetla a moc se mi líbilo. Hodně zajímavý příběh o Jakubu Krčínovi.

Vládci českých zemí Vládci českých zemí Vladimír Liška

Super kniha, psaná velice čtivě, právě dočítám. Najdete tam spoustu informací o našich dějinách. Určitě vhodné i pro studenty. Za mě - doporučuji.

16.07.2018

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Krásné 4 knihy o porodní bábě. Napínavé od začátku do konce, mě se moc líbily. Škoda, že se nedá sehnat pátý díl, Sen porodní báby. Už mám pocit, že u nás je to pravidlem. Není to poprvé, co sháním další díl nějaké knihy, která v jiném státě vychází a u nás není k sehnání. A přitom volné pokračování ságy - Krev a stříbro - se koupit dá. To přece není normální. Jinak ale za mě, jsou to moc pěkně napsané historické romány.

24.05.2018

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Tahleta kniha se nedá srovnat s originálem, který se jmenuje Dravec Mattoni aneb živá voda. Podle originálu byl natočen i film, který se jim vůbec nepovedl - bohužel. Tahle kniha byla spisovatelem napsána, také bohužel, podle filmu. Od Petra Zikmunda jsem nic nečetla, tak nevím, jaký je spisovatel, ale toto se mu nepovedlo. A pokud chce psát, tak o něčem co tu ještě nebylo. Já nechci kritizovat, je to jen můj názor.

01.11.2016

Becherové - Zrození 13. pramene Becherové - Zrození 13. pramene Luděk Jaša

Nádherná kniha, předčila mé očekávání, jsem nadšená, jak pan Jaša knihu poutavě napsal. Co je v ní poznatků, které možná mnoho lidí ani neví. Přečetla jsem jedním dechem. Kdo si jí koupí, určitě ho to mrzet nebude. Už jsem četla i porcelánového barona. Těmto knihám se nedá nic vytknout. Určitě doporučuji.

26.04.2016 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

První 3 díly skvělé, přečteno jedním dechem. U čtvrtého dílu mě moc nebavilo zdlouhavé popisování křížové výpravy. Za zmínku to určitě stojí, obzvlášť, když tam autorka poslala hlavní hrdiny, ale myslím si, že to bylo popsáno docela nezáživně, aspoň pro mě. Konec knihy mě moc nezaujal, očekávala jsem spíš děj kolem Marty a Lukase. Momentálně mě chybí pátý díl - Sen porodní báby, který není nikde k sehnání. Myslím si, že stojí za zamyšlení, že pokud někdo vydá několik dílů jakékoliv knihy, tak aby to dotáhl do konce a čtenářům nabídl i poslední díl. V čem je zakopaný pes, že tomu tak není a nemůžu ho sehnat? A to není poprvé, co se s něčím takovým setkávám. Na konci knihy odkaz na další díl, který u nás neseženete.
Poprvé jsem se s tím setkala u románu Consuela. Druhý díl - Hraběnka z Rudolstatu už 20 let sháním a nikde nic. A mohla bych pokračovat. Ale to už bych sklouzla jinam. Takže pokud by mě někdo pomohl sehnat 5 díl osudů pororodní báby, b udu ráda.

30.05.2018

Dravec Mattoni Dravec Mattoni Bohuslav Machek

Opravdu skvělá kniha, čte se jedním dechem. Škoda , že ten seriál, který byl podle knihy natočen, se vůbec nepovedl.

02.11.2016

Porcelánový baron Porcelánový baron Luděk Jaša

Skvělá kniha, zajímavá, přečetla jsem jedním dechem. Děkuji za poutavé čtení.

09.04.2016 5 z 5