Marla Marla komentáře u knih

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Neuvěřitelně vtipná, zamotaná a napínavá detektivka. No! Detektivka! Spíše kniha naplněná více či méně podivnými lidmi, jejichž seznam jsem si chtěla začít psát, než jsem zjistila, že je v přehledu na konci knihy, a zápletkou tak zamotanou a absurdní, že stálo za to knihu dočíst. Já tedy jsem si čtení opravdu užila a při některých situacích v ní líčených jsem se fakt nahlas smála.

03.02.2024 5 z 5

Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Jaroslav Foglar

Knih od Jaroslava Foglara i knih o něm máme doma slušnou sbírku, takže toto je taková, možná špatně řečeno, třešnička na dortu. Byl to úplně obyčejný člověk, jak jsem kdysi měla tu čest ho poznat, deníkové zápisy jsou velmi zajímavé a snad jsem jen občas měla při čtení trochu ostych, jako když se mu hrabu v soukromí.

Víc než jen vietnamská kuchařka Víc než jen vietnamská kuchařka Long Tran

Knížku jsem si přála na vánoce a Ježíšek mi ji opravdu přinesl:). Moc pěkné zpracování, recepty i povídání okolo velmi zajímavé a co mě potěšilo, že spoustu ingrediencí seženu i v obchodech provozovaných Vietnamci ve svém okolí. I když výlet do Sapy by také nebyl k zahození.....

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Zpočátku poněkud uplakané, ovšem při dalším čtení zjistíte, jak velice důležité jsou zdravé rodinné vztahy a jak velkou paseku dokáže nadělat manipulativni, být blízká osoba. A moc jsem držela autorce palce, aby se jí povedlo začít žít svůj opravdový život.

Skauti na Otavě Skauti na Otavě Josef Pavel

Roztomilé prázdninové čtení.

21.01.2024 5 z 5

Místo na světě: Všechny vůně domova Místo na světě: Všechny vůně domova Frances Mayes

Asi každý má nějaké místo kterému říká domov, je mu tam dobře a rád se tam vrací. Z knihy dýchá pokoj, klid a láska a voní i pár receptů. Milá, odpočinková a relaxační kniha.

04.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Temný a velmi zamotaný díl. Dočítala jsem za /letos/mírného rachotu petard a ohňostrojů a prahnu po dalším díle. Prosím, kdy bude j k mání?

01.01.2024 5 z 5

Po hlavě do podivna Po hlavě do podivna Martina Heš

Velmi zajímavá kniha o opravdovém žití života .

29.12.2023 5 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Příběh a zápletka výborné, postavy děsně nesympatické.

29.12.2023 3 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Já tuhle partu a její lehce uvěřitelná dobrodružství miluju! Toulá se místech která znám, nebo si spíše myslím, že je znám:) a potkává lidi, které taky znám/nebo si to myslím:))/. A tenhle vandr tedy stál za to!

29.12.2023 5 z 5

Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Jsem poněkud v rozpacích, připadá mi, jako by tento díl psal někdo jiný, nebo byl psán pod nátlakem, či v časové tísni. Chybí mu lehkost, švih a vtip dílů předchozích, nemohla jsem se do něj začíst a probůh! jsem se při čtení i lehce nudila. Avšak, pokud snad se plánuje i nějaký další díl, dám mu šanci, snad zbývá z party ještě někdo, kdo nevstoupil ve svazek manželský...

26.12.2023 3 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Milý pane Součku, moc vám děkuji za vaše knihy, díky nim se ze mě stal fanoušek sci -fi a i když dnes, po mnoha letech od přečtení té první, jsou už poněkud zastaralé, přece jen patří k mým srdcovkám. A mimochodem, Blázny z Hepteridy jsem si po letech přečetla i proto, že jsem tuhle sešitovou KOD vytáhla z kontejneru na papír.....

25.12.2023 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Jako skoro všechny knihy od Ivanky Deváté: vtipná, milá a oddechová.

25.12.2023 4 z 5

Podezřelá smrt Podezřelá smrt Stanislav Češka

Velmi ukecané, zápletka je zajímavá, četlo se to dobře.

21.12.2023 4 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Překlad tragický, příběh zábavný.

21.12.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Velmi napínavá romantická kniha, poprvé jsem ji četla kdysi dávno a čas od času se k ní vracím.

13.12.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Velmi zajímavá kniha o velmi zajímavé ženě.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velice příjemná kniha, čtu již poněkolikáté.

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Velice milé a poklidné vyprávění dámy, která měla to štěstí, že se narodila do aristokratické rodiny a zná britskou královskou rodinu, ale nijak jsem ji to při čtení nezáviděla. Rozhodně ne ty nepříjemnosti, peripetie a těžkosti, kterými měla život přímo přecpaný.

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Hodně morbidní. Almanach pro hrobníky je zajímavý literární počin:))). Asi těch hrobů, mrtvých, nemrtvých a ohavných skutků bylo moc, v noci se mi o tom zdálo. Přímo noční můra.

11.12.2023 4 z 5