MarekG MarekG komentáře u knih

Pět dětí a skřítek Pět dětí a skřítek Edith Nesbit

Velká škoda, že tato kniha není více známá.Kniha jako tato si zaslouží více pozornosti.

28.05.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z nejlepších českých knih, ktará mě nikdy neomrzí.Knihu mám ve vydání společně s básní Máj od Máchy. Kniha spojuje dva největší klenoty české poezie 19. století.

22.05.2015 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Nejlepší kniha, kterou jsem od Christie četl.

07.03.2015 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jednoduše úžasné.Opravdu mě mrazilo v zádech, což se mi stává málo kdy.Mám jedinou výtku, jednání postav bylo občas účelové.

24.07.2016 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Super atmosféra.Trochu mě ale nudily výslechy o něco delší než v jiných knihách A. Christie.Rozuzlení mi přišlo strašně rychlé, první se nic moc neděje a pak se to na vás vychrlí.

25.04.2016 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Opravdu okouzlující a zábavná kniha.

31.08.2015

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Čekal jsem trochu víc, ale i přesto, je to pro mě druhý nejlepší počin české poezie 19. století, po Erbenově Kytici.

05.08.2015

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nádherné ilustrace.Příběh mě nijak nenadchnul a ani nenaštval.

15.07.2015 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kniha mě přijemně překvapila, nejen pro fanoušky Harryho Pottera.

11.05.2015 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Kniha, která okouzlí v každé době.

10.05.2015 5 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Nádherný a dojemný příběh u kterého se mi chtělo brečet.

02.03.2015 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Pro příznivce seriálu nezbytnost. Skoro pořád jsem se ale ztrácel v jménech všemožných scénáristů, asistentů atd. Oslovení Agathy Christie jako Dáma Agatha je navíc naprosto ohavné. Líbilo se mi přiblížení zákulisí a přiložený seznam Poirotových vlastností.

03.05.2017 3 z 5

Umění Umění Andrew Graham-Dixon

Nádherná kniha. Velmi obsáhlé dílo, které je opravdovým skvostem mojí knihovny. Chybí ale příběhy obrazů, jejich symbolika. Co znamenají pomeranče na stolku v pozadí ? Co znamená psík u nohou krásné slečny ? To se dovídáme jen u špetky obrazů a to je škoda.

09.11.2016 5 z 5

Třinácté nebe Třinácté nebe Neil Smith

Velký literární počin. Škoda že není více známá.

POZOR, SPOILER
Podezření, že Johnny pude střelcem, jsem měl tak od 20. strany. V průběhu knihy jsem se radoval, že jsem měl pravdu, ale ouha, jak šeredně jsem se spletl.

18.09.2016 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Příjemné povídky.Nejsou tak ohromující, jako dlouhé detektivky Agathy Christie, ale jako letní oddechovka perfektní. Outsider byl poněkud odlišný než ostatní příběhy, námět a zápletka by se hodili na samostatnou knihu.

30.07.2016 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nádherná kniha, příběh mě pohladil po duši.První jsem viděl film, takže mě překvapilo, že opravdu hodně úzce kopíruje knihu, což naznačuje, že kniha je opravdu znamenitá, když příběh ani ve filmu netřeba přikrášlovat.Nechybí tomu tak akorát romantiky, akce, ani vtipu.Fajn oddechovka a můžete říct, že jste přečetli českou klasiku, která bývá často těžce čitelné. Tady to ale neplatí. Krátký a svižný příběh by mohl zvládnout do konce dočíst každý.

20.07.2016 5 z 5

Noční výprava Noční výprava Enid Blyton

Naprosto úžasná série.Připadalo mi, jako kdyby tyto knihy psala v dnešní době a potom jsem zjistil, že příběhy se odehrávají v polovině 20. století.Knihy neobsahují jediný náznak minulé doby, snad až na to, že hrdinové netráví volný čes hraním počítačových her.

12.05.2016 5 z 5

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Musel jsem se přemáhat ke každé další stránce.Nedočteno, možná se k ní někdy vrátím.

16.08.2015

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Opravdu krásná kniha, i filmové zpracování, ač animované nebo hrané, je taky povedené.

16.08.2015 4 z 5

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Petra Braunová

Tato kniha mě mile překvapila.

15.07.2015 4 z 5