markettH markettH komentáře u knih

Filipova dobrodružství Filipova dobrodružství Jacques Breuil

Jedna z mých prvních, která je a bude stále schovaná, i když v trochu jiném stavu než byla rozbalena pod vánočním stromečkem :-).

30.07.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Neobvyklý námět v románové formě. V současné době nakladatelství chrlí knihy s podobnými tématy, a tak byly Žítkovské bohyně příjemnou změnou. Pouze některé doslovné opisy ze spisů mi přišly zdlouhavé.

27.07.2017 4 z 5

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Jeden z mých nejoblíbenějších románů a autorů :-). Každý máme knihu, ke které se celý život vracíme, a tato je ta má. Každá knižní novinka Jiřího Stránského skončí v mé knihovně právě díky Zdivočelé zemi.

23.07.2017 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Úžasný vstup do světa detektivek Agathy Christie. Knihu jsem odložila až když jsem zjistila, kdo je pachatel/ka/é :-)

23.07.2017 5 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Teorie býka mě zaujala svou obálkou a anotací.
Příběh byl psán v ich formě a v krátkých kapitolách. Díky tomu příběh hezky odsýpal.

Elena hledala sama sebe. Často nevěděla, co chce. Někdy mi až lezla na nervy, ale získala si mě svými vtipnými prupovídkami.

Francesco mi k srdci vůbec nepřirostl. Nechápala jsem, co na něm Elena vůbec vidí. Avšak pár hezkých stránek měl a párkrát dokázal i překvapit.

Nejvíc jsem spokojená s koncem a vyzněním příběhu. Nebudu samozřejmě prozrazovat o co jde, ale autorka mě tím hodně potěšila.

Nikdy jsem v Itálii nebyla, ale rozhodně mě kniha navnadila jednou se tam vypravit. A doufám, že ochutnám cornetto v sicilském stylu.

Pokud hledáte vtipnou oddechovku, tak Teorie býka by vás mohla bavit.

01.05.2024 3 z 5

Nejlepší kámošky zobou zrní Nejlepší kámošky zobou zrní Mirka Joklová

Nejlepší kámošky zobou zrní je prvotina Mirky Joklové, která vyšla za pomocí sbírky přes Pointu. Originální název mě zaujal a docela mě zajímalo, o čem vypovídá (což jsem se dozvěděla, ale nebudu spoilerovat).

Celý příběh byl vyprávěn v er formě. Text byl občas oživen přepisy SMS, které si hlavní hrdinka posílala s ostatními. Překvapily mě dvě pěkné ilustrace uvnitř knihy. Škoda, že jich nebylo více.

U čtení si nemusíte kreslit vztahové mapy ani přemýšlet zda se nejedná o skrytý kontext nebo o vraha. Zkrátka taková ta oddychovka s humorným nádechem třeba na dovolenou.

Markéta se ve svém životě plácala a nevěděla, co si počít. I když se často chovala jako puberťačka, měla jsem pro ni pochopení. Přišlo mi, že neměla čas dospět. Bohužel ostatní postavy se chovaly stejně nedospěle a s tím už jsem měla problém až jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou.

09.04.2024 3 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Ústřední dvojicí byli čtyřicetiletá Nela a dvacetiletý Ben. Věk zmiňuji záměrně, hraje v příběhu velkou roli.

Formát byl totožný s předešlým dílem - ich-forma z pohledu Nely. Stejně jako rozdělení do kapitol a v úvodu citát související s následujícím dějem.

Ze všech postav největším vývojem prošla Nela. Trvalo to sice dlouho, ale od půlky už jsem jí alespoň trochu porozuměla. Pochopila jsem její jednání, které bylo ovlivněno společností, hlavně ve smyslu "co tomu řeknou lidi" nebo "tohle se ke mě už nehodí, jsem stará" (tohle nejsou doslovné citace). Kromě romantické linky jsem tím pádem dostala i zamyšlení nad tím, jak na nás působí názory ve společnosti. Že někteří z nás nechtějí vyčnívat, ale zároveň po tom touží. Tohle je totiž přesně můj problém. Jak se ve finále Nela zachovala, si nechám pro sebe.

Do děje zasáhlo málo postav a většinu jsem znala z předešlého dílu. Ben byl ještě větší frajer než v jedničce a Nelin starší syn Matěj mu hodně konkuroval.

Dvě prázdná místa bych hodnotila ,5. Vývoj Nely mě překvapil, ale zase by bylo fajn jít víc do hloubky a třeba osvětlit i nějaké informace z její minulosti.

09.02.2024 3 z 5

Tajemné dopisy Tajemné dopisy Hannah Reynolds

Zajímavý nápad s pátráním po minulosti prostřednictvím nalezených dopisů. Hlavní hrdinové mi lezli na nervy, ale možná bych to před 15ti lety brala jinak. Podle mě by se to dalo zkrátit o 100 až 150 stran.

29.09.2023 2 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Kniha se mi četla velice dobře a rychle. Žádná hluchá místa a historické události nejsou sálodlouze popisovány. Hlavní hrdinka Soňa mi byla blízká.

31.07.2023 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

(SPOILER) Oddechové čtení se zajímavou zápletkou. Hlavní postavy mi byly blízké. Konec nabral rychlý spád a mohl se trochu víc rozvést. Jediný na čem si pořád lámu hlavu a přemýšlím, co jsem přehlídla, je to, proč se Marie v Lososovi v kaluži ocitla v pekle ? Pro mě je to hrdinka a nevydržela bych ani půlku z toho, co ona.

29.12.2022 3 z 5

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Toto byla první kniha se slečnou Marplovou, co jsem četla. Bohužel mě nenadchla a rozhodně nemůže konkurovat geniálnímu Hercule Poirot. I Tommy s Pentličkou mě chytli více. Možná je to tím, že slečna Marplová tam dostává málo prostoru.

16.06.2022 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Naprosto perfektní. Zpočátku jsem nevěděla do čeho jdu, i když všude okolo byly na knihu pozitivní reakce. Přečtenou jsem ji měla během chvíle, protože děj krásně plynul a musela jsem se dozvědět, jak to skončí. Rozhodně můžu doporučit :-).

24.03.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Fantastcké. Tohle je přesně ta kniha, která vás chytne a už nepustí do poslední strany. Všem doporučuji.

01.10.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Text je čtivý a příběh měl spád. Pouze je škoda, že Joona Linna, podle popisu sympaťák a profesionál, nedostal větší prostor.

22.09.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Nedá se říct, že tento díl dosahuje kvality těch předešlých, ale jedná se spíše příjemné a nostalgické znovushledání se známými postavami.

11.09.2017 3 z 5

Oblouk Oblouk Jiří Stránský

Mám ráda knihy Jiřího Stránského a Oblouk není výjimkou. Škoda jen, že příběhy jednotlivých a zajímavých postav více nerozvedl. Avšak nezabránilo mi to knihu přečíst minimálně třikrát :-)

01.08.2017 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Při čtení jsem se bavila od první stránky až do té poslední :-D Výborný mi přišel i divadelní záznam vysílaný v TV, což se mi často nestává :-)

27.07.2017 4 z 5

Soukromí Milady Horákové Soukromí Milady Horákové Michaela Košťálová

Knihu jsem dočetla jen z donucení :-( Život Milady Horákové byl zajímavý, ale bohužel autorka téma příliš dobře nezvládla a nic nového nepřinesla :-(

23.07.2017 2 z 5

Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Jan Žáček

Knihu jsem nedokázala dočíst a to se mi stává zřídkakdy :-(

23.07.2017 1 z 5