Elitní sniper

V rozporu s nařízením prezidenta se Gil Shannon, jeden z nejnebezpečnějších odstřelovačů z jednotek SEAL, vydává spolu s týmem bojovníků SEAL a Delta Force osvobodit ženu – pilota vrtulníku – ze zajetí povstalců Tálibánu v Afghánistánu. Akční thriller z pera spoluautora bestselleru Americký sniper představuje neuvěřitelně realistickým způsobem misi, při které Gil Shannon svou železnou vůlí a zkušenostmi rozhodne o záchraně, anebo smrti příslušnice elitního leteckého pluku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182888/big_elitni-sniper-JlZ-182888.jpg 4.255

Elitní sniper 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , CPress

One-Way Trip, 2011

Kniha Elitní sniper

Radous
08.03.2020

Popravdě jsem se do toho nepouštěl s kdovíjakou chutí, přeci jen jsem očekával víc než doporučenou dávku patriotismu, jak jen to američtí spisovatelé píšící o americké armádě poamericku dokáží
No nemýlil jsem se, nicméně to nebylo až tak extra úděsné, vlajkami to na každé rohu neoplývá, America best tam taky tolikrát nezazní.
V podstatě se to všechno odehrává podle hesla „my své lidi neopouštíme“. Hlavní hrdina je sice trochu superman, ale co - snipeři jsou skutečně trénovaná elita, tak se to ještě nějako dá pochopit. K mému překvapení je to i docela drsné (nejen vyjadřování, ale i popis scén). Zajímavé je i nastínění politických nitek (typu „lidi jsou pěšci na šachovnici“).
No, dal by se z toho natočit dobrej biják. Ale jinak rozhodně nic zásadního. Čte se to velice dobře, z hlediska délky kapitol to člověk přelouská jedna dvě. A je to samozřejmě i tímto dělením dost napínavé.

lsisec
25.11.2019

Níže uvedené hodnocení Trudoše je plně výstižné a není k němu co dodat. K dobru knihy bych jenom přidal, že se jedná o kratochvilné, napínavé čtení, které nikoho nezabije, ale dovolí mu příjemně strávit dlouhé sychravé podzimní večery .

ZetHolda
04.10.2019

Napinavy dej plny akce a dobrodruzstvi. Dobre se cte, je doplneno o spoustu detailu z oblasti zbrani. Na pozadi probihaji politicke valky, ktere k te bojove valce take patri. Jedinou pripominku nebo spis otazku mam k zaveru, kde by me zajimalo, kolik zraneni dokaze vojak v boji v realu opravdu vydrzet.

Pavel83
21.11.2018

Kniha je napínavá od začátku do konce. Má strhující děj.. Hlavní hrdina je téměř nesmrtelný, jinak by to snad ani nešlo.. Doporučuji!

trudoš
17.03.2018

I když oceňuji, že autoři boří mýty ohledně společenské etikety amerických vojáků, neboť je nechávají mluvit jako ukrajinské dlaždiče a chovat se jako smečku puberťáků, spisovatelské řemeslo je zkrátka nezvládnuté. Popisy, dialogy, kulisy, všechno to působí hrozně amatérsky a uměle, přestože záměr byl předpokládám opačný. Ona je vůbec kniha plná rozporů, kdy se slušné akční scény tlučou s kýčovitým patetismem nebo válečné hrdinství s románovou nezničitelností. Nejhorší jsou pak chvíle, kdy dojde na náboženské světonázory, protože černobíleji by to snad ani vykreslit nešlo.
Ve výsledku jednoduchá militárka, sloužící v druhém plánu jako náborová příručka pro vstup do té úplně nejvíc nejlepší armády na světě - US Army. Ta je totiž plná sympatických, čestných a statečných vojáků, až je vlastně s podivem, že tu válku v Afghánistánu nedotáhli do konce v příběhu tří dnů. Držet se to víc v rovině nadsázky, možná bych se i bavil, takhle jsem si užil jen bojové scény a zbytek se snažil ignorovat.

Roux
15.03.2018

Někdy je hezké nechat se unést myšlenkou, že existuje skutečný hrdina, který nakope všem zadky. Ano, pojď sem a postav se do řady k Rappovi a Reacherovi :)

Jája92
03.02.2018

Není to špatné, místy hodně překvapivé, občas až nerealistické, ale jako četba mě to velmi zaujalo.

RunningWolf
23.01.2018

Proti téhle knize je film Rambo (1-3) jako dokumentární seriál podle skutečných událostí.
Tahle kniha je pouze pro americafily,nebo borce co milujou Counter strike a Call of duty
Pro knihu je tohle téma úplně zbytečné.Akce více jak v Avengers a Transformers dohromady s tím že je hrdina vždy absolutně přesný a téměř nesmrtelný.
Jak to může mít tolik dílů nechápu ale jasné že své fandy si to najde
PS:Do žánru by se mělo přidat popis scifi