Becherové - Zrození 13. pramene

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je věnována historii nejstaršího, nejvýznamnějšího a nejznámějšího rodu v Karlových Varech, rodu Becherů. Zabývá se tímto rodem od jeho příchodu do tehdy ještě Karlových Lázní v roce 1520 a končí odsunem posledních potomků v roce 1945. Becherové jsou nejen tvůrci světoznámého likéru, ale stáli u mnoha významných událostech ve městě, jako například u prosazení moderního způsobu lázeňské léčby, podíleli se na vzniku mnoha charakteristických staveb, jakými byly městské divadlo, hotel Pupp, Císařské lázně a dalších. Dílo popisuje nejen práci, ale i životní osudy celých generací rodu. Mnohé informace o privátním životě členů rodu jsou zveřejňovány zcela poprvé po otevření dosud tajného soukromého archívu známé likérky, takže uvádí mnoho dosud neznámých fakt. V knize jsou tak uvedené nově zajímavé skutečnosti jak o jednotlivých rodinných příslušnících, ale také o detailní dění kolem známého likéru zrozeného za velice zajímavých a dosud nikde neuváděných okolností. Informace z becherovského rodinného archívu jsou dále doplněny autorem o údaje zjištěné jeho vlastním bádáním obohacující historii rodu i města. Protože je život rodu úzce spjat s městem Karlovy Vary, jsou životní osudy v jednotlivých etapách prokládány nejdůležitějšími, dosud málo zmiňovanými dějinnými událostmi utvářejícími toto známé lázeňské město souběžně s líčením osudů jednotlivých členů rodu. Součástí publikace je genealogicky zpracovaný rodokmen rodu Becherů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250995/big_becherove-zrozeni-13-pramene-250995.jpg 56
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Becherové - Zrození 13. pramene

Endy17
20.03.2018

Encyklopedická vazba knihy ve velkém formátu na křídovém papíře působí atraktivně, ale čtení je kvůli velké váze skoro sportovním výkonem.
Odborník přes historii měl připomínky k faktografickým údajům a knihu označil za pohádku. Já historik nejsem a tahle pohádka mě uchvátila. Skutečně některé dialogy připomínají pohádkový příběh nebo knížku pro mládež, ale osudy generací Becherů na pozadí historických událostí berou dech. Množství dobových fotografií pomůže čtenáři s orientací v reálném prostoru současných Karlových Varů, mně osobně umožnilo kráčet ve stopách významného rodu, když jsem za tím účelem do Varů přijel.

maryzka
28.06.2016

Tak tahle kniha předčila veškeré mé očekávání. Není nic,co by se nebo jak by se dala nazvat( nádherná,superlativní, excelentní prostě ,, nej.........). I když tato kniha začíná rodem od 15.století, jejich slávy, vzestup i nechtěný pád, člověk musí přemýšlet jak lidi tenkrát byli silní, neskládali ruce v klín, když se něco stalo neočekávaného(požáry,povodně, války), ale občas i přemýšleli jak zlepšit svoji situaci. I když na počátku 20.století byli sňatky z rozumu normální. Opravdu dobrá kniha s pěkným dobovým materiálem.


marse1
26.04.2016

Nádherná kniha, předčila mé očekávání, jsem nadšená, jak pan Jaša knihu poutavě napsal. Co je v ní poznatků, které možná mnoho lidí ani neví. Přečetla jsem jedním dechem. Kdo si jí koupí, určitě ho to mrzet nebude. Už jsem četla i porcelánového barona. Těmto knihám se nedá nic vytknout. Určitě doporučuji.