Mark2000 Mark2000 komentáře u knih

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Abbi Glines vymyslela příběh, který rozhodně není nijak originální, ale díky jejím vypravěčským schopnostem jako by převyšoval ostatní podobné romány.
SPOILER
Po takto nedokončeném ději prostě musíte letět do knihkupectví pro další díly....

22.04.2017 4 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Pokud hledáte něco historicky autentického, pak pravděpodobně saháte vedle. I když postavy jsou historicky doložené, děj je zcela dílem autorčiny fantazie. Je pravda, že její vypravěčské schopnosti jsou mimořádné a na to, že je toto její první knížka, tak mi asi dáte za pravdu že velice povedená.
SPOILER
Knížka má ale dvě věci, které mi zde neseděly.
1) Neustále se opakující děj
Přišlo mi, že se děj pořád otáčí v kruhu - Parker brání Susannu - někdo se jí pokusí zabít - Parker ji utěší .... a zase znovu a znovu, výjimkou je konec.
2)Chování postav
Nemůžu říct, že by mi byly postavy nějak nesympatické, ale musíte uznat, že se nechovaly na svou dobu. Pohybujeme se v Anglii za vlády Tudorovců. V době, kdy by bylo nemyslitelné, že by žena sama bez doprovodu cestovala do Anglie, aby zde pracovala jako malířka. Jako další bych jmenovala vztah mezi Johnem Parkrem a Susannou. Jejich vztah by byl pravděpodobně jen formou dvoření, ale určitě by nezašel tak daleko, jak to bylo popisované v knížce...
Jinak, pokud hledáte nějakou "slaďárnu" s historickým podtextem, určitě vás tato knížka nezklame.

22.04.2017 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Než začnete tento román číst, je třeba si uvědomit, že ho autorka napsala cca před 200 lety a i když už byl přeložen do mnoha podob, nemůžete čekat kdovíjak moderní dílo. Jinými slovy, není to historický román, který napsal současný autor. Proto je třeba se připravit, že děj je "zabalen" do mnoha mnohdy zbytečných slovíček, ale podle mého názoru právě toto je v románu to jedinečné. Při čtení na mě úplně dýchala historická atmosféra, ale také pomalu se rozvíjející milostný vztah mezi dvěma lidmi - Elisabeth a Darcym. Za mě plný počet!!!

22.04.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Za poslední rok asi nejlepší knížka, co jsem četla. A to jsem na ni narazila úplně náhodou! Autorka skvěle vylíčila, jak to tehdy chodilo, a samozřejmě vás omámí způsoby přípravy parfémů. Příběh ale není jen o parfémech, jak napovídá název knihy. Čtenář si vlastně ani neuvědomuje, že v pozadí vší té nádhery se skrývá neuvěřitelný životní příběh jedné osoby...

12.03.2017 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Jenny Hanová opět nezklamala, oddechová knížka, která vás přinutí vytěsnit všechny starosti. Doporučuji!!

12.03.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ani nevím, proč jsem vlastně tuto knihu četla, ale musím říct, že rozhodně nezklamala. Myslím, že povrchnost společnosti, která je zde tak barvitě popsaná, je určitě nadčasovou tématikou a platí i dnes. Možná právě to je důvodem, že se tento román pořád tak hojně čte

13.02.2017 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Popravdě řečeno jsem od této knihy očekávala spíš nějaký ten zamilovaný román se stále dokola opakujícím se scénářem, ale nakonec jsem zjistila, že k tomu má tato kniha opravdu daleko. Obrovské překvapení, díl byl napínavý, plný překvapení a momentů, které se nedaly odhadnout dopředu. Vřele doporučuji!!!

28.01.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Musím uznat, že po prvních třech dílech jsem byla poněkud rozpačitá a nevěděla jsem, co si o knížce mám myslet. Když jsem brala do ruky čtvrtý díl, tedy Dceru, měla jsem strach, aby to nedopadlo jako s předchozími díly.... Musím ale uznat, že tenhle mi vzal dech. Pro Selekci klasické prostředí královského paláce a trochu problémová hrdinka (v mnoha věcech je ale její chování pochopitelné) utvořilo krásný příběh, Samozřejmě nečekejte nijak náročnou četbu, ale na odpočinek super!!!

18.01.2017 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Velice známý román od jednoho z nejznámějších francouzských klasiků...to bylo to první, co jsem o knize věděla, a možná proto jsem ji brala s téměř nábožnou úctou. Ale to zklamání!!! Velice dlouhé popisy, hlavně psychických stavů hlavní hrdinky. Ta mi byla hrozně nesympatická. Nechápala jsem její postoj k životu a k rodině. Měla zdravé, krásné dítě, o které se nestarala a milujícího manžela, kterého hanila a celou dobu podváděla. Myslím, že obětí situace byl někdo jiný než ona - a to její rodina.
Ty dvě hvězdy jsou za opravdu dobrý nápad a věřím, že ve své době byl román opravdu velice oblíbený. A ta druhá za historické prostředí, které se žádnému ze současných autorů nepovede tak vykreslit.

02.01.2017 2 z 5

Amélie v Paříži Amélie v Paříži Angie Westhoff

Pokud máte chuť na odlehčenou četbu, tak je tato knížka pro vás to pravé. Čtenáře zavede do kouzelné Paříže a zcela vás pohltí svým dějem. Úžasný odpočinek!!!!!

25.10.2016 4 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Anna Březinová (p)

Na obalu je sice napsáno, že jde o příběh Lucrezie Borgii, ale tak to vůbec není. Je to spíše vyprávění o době, kdy Lucrezie žila, a jak to vypadalo tehdy v Římě. Každopádně je knížka velmi čtivě napsaná, ale pokud hledáte životopis Lucrezie, budete se muset podívat jinde

25.09.2016 3 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Antonia Fraser

Nevím, jak bych tuto knihu ohodnotila. Určitě bych ji nedoporučila čtenářůum, kteří si chtějí přečíst román, ale těm, kteří chtějí Marii Antoinettu poznat z té faktografické stránky, mohu knihu jen doporučit.

15.09.2016 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Opět skvělá zápletka a na napínavost si nikdo nemůže stěžovat. Chyběl mi ale klasický styl Agathy, řekla bych, že tato detektivka se podobala spíš nějakému thrilleru...

04.09.2016 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Už před přečtením této knížky jsem měla Davida Sucheta v roli Poirota nejradši. Velice mě v knížce překvapila jeho pokora, se kterou přistupoval ke každé nabídce, i když z knihy je velmi patrné, že byl/je hvězdou nejen v Británii. Dále mě také překvapilo, jaký vztah si spolu mohou vybudovat filmová postava a její herec. Touto knihou si ode mne získal David Suchet obrovskou úctu...

27.07.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green - patří podle mého názoru k nejprodávanějším autorům. Papírová města byla moje prví knížka, kterou jsem od JG četla. A musím říct, že to bylo jedno velké zklamání. Hlavní hrdinové byli nedomyšlení a tak nějak nereální, čtenář se s nimi nedokáže ztotožnit. Zápletka jako taková nebyla špatná, nejlepší byly velice chytře rozmístěné stopy. Ale největší fiasko mi přišel konec. Myslím, že čtením této knížky pouze ztratíte čas.

03.07.2016 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jsou světla, která nevidíme je román, který vás doslova pohltí a vy najednou zjistíte, že čekáte se zatajeným dechem, co se stane. Autorův styl krátkých kapitol se výborně hodil a nutil čtenáře číst dál. Říká se, že Anthony Doer na knížce pracoval 10 let a myslím, že je to na celkovém výsledku vidět.

02.07.2016 5 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Nemohu říct, že by knížka byla špatná, ale ve skutečnosti jsem si ji představovala trošku jinak. Tak, jak psalo spoustu čtenářů přede mnou, myslela jsem si, že mi tato knížka trochu více představí Poirota, jaký byl, jaké měl názory (i když to se také dá vyvodit z románů)... do jisté míry mi toto knížka splnila, ale bylo to jen opisování jeho slov z románů Agathy Christie.

02.07.2016 2 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Výborně vymyšlená zápletka, co jiného od Agathy čekat? Opět knížka, která vám vezme dech.

16.06.2016 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Na tuto knihu jsem přišla díky škole, kde jsme si přečetli povídku Falešný autostop, která mne šokovala, ale zároveň jsem byla zvědavá, jaké jsou ostatní povídky v této knížce. Z celé sbírky mě nejvíc zaujala asi povídka Nikdo se nebude smát, ale ostatní mi přišly zcela bezvýznamné. Asi nejsem ten správný člověk, který by to mohl posoudit, ale myslím, že by se čtenáři nemělo stát, aby se do knížky nutil, což pro mne při posledních stránkách platilo.

15.06.2016 1 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Četla jsem myslím docela dost knížek od Agathy Christie, ale žádná se ani v nejmenším nepodobala těm předtím. Asi mi zde chyběl geniální Poirot, nebo slečna Marplová, ale i přes to to byla velmi napínavá kniha, od které se jako obvykle nebudete moct odtrhnout. Je vidět, že autorce titul "královna zločinu" opravdu patří.

05.06.2016 5 z 5