Dravec Mattoni

Dravec Mattoni https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48935/bmid_dravec-mattoni-48935.jpg 4 33 14

Je to životní a duchovní portrét člověka ,který svým jménem proslavil minerální vodu z Čech.Vyprávění o životě Heinricha Mattoniho a samozřejmě i o lázních Kyselka jejichž byl zakladatelem.

lábuska1
lábuska1
16.02.2022

Opravdu hodně čtivá kniha.Přečetla jsem jedním dechem.Klidně by mohla být rozevláčtější...četla bych dál.I seriál se mi moc líbil.Jen by se pan Mattoni divil,co se stalo s jeho Gießhüblem a hlavně v jak žalostném stavu je jeho vila :-(

daza.dt
daza.dt
30.09.2021 5 z 5

Své znalosti o Mattonim bych před touto knihou nastínila několika slovy - Karlovy Vary, minerálka, Kyselka, investor - Toť vše, takže více nic než moc. Na seriál jsem se záměrně nekoukala, knížka je většinou vždy lepší. A byla jsem opravdu velmi mile překvapena, knížka se četla opravdu rychle a skoro sama. Mohla by být více rozsáhlejší - na takto velkou osobnost a bohatost jeho života je 208 stran opravdu velmi velmi málo. Škoda

JancaMia
JancaMia
14.07.2019 4 z 5

Krásný životopisný román, byla radost číst.

Zdenik
Zdenik
10.06.2019 3 z 5

Kniha je to zajímavá, zejména tím, že život Mattoniho byl zajímavý :) Ale nějak mi nesedl styl podání - kniha se mi špatně četla, byla veli stohá/obecná na to, že by mohla mít i třeba 400 stran. Přišlo mi, jako by se autoři ani nesnažili o román, ale o faktický popis. Škoda!

InaPražáková
InaPražáková
09.09.2018 2 z 5

O Mattoniho osobním životě je málo zpráv, jde tedy o fiktivní životopis, ačkoliv se o autorské licenci v knize nemluví. Text mi připomíná povídání nadšeného místního patriota, které nepotřebuje propracovaný děj, aby bavilo.
První část, popisující poměry ve městě, Mattoniho metody a pracovní vzestup, se ještě opírá o historická fakta a asi může být obecnou kronikou tehdejších podnikatelů. Ve druhé části se z knihy bohužel stane povrchní historická romance, která se ani stylem nerovná realističtějšímu začátku. Tato část má faktické ukotvení nejspíš mizivé (externě jsem se dočetla, že na text měly vliv psychotronické schopnosti spoluautorky - změna námětu i stylu by tomu odpovídala), ale je podávána jako stejně pravdivá součást „duchovního portrétu". Škoda, jako historická črta by samostatná první část obstála slušně.

kika 13
kika 13
19.06.2018 3 z 5

Zajímavý román.Pan Mattoni si opravdu šel tvrdě za svým.

85098211
85098211
22.04.2018 5 z 5

Výborná kniha o muži, který sice pocházel z hodně skromných poměrů, ale v životě toho dokázal víc než většina jeho vrstevníků. A kdo z nás dnes nepije vodu značky Mattoni? ;-) Příběh je nejen zajímavý, ale i čtivý, já tedy knihu doporučuji.

Hobo
Hobo
18.04.2018 5 z 5

Nejvíc mě překvapilo, jak se liší od TV zpracování. To šlo evidentně za senzací.

Lili2
Lili2
25.06.2017

Skvělá životopisna kniha. Jak jsem se dočetla na netu, tak spoluautorka
měla nějaké astralni videni a to co viděla diktovala tomuto autorovi,čímž je kniha zajímavější. Prý obsahuje historická fakta,a to co fakta nejsou,není ještě prozkoumane.

Elisabeth9
Elisabeth9
07.03.2017 3 z 5

Příjemně se četla, faktický příběh a přitom tak lehce pohádkový. Určitě stojí za to přečíst, jak se dá vypracovat z ničeho a splnit si sen.

cérka
cérka
03.12.2016 5 z 5

Úžasný životní příběh, skvělá kniha, škoda jen, že tak útlá. Přečetla jsem za dva dny. Opět se mi potvrdilo, že kniha je vždy lepší než film či seriál (i když ten se mi líbil taky, ale to byl úplně jiný příběh).

marse1
marse1
02.11.2016

Opravdu skvělá kniha, čte se jedním dechem. Škoda , že ten seriál, který byl podle knihy natočen, se vůbec nepovedl.

jasnenka
jasnenka
16.09.2016 4 z 5

Škoda, na můj vkus tenká knížka.... Četla bych klidně dál. Moc se mi tato doba líbí, kniha mě pohltila, připadalo mi jakoby "Heini" stál vedle mě. Krása, užívala jsem si to! Zajímal by mě víc jeho osobní život, ale to už se asi nikdo z nás nedozví...

Kačenka K.
Kačenka K.
25.10.2014

Knihu mám už v trochu jiné vazbě - vázaná a modrá. A je to moc super kniha. Poutavý děj, četla jsem jedním dechem!!! Moc doporučuji! A tady mají už s novou krásnou vazbou: http://www.azknihy.cz/dravec-mattoni-aneb-ziva-voda.html