Marketa1994 Marketa1994 komentáře u knih

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Fajn příběh a zápletky. Ráda si přečtu další knížku.

15.06.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje první kniha od tohoto autora. Děj byl opravdu rychlý, měl logiku i překvapení a vše do sebe zapadlo.

21.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od A.Mornštajnové.
Po Haně přišly Tiché roky. Dvě knihy, které nemůže člověk mezi sebou porovnávat, protože jsou prostě obě úplně jiné, ale přesto jsou obě skvělé.

11.05.2019 5 z 5

Strach - Trump v Bílém domě Strach - Trump v Bílém domě Bob Woodward

Skvěle napsaná kniha o tom, že v čele USA sedí egomaniak, který svou politiku utváří přes tweety a taky podle toho, jak se zrovna vyspí. Americe přeji, ať se z toho brzy dostane..

A Bob Woodward je právem brán jako elita žurnalistiky.

05.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto skvěle a citlivě napsaná knížka.

18.04.2019 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Prokousávat se archivem, shánět výpovědi, svědky a to vše po dlouhé časové odmlce muselo dát velkou práci. Ale myslím, že ta práce stála za to.

04.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dalo by se říct, že na svou dobu je opravdu nadčasová, ale taky dost těžkopádná. A čím více jsem četla, tím méně mě bavila. Sdělením ohledně totality je určitě přínosná, ale za mě už teda ne..

31.01.2019

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hodnotím knížku do její půlky, protože jsem se prostě nemohla začíst. Navnadily mě tak pozitivní recenze, že jsem od toho opravdu čekala víc, ale nakonec jsem se do čtení musela nutit, až jsem to vzdala úplně..

31.01.2019 3 z 5

Velký šéf Velký šéf Ed McBain

Čtenářská jednohubka, ale žádný velký příběh se neodehrává.

28.01.2019 2 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skvěle napsáno.
Vše člověku kompletně dojde po dočtení poděkování..

26.01.2019 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Knížka je opravdu čtivá, hned od první stránky to má rychlost. Ale občas je chování hlavních postav opravdu nelogické. Každopádně určitě příběh nenudí.

14.01.2019 4 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

Příběh je opravdu čtivý a svižný, navíc z knihy dýchá atmosféra chladného zimního Norska, což k tomuto příběhu skvěle sedí.

01.01.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Příběh měl spád. Zahrnoval některá dnešní témata. Jasně, sem tam se u postav objevovaly charakteristiky, které se zdají jako klišé, ale nebylo to nic, co by se nedalo přežít a v klidu knížku nedočíst.

12.11.2018 4 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

Čte se dobře, ale je pravda, že E. McBain má mnohem lepší příběhy, než tento.

06.11.2018 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čte se jedním dechem. :)

Okamžiky rozhodnutí Okamžiky rozhodnutí George Walker Bush

Popis hlavních událostí o kterých musel G. Bush rozhodovat během jeho mandátu. Vysvětlení a obhajoba svých rozhodnutí ve chvílích, kdy se rozhodnout prostě musel.

Zavraždění JFK Zavraždění JFK Bill O'Reilly

Knížka se dobře čte. Příběh se věnuje spíše Kennedymu a jeho rodině, než atentátu a věcem kolem něj, ale proč ne..

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Před otevřením knížky se cítíte svobodně. Čím víc ale čtete, tím více cítíte, jak chapadla chobotnice kradou kus po kusu váš životní prostor.

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Na kafíčko s vrahy a devianty všeho druhu. Zjistíte, že to, co se zdá nenormální vám, se některým aktérům knihy zdá naprosto v pohodě.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální. :)