Market = ) Market = ) komentáře u knih

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Uvítala bych více příběhu a méně pro mě trochu těžkopádného hrdiny. Jinak jsem moc ráda za knížky s touto tematikou a příběh se mi vážně líbil. Film jsem neviděla, možná by to v tomto případě pro mě bylo vhodnější pojetí.

24.07.2016 3 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Mně se to líbilo moc. Možná na mě místy byla zápletka trochu víc neuvěřitelná, než mám obvykle ráda, ale spokojenost :-).

24.07.2016 4 z 5

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Nevím proč jsem si nejdřív myslela, že se má jednat o popis skutečné události, každopádně se mi příběh moc líbil a knížka mě vážně bavila, vystižení SEALs mi přišlo vážně pěkné (co jsem je tam "viděla" v dokumentech a knížkách) a dost mě bavily některé dialogy. Co celkovému dojmu naopak moc nepomohlo byla česká redakce a překlad. Množství překlepů tu již bylo zmiňováno, já mám navíc dojem, že si překladatel vymyslel pár nových slov :-D. Třeba pokračování bude v tomto směru trochu lepší.

26.06.2016 4 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Samozřejmě respekt před SEALs a dobrý tah, že knihu psal i spisovatel, díky tomu to za mě bylo i kvalitní počtení, ne jen trochu kostrbaté převyprávění mise.

19.06.2016 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

V kombinaci se "seriálem" super, číst to jenom tak by mě asi nebavilo (resp. v čistě popisných částech bych se ztrácela), díky knížce jsem si uvědomila spoustu souvislostí. Zpracování HBO u mě vede, ale ráda budu všechny otravovat připomínkama "v tý knížce ještě psali..." :-).

14.06.2016 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Knížka mě vážně nadchla, přišla mi vážně skvěle propracovaná. Klobouk dolů před autorem.

29.05.2016 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tentokrát jsem tak nadšená nebyla (což neznamená, že mě knížka hrozně nebavila!), ale pořád za mě jedna z nejlepších knižních sérií, se kterou jsem se kdy setkala. Co mi přijde mistrně popsaný je Carlův osobní život, líbí se mi, že se autor nesnažil nějak ho idealizovat a že ho klidně nechá doma soptit vzteky a bezmocí, s tím se v knihách zaměřených jiným směrem než na osobnost (což detektivní thriler rozhodně je :-) ) moc nesetkáme.

25.05.2016 4 z 5

Smrt lorda Edgwarea Smrt lorda Edgwarea Agatha Christie

Príma, na Agathu mi přišla kniha poměrně svižná a jak normálně zvraty nemám moc ráda, tady mě bavily a napínaly jak špagát :-). A klobou dolů před překladatelkou, které tentokrát docela zavařili :-).

13.05.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak tentokrát jsem už vážně trochu zklamaná. Děj strašně poutavý, zápletka děsivá až mrazí, že jsem si rozuzlení tak nějak představovala mi nevadí (i když jestli to někomu nepřišlo podezřelý hned od objevení se Mikaela tak se divím :-D), vážně skvělý počteníčko. Ale proč museli (autoři) opět zabít tolik lidí? Minimálně poslední tři (na panskym sídle) i další předtim umřeli úplně zbytečně :-(. Když si Agatha, královna detektivek, může vystačit s jednou vraždou na knížku, nechápu, proč je tady musí kosit jednoho po druhym. Až jsem si říkala, jestli si tím autoři něco nekompenzují :-(.

06.05.2016 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Fajn knížka. Líbil se mi trochu jiný, takový francouzský :-), pohled na Paříž i to, že se autorka nebála trochu "dramatičtějšího" pojetí červené knihovny, než je obvyklé. Co mě mrzelo byly například hned dvě pravopisné chyby na jedné stránce :-(. Nicméně za to autorka samozřejmě nemůže.

01.05.2016 4 z 5

(V)hodné tělo (V)hodné tělo Eve Ensler

Knížku jsem si vybrala, abych si jí mohla dát do čtenářské výzvy jako populárně naučnou a vzhledem k zařazení "psychologie a pedagogika" jsem se na ni docela těšila. Nevím. Za mě tedy určitě ne. Nápad je hezký, inspirující příběhy jednotlivých žen - proč ne (i když teda zrovna naučnými bych je neoznačila...), ale urtorčiny vsuvky mi ani trochu nesedly. Možná na autorské čtení pro zájemce někde v klubu, ale takhle ne :-(.

14.04.2016 2 z 5

První První Kiera Cass

Nnno. Co na to říct :-D. V první řadě si myslím, že autorka nikdy neměla opouštět relativně bezpečné vody literatury pro dívky a rozhodně si nemyslím, že by bylo šťastné pouštět se do politiky, nedej bože do "odboje". Krom toho mi přišlo, že se nakonec vlastně sama nemohla rozhodnout, co je hlavní myšlenkou, takže zběsile přeskakovala - tu konkrétními příklady toho, jak si dívky byly blízké, tu kousek románu pro dívky, tu se všude objevoval symbol rebelů, nakonec se dokonce odehrálo drama a máme tu kupu mrtvých... Myšlenka v zásadě dobrá, ale myslím, že pokud chtěla autorka pojmout všechny rozjeté "pohledy na knihu", měla si vše mnohem lépe připravit a rozmyslet a taky se asi podstatně víc rozepsat, aby to nebyly takové výkřiky do tmy.

12.04.2016 2 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Páta * je za ten úplný konec :-). Jinak mi děj přišel místy rozvleklý a nakonec jsem pár odstavců radši přeskočila, ale jinak za mě milý překvapení zejména z důvodu nečekané přehlednosti. Milion zvratů mi skutečně nechybělo.

11.04.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kdybych mohla, dám tři a půl. Na jednu stranu super a pro mě originální nápad, na druhou stranu styl vyprávění místy dost zdlouhavý (asi jsem prostě poslední dobou moc zhýčkaná :-) ) a zvraty a překvapení mi přišly často předvídatelný. Jinak mám obavu, že o obratu "instinkt mu říkal" se mi bude i zdát :-D.

31.03.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Za mě docela zklamání. Rozhodně jsem se do druhého dílu nepouštěla proto, že bych očekávala literární skvost a všechno, co jsem vytýkala Selekci se samozřejmě nemění, i přesto jsem ale čekala spíš příjemnou oddechovku (stejně jako u Selekce), ne natahovanou slátaninu, u které mě vážně překvapuje, že je tak dobře hodnocená. Doufám, že První bude spíše jako první kniha serie :-).

29.03.2016 2 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Nemůžu si pomoct, knížka mě fakt dostala. Jediná vada na kráse pro mě byla hrubka v textu uvozujícím textu na přebalu, ale za to autorka nemůže. Kdyby knížka dopadla jinak, hvězdiček by bylo míň, takhle jsem blahem bez sebe a oceňuju podle mě poměrně věrný pohled do hlavy mladého muže. Jenom je mi trochu líto, že If I Stay jsem četla už před delší dobou a místy mi trvalo, než jsem si vzpomněla, co kdo vlastně dřív dělal. Na druhou stranu se mi líbí, že jsou zmiňovány konkrétní situace a vztahy mezi lidmi pokračují tam, kde jsme se posledně opustili.

06.03.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Místy jsem se docela bála, ne že ne :-D. Výjimečně jsem rozuzlení trochu čekala (teda měla jsem takový záblesk a pak jsem doufala, že to tak nebude :-) ), ale stejně to bylo dobrý (jedním dechem a místo spaní přečtení). Jen ten úplný konec mě do budoucna trochu děsí :-/. A opět na mě zbytečně brutální.

04.03.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

No nevím. Knížka byla čtivá, o tom žádná, a proto budu pokračovat i dalšími díly. Ale je zcela evidentní, že už jsem mimo cílovou skupinu, protože chvílema mě líčení postav zvedalo ze židle. Nicméně být mi o 10 (nebo 15 :-D) míň, brala bych to určitě jinak.

Jinak už teda chápu, proč mi v "podobných knihách" DK nabízeka Hunger Games. Přijde mi to celý trochu jako HG pro holky (a nemůžu se zbavit ani pocitu podobnosti se Stmíváním, bohužel). Katniss i Bella mi jako "novodobé hrdinky" asi vyhovují víc, America je na mě trochu moc "americky ideální". Ale tím se zase vracím k tomu, že už bohužel nejsem cílová skupina.

Co za mě knize hodně uškodilo byl překlad, místy jsem nad neobratným používáním slov jen vrtěla hlavou. A je to vážně škoda, protože u mě to třeba vliv na celkové vnímání knihy mělo dost velký :-(.

04.03.2016 3 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Čtvrtá hvězdička je za Leonarda a hlavně Krásnou Bětu :-). Jinak mám moc ráda prostředí, postavy i humor a myšlenku, ale jako obvykle jsem knížku četla strašně dlouho - mívám období, kdy přečtu na jeden zátah desítky stránek a potom období, kdy přečtu jen sem tam jednu. Ale na výsledný spokojenosti a oblibě Zeměplochy to u mě nic nemění.

29.02.2016 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dlouho mě žádná knížka tolik nechytla. Jak tu někdo zmiňoval, že tam bylo nějak podezřele hodně náhod - to je pravda, ale mně to vůbec nevadilo a měla jsem radost, jak to všechno hezky dopadlo :-). Mám momentálně rozečtenou ještě sérii s Lincolnem Rhymem, Joonou Linem a Harry Holem a tahle je mi myslím nejsympatičtejší. Vážně mi přijde, jako by to byly knížky přímo mně na míru.

26.02.2016 5 z 5