Market10 Market10 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Winstona jsem si oblíbila, Julie mi ze začátku vadila, kvůli své zdánlivé lhostejnosti. Kdyby Winstona nepotkala, mohla by žít dál v klidném životě plném lží. Ale má takovýto život smysl?
Rozhodně ve mně 1984 zanechal hluboký dojem, ale číst znovu už to asi nebudu. Proč si taky dobrovolně navozovat depresivní nálady :)

14.01.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Rozhodně jedna z nejlepších knížek, co jsem v poslední době četla. Téma příběhu je (pro mě) neokoukané, nebylo to nic přeslazeného a já, naivka, jsem do poslední chvíle doufala. Konec jsem tak trochu čekala, že bude takový, jaký byl, ale i tak ve mně byla jiskřička naděje. Kniha nejen o lásce, ale i o těžkostech života, o tom, jak náhoda může ovlivnit celý náš život. Rozhodně stojí za přečtení :)

14.01.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Výborná kniha, ze začátku se mi zdála tak trochu o ničem, ale nakonec ve mně zanechala spoustu zmatených myšlenek. Velmi poutavě a detailně popsáno vše potřebné. Deprese z knihy čiší, téma sebevražd, sexu, lásky... Často jsem Tórua litovala, neměl to lehké, ale myslím, že se se svým osudem vyrovnal poměrně dobře.

14.01.2014 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

V něčem jiná, v něčem stejná, jako Norské dřevo. Oproti Norskému dřevu pro mě není úplně TOP, ale i tak Sputnika považuji za velmi zdařilou knihu. Konec se mi líbil, myslím, že si jej každý může vyložit po svém, a to je na něm právě to krásné :)

14.01.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Říkala jsem si, když to všichni tak vychvalují, taky si to teda přečtu. A tohleto šílenství kolem Alchymisty jsem prostě nepochopila. Příběh možná zajímavý, ale forma a podání mi naprosto nevyhovovaly. A všechny ty rádoby moudra si Coelho taky mohl odpustit...

26.01.2014 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako dítě jsem ji moc nechápala - byla to pro mě jen smutná pohádka. Dnes už v ní najdu i spoustu ponaučení a mouder. Úžasná kniha, která sice rozesmutní, ale zároveň i pomůže.

16.01.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrie je chudák. Už od začátku knihy jsem ji litovala a tak trochu jí rozuměla. Za to, že ji ostatní dívky považují za podivínku, sama ani nemůže. Teď se jen brání, sice dost drsně, ale má proč. King prostě nezklamal a i tato kniha mne velmi zaujala

14.01.2014

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ta knížka mě umrtvila. Jen nějak nevím, jestli v pozitivním slova smyslu. Holden a jeho nerozhodnost, tápání, nespokojenost mě občas hrozně štvaly. Mimochodem, pořád jsem čekala, jestli teda zavolá tý Hance, ale je to takovej ňouma, že se dalo čekat, že se k tomu neodhodlá. Přesto jsem si pořád říkala, že ještě něco přijde, nějaký zlom, ale ono pořád nic - poslední věta byla hezká - nikdy nikomu o nikom nevypravujete, poněvadž by vám pak začal scházet. Takže ta knížka pro mě byla trochu zklamání, ne že by se mi vyloženě nelíbila, jenom to nebylo to, co bych si představovala.

14.01.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla se rychle, dobře... Ale nějakej smysl tý knížce jaksi chyběl. Takže na oddech jen tak pro zábavu proč ne, jinak nemá smysl po té knížce chtít nějakou velkou myšlenku.

14.01.2014 3 z 5