markettH markettH komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Mile mě kniha překvapila. Avšak oproti detektivkám A. Christie mi chyběl takový ten wau efekt jako tohle je vrah ;)

20.01.2018 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kniha Tichý dech od Jana Trachty se mi líbila o mnoho více. Lépe se četla a zápisky nebyly tolik chaotické. Avšak knihy Tomáše Šebka mají svou hodnotu a místo. Přibližuje široké veřejnosti organizaci Lékařů bez hranic a to není nikdy na škodu. Navíc lze vypozorovat v textu pozitivní vývoj a tím pádem se těším až si přečtu další knihu tohoto pana doktora.

14.01.2018 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasné. Nechápu, proč jsem tak dlouho této knize odolávala. Rozhodně se chystám na další díly. Doporučuji.

29.11.2017 5 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

V dnešní době se již nepíší deníky, ale online blogy. Tato kniha je složena z příspěvků Karin Babinské na ten její. Styl článků se dá přirovnat ke Kafi a cigárku od Marie Doležalové. Před knihou jsem žádný její příspěvek nečetla, protože jsem přeci jen zastáncem psaného slova na papíře. Kniha neurazí, splní očekávání a člověk si u ní odpočine.

12.11.2017 4 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Příjemné vzpomínky a příhody na dětského herce Tomáše Holého, které boří mýty o jeho životě. Kniha je za jedno odpoledne přečtena a zanechá za sebou nostalgické pocity.

09.11.2017 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Námět a myšlenka nebyly špatné, ale knize škodí mnoho metafor a popisů, které jsou pro příběh nepodstatné.

31.10.2017 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborná kniha. Čtenář si odpočine a hlavně pobaví. Další knihy Patrika Hartla si budu určitě chtít také přečíst.

10.10.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Fantastcké. Tohle je přesně ta kniha, která vás chytne a už nepustí do poslední strany. Všem doporučuji.

01.10.2017 5 z 5

Škoda, že příběh autorka nezpracovala do románového podoby. Navíc mi v některých chvílích přišlo, že staré známé postavy jednají proti svým povahám ze série o HP. Avšak knihu jsem si jako správný fanoušek zakoupila a přečetla až do konce.

25.09.2017 2 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Oddechová četba. Čtenář si u ní odpočine a přenese se do 30.let 20.stol. Není vyloučeno, že až vyjdou v češtině další díly, také si je přečtu.

25.09.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Říká se "do třetice všeho dobrého" a je to pravda. Tento příběh se přímo dotýká hlavních postav a tím se čtenáři přiblíží něco víc z jejich minulosti. Už se těším až se na pulty dostane čtvrtý díl.

25.09.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jedna z mých prvních detektivek, ke které mě dovedla jedinečná J.K.Rowlingová. Po prvním přečtení mi bylo jasné, že další díly budu nedočkavě vyhlížet a nejen to, začala jsem i s jinými autory a jsem za to ráda.

25.09.2017 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Pro mě se jednalo o nejslabší díl. Začátek se rozjížděl slibně, ale u konce to bylo zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu jsem ráda, že autor osudy hlavních postav (Lva a Raisy) uzavřel.

25.09.2017 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedním slovem geniální. Konec mi vyrazil dech. Začínám být závislá na knihách Agathy Christie :-).

23.09.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Text je čtivý a příběh měl spád. Pouze je škoda, že Joona Linna, podle popisu sympaťák a profesionál, nedostal větší prostor.

22.09.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Nedá se říct, že tento díl dosahuje kvality těch předešlých, ale jedná se spíše příjemné a nostalgické znovushledání se známými postavami.

11.09.2017 3 z 5

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Skvělé, průkopnické, poučné, stále aktuální. Tím se dá tato kniha charakterizovat. Ukázkové rozhovory a kaziustiky pozitivně obohatily text. Jedná se o specifické a výjimečné dílo, které nenásilně nutí čtenáře se zamyslet. Na sto procent se ke knize ještě nekolikrát vrátím.

09.09.2017 5 z 5

Svépomocná příručka sestry Svépomocná příručka sestry Radkin Honzák

Zajímavá, poučná a oceňuji přirozený styl psaní. Rozhodně se nejedná o žádnou strohou učebnici. Nelituji své investice a k titulu se rozhodně ještě vrátím.

01.09.2017 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Bohužel. Kniha sice získala Pulitzerovu cenu, ale mě moc nenadchla. Místy byla zdlouhavá, ale oceňovala jsem některé přítomné úvahy.

06.08.2017 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Pokud jsem byla unešená z Vraždy v Orient expresu, tak nelze slovy popsat zážitek z této knihy. Rozuzlení výborné a Agatha Christie je zaslouženě královnou detektivek :-).

02.08.2017 5 z 5