markettH markettH komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Skvělá kniha se silným tématem. Knihy zabývajících se 50.léty minulého století je jako šafránu. Velká škoda. Při čtení mi běhal mráz po zádech. Určitě dejte knize šanci.

28.03.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Pro studenty středních škol bych ji zvolila do povinné literatury. Za mě by autorka mohla vydat rozšířenou verzi, klidně kolem 500-600 stran, aby nemuseli být kapitoly, tak osekané. Skvělý a originální počin.

01.01.2023 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

(SPOILER) Oddechové čtení se zajímavou zápletkou. Hlavní postavy mi byly blízké. Konec nabral rychlý spád a mohl se trochu víc rozvést. Jediný na čem si pořád lámu hlavu a přemýšlím, co jsem přehlídla, je to, proč se Marie v Lososovi v kaluži ocitla v pekle ? Pro mě je to hrdinka a nevydržela bych ani půlku z toho, co ona.

29.12.2022 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Četla jsem od autorky i její prvně napsanou knihu a můžu říct, že Tsunami je velký posun dopředu. Autorka se vyvíjí a to je dobře, avšak kvalit Mornštajnové, Tučkové či Lukáškové nedosahuje. Zápletka knihy pro mě nebyla moc originální, i když několik momentů překvapení tam bylo.

15.12.2022 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Výborná kniha. Klidně mohla autorka knihu více rozvést, ale i tento strohý způsob byl dobrý. Oceňuji, že příběh není černobílý. Mnohokrát jsem byla překvapená, jak se příběh vyvíjel.

Pokud někoho téma Řeků v Československu zaujalo, doporučuji film Můj strýček Archimedes, který uváděla Česká televize, s Ondřejem Vetchým a Miroslavem Donutilem v hlavních rolích.

16.10.2022 5 z 5

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Toto byla první kniha se slečnou Marplovou, co jsem četla. Bohužel mě nenadchla a rozhodně nemůže konkurovat geniálnímu Hercule Poirot. I Tommy s Pentličkou mě chytli více. Možná je to tím, že slečna Marplová tam dostává málo prostoru.

16.06.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně silná kniha. Stylu psaní Jozefa Kariky nelze nic vytknout. Člověk čte a chce mít knihu rychle za sebou, ale nemůže se odtrhnout. I přes kvality jaké má, nemyslím, že bych ji četla znovu (některé scény jsou náročné po psychické stránce).

04.06.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebyla nejhorší, ale wau efekt se na konci nekonal. U takové knihy čekáte nějaké "velké" finále a klidně mohla mít o pár stran méně.

16.05.2022 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dobrá kniha. Oceňuji, že spisovatel připouští, že je to celé jen fantazie hlavní postavy. Příběh byl zajímavý a ve správných chvílích napínavý. Další plus za to, že nebyl příběh umělé prodlužován, aby kniha byla co nejdelší.

05.05.2022 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Zajímavý a silný příběh. Ani jsem netušila, že se něco takového v Americe odehrálo. Kniha mě velice zaujala, jen ten název mi nějak nesedí.

01.05.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha je takový lepší průměr. Není špatná, ale možná by ji prospěl, kdyby měla o pár stran míň. Někdy jsem měla pocit, že depresivní stavy mohli být popsány lépe a věrohodněji.

26.04.2022 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla dobrá, na popisy míst a osob jsem si musela chvíli zvykat, ale děj uběhl celkem rychle. Jedná se o oddechovku na pár dní. Určitě zkusím i další díly série.

23.04.2022 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Na knihu jsem se dlouho těšila. Očekávání splnila a rozhodně to nebyla ztráta času. Líbila se mi víc jak Tatér z Osvětimi, ale méně než Zvuk slunečních hodin.

19.04.2022 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Prvních 50 stran jsem přečetla někdy před 14ti dny, a pak jsem na knihu bohužel neměla čas. Zbytek knihy jsem přečetla jedním dechem do dvou dnů. Některé pasáže mohly být kratší, ale závěr byl pro mě překvapením. Určitě si ještě nějaký příběh s profesorem Josephem O´Loughlinem přečtu.

03.01.2020 5 z 5

Cena svobody - Život Angličanky v Praze Cena svobody - Život Angličanky v Praze Rosemary Kavan

Rosmary Kavanová byla obdivuhodná, statečná a silná žena hodná obdivu. Málokdo by dokázal vydržet to co ona a ještě si zachovat zdravou mysl.

24.08.2018 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná kniha, která ve mně po přečtení zanechala rozporuplné pocity. Stojí za to se pustit do čtení tohoto díla a rozhodně si zasloužila ocenění Magnesia litera.

12.04.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Naprosto perfektní. Zpočátku jsem nevěděla do čeho jdu, i když všude okolo byly na knihu pozitivní reakce. Přečtenou jsem ji měla během chvíle, protože děj krásně plynul a musela jsem se dozvědět, jak to skončí. Rozhodně můžu doporučit :-).

24.03.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dlouho jsem čekala než jsem si ji v knihovně mohla půjčit. Bohužel nesplnila moje očekávání. Kniha byla pro mně byla zdlouhavá a hodně vyumělkovaná. Existují mnohem lepší detektivky než je tato, ale styl psaní byl čtivý.

22.03.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na knihy Jo Nesba jsem se těšila stejně jako na detektivky Larse Keplera. Druhý zmiňovaný mě docela zklamal, ale druhý autor mě ohromil a chápu, proč se jeho knihy stávají bestsellery. Rozhodně se chystám zdolat celou sérii s Harrym Holem.

26.02.2018 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekala. Kniha s nečekanými magickými postavami a zdánlivě nevysvětlitelné jevy mě příjemně překvapila. Určitě se nejedná o nudnou, jenom popisnou ruskou literaturu.

02.02.2018 4 z 5