Podezřelá smrt

Podezřelá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484511/bmid_podezrela-smrt-q5V-484511.jpg 4 17 7

Detektiv Berka série

Standa Berka je povýšen na plukovníka a po desetiletích je opět šéfem brněnské mordparty. Když usedá za svůj pracovní stůl, aby začal první pracovní den ve staronové funkci, ani ve snu by jej nenapadlo, že o první případ se mu postará jeho starý „zákazník“ ještě z dob socialismu. Josef Chudárek, v odborných kruzích známý kdysi jako Pepan Otevřito. Skvělý kasař, nyní ovšem čilý pětaosmdesátník a obyvatel penzionu důchodců v Brně-Lesné. Nějak se mu nezdá smrt jeho přítelkyně z penzionu, na svůj věk svěží devadesátnice a bývalé prostitutky, tehdy zvané Dlouhonohá Nelly…... celý text

Marla
21.12.2023 4 z 5

Velmi ukecané, zápletka je zajímavá, četlo se to dobře.

čef
17.08.2023 4 z 5

Z této série jsem už určitě četl lepší krimi příběhy. Tady se řeší zacházení s Židy za druhé světové a vztahy a s Němci po ní. Všechno se opakuje a omílá dokola. Postupy policie jsou představované pěkně po lopatě. Chtělo by to asi lepší spád, ale jako čtení do vany to jakž takž jde.

pepa4081
19.02.2023 4 z 5

Solidní česká detektivka. Sympatičtí policisté. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Dandulka
25.11.2022 5 z 5

Opět bravurně napsáno. Je jen škoda, že se tentokrát jednalo o fiktivní příběh. Klidně se mohl někde stát a moc bych se divila, kdyby někdy někde ne.

ivoiro
19.06.2022 5 z 5

Mně tyhle příběhy prostě baví. Z mé strany opět plný počet bodů za hezky a poutavě napsanou knihu.

renefer
10.04.2022 2 z 5

Zkusila jsem a ne, tohle opravdu není nic pro mě. Kniha, ač detektivka, je psaná v takovém, nevím jak jinak to nazvat, bodrém stylu, který úplně ničí jakékoliv napětí. Dost mi styl psaní připomíná pana Švandrlíka a jeho Kopyta a Mňouka. Všechny postavy disponují stejným tónem mluvy a tak román působí jako vyprávění jednoho člověka, který si už nic moc nepamatuje, ale snaží se příběh aspoň přeříkat svými slovy :)

kolacky
05.04.2022 4 z 5

Starý dobrý ukecaný Standa Berka. Tentokrát v docela vážném případu, který se táhne od sedmatřicátého roku. Naštěstí je Standův mozek pořád na úrovni.