Noc na Karlštejně

Koupit

Divadelní hra na historické téma byla poprvé uvedena roku 1884 a okamžitě si získala popularitu. Často se hrála pod širým nebem, přímo na nádvoří hradu Karlštejna. Tato veselohra z doby Karla IV., jejímž ústředním tématem byl zákaz pobytu žen na královském hradě, se stala předlohou stejnojmenného filmového muzikálu Zdeňka Podskalského z roku 1970....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179110/noc-na-karlstejne-N4f-179110.jpeg 3.8697
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Omega

Kniha Noc na Karlštejně

Kacennnka
04. listopadu

Strašná nuda, raději si pusťte pohádku.

MilanCFC

Jazyk, jakým zde pan Vrchlický popisoval císařovu lásku k manželce a k českým zemím, byl zkrátka nádherný. A ač jsou ve filmovém zpracování použity písně a hlasy našich velkých umělců, zde v knížce mi nechyběly.

Elsasbooks

Čtení na maturitu a tento titul z povinné četby mě nedostal
i přesto že mám ráda jeho muzikálovou verzi. :)

Medasek

Zajímavý příběh o lásce mezi lidmi. Hodně vlastenecký. Krásně se čte.

Kerberos

Poslouchala jsem audio,viděla film,byla na divadelním představení,všechno příjemný zážitek.

any37

Povinná četba, ale jedna z těch nejlepších. Bylo to vtipné, krátké a i ten jazyk mi za chvíli sedl.

Hoshi

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli bych si měla přečíst knižní předlohu ke stejnojmennému filmu, zvědavost nakonec zvítězila a nelituji toho. Hra je velice čtivá, krátká, děj se snadno zapamatuje a je to i dobrá volba k maturitě. Ostatně asi jako většině se mi filmové zpracování líbí víc.

Gweny

Neznám nikoho, kdo by snad jednou za život neviděl Noc na Karlštejně zfilmovanou. Avšak až do dnešního dne jsem netušila, že film byl natočen dle knižní předlohy. Knížka je to milá, čte se svižně, tím, že člověk zná děj z filmu, je připraven i na všechny dějové zvraty. Nejvíce se mi však líbí jazyk, jakým jsou vedeny dialogy. Bylo to krásné čtení na část večera.