Marčullkas

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Asi se už opakuji, ale za mě opět skvělá práce.

15.09.2021

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Opět skvělá práce!

06.09.2021

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Zábavná oddechová knížka! Vřele doporučuji a stojí za přečtení pokud chcete, aby vás od smíchu bolelo břicho a odpočinout si :) moc jsem se bavila a svůj účel pro mě knížka splnila.
Rozhodně si nemyslím, že jsem nenáročná čtenářka a snad proboha dokonce přitroublá! Jen si dám ráda oddech od těžkých knížek, a prostě se jen tak pobavím nad nenáročnou knížkou!

27.02.2016

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Dojemně napsaný příběh ženy, která čelila nemilosrdnému osudu. Stránka téhle minulosti by nám všem měla být dostatečně popsaná a upozornit nás na to, že i my Češi jsme rozhodně nebyli svatí ( někteří hodně rychle převlékli své kabáty !) Byli zde i lidé, kteří s tím vším neměli absolutně nic společného! A přesto dokázali hrdě čelit osudu...
Kniha mě zasáhla a oslovila, protože i má prababička byla Němka a jsem hrdá, že ona vše ustála a nezůstala v ní hořkost vůči češství a všemu čemu se říká dějiny.

17.07.2013

Cit slečny Smilly pro sníhCit slečny Smilly pro sníhPeter Høeg

Ač jsem se snažila jak jsem mohla! Jsem velice zklamaná! Čekala jsem mnohem víc :( . . . nemohla jsem se pořádně začíst, knížka se neskutečně táhla! Chtěla jsem ji odložit, ale pořád jsem si říkala, dám ji šanci, ale bohužel v polovině jsem knížku odložila a nedočetla. :( . . .

23.11.2013

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Opět skvěle napsané. Čtivé, napínavé a na konci je mi líto, že je konec :)

06.12.2021

BibleBible neznámý, neuveden

Bible se dá číst neustále dokola a pokaždé v ní objevím něco nového.

22.07.2013

Selský barokoSelský barokoJiří Hájíček

Příběhy obyvatel jihočeské vesnice, v době kolektivizace. Osudy obyvatel, kteří bránili vše co měli, co znali, pro co žili, a čeho se nechtěli vzdát!
Komunismus je největší svinstvo páchané na nevinných lidech! Jsem ráda, že si to vše už mohu jen přečíst. Kolik takových osudů je mezi námi? . . .
"Nedonutili mě nenávidět." Moc pěkně řečeno :)

22.10.2013

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Po dlouhé době výborná knížka, kterou jsem přečetla během chvilky. Skvěle jsem se bavila, ale místy jsem cítila hořkou pachuť života, ale v konečném důsledku je knížka velmi vydařená a lidská.
DOPORUČIJI!

06.08.2016

Postel, hospoda, kostelPostel, hospoda, kostelZbigniew Czendlik

Pro mě velmi inspirativní kniha, která mě nutila k zamyšlení.

17.04.2017

HanaHanaAlena Mornštajnová

naprosto excelentně napsaná KNIHA!

22.08.2017

SítěSítěPetra Dvořáková

Skvělé, skvělé, skvělé!
Všechny tři příběhy mě chytly do sítě a nepustily!!

06.09.2018

VeselíVeselíRadka Třeštíková

O životě, který žijeme.
Ztráty, láska, naděje,slzy.

04.10.2018

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Silný příběh, který vás nutí k přemýšlení a kladení si otázek proč?
Je mi smutno z toho co se dělo! Z toho, že hrůzy holokaustu nedokázal nikdo včas odvrátit.

08.03.2016

PočátekPočátekDan Brown

"jako jo" . . .
Trošku mírné zklamání pořád jsem tam čekalo to ONO, ale z mého pohledu to ONO nepřišlo.

27.02.2018

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. U intermezza jsem si hodně poplakala. Smutná, ale zároveň krásná a poutavá kniha .

23.01.2019

InTyMněInTyMněMarkéta Lukášková

Přečteno jedním dechem!
Při čtení jsem měla pocit, že čtu o sobě! Naprosto vystihující děti devadesátek :)

01.12.2019

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Dojemný příběh ♡

03.06.2020

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

Soubor básní od muže, který krásně vyjádřil lásku k mamince ...

22.07.2013

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Úžasná dětská kniha :)

24.07.2013

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Povinná četba k maturitě. Velice vydařené nadčasové dílo. Nadvláda zvířat, která se zvrhne.

24.07.2013

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

Oblíbená dětská kniha. :)

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Má srdcová záležitost ze světa knih :)

29.07.2013

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Těžké kontroverzní téma eutanazie, propletené v poutavé knize! Moc pěkně napsáno!
Po přečtení jsem musela příběh napřed vstřebat, a posléze se nad tím vším zamyslet!
"ČÍST JENOM V CAFÉ MARQUIS, RUE DES FRANCS-BOURGEOIS, PŘIKUSOVAT K TOMU CROISSANT A UPÍJET Z VELKÉHO CAFÉ CREME" :) . . .

07.11.2013

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. stoletíJeště jsme ve válce: Příběhy 20. stoletíAdam Drda

Knihu bych zařadila jako povinnou školní četbu, protože "cituji" Mladší generace si nejspíš "totáč" neumí představit, pro spoustu dvacetiletých je nemyslitelné, že by jim někdo zakazoval cestovat, že by je kvůli kádrovému profilu nevzali na školu nebo že by se měli bát policajtů.
I pro mě je tohle vše nepředstavitelné, ale velice ráda si na tohle téma přečtu smysluplné knihy, které mi poskytnou autentický pohled na svět "minulý".

10.02.2014

Kam létají vrányKam létají vrányAnn-Marie MacDonald

Příběh ve mně zanechal zvláštní nostalgii, kterou neumím popsat jinak, než krásný pocit z dětství a následné proplétání dospělým životem.
Škoda, že některé čtenáře odradí více než 900 (kouzelných) stránek! ( průvodčí ve vlaku se velice udivovala proč tu tak "tlustou knížku??"). Těžko tohle vysvětlíte. . .

14.04.2015

StalkerStalkerLars Kepler

Opět vydařený kousek!
O napětí a akci není nouze a závěr knihy mě překvapil a šokoval.
Jen se teď po přečtení asi budu bát být sama doma.

28.04.2016

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Nikdy si nečtu komentáře a recenze před tím, než si knížky přečtu sama, ale na Playground jsem slyšela mnoho negativních reakcí.
Nemyslím si, že by knížka byla tak nevydařená. Musíte mít náladu na čtení o přechodu a balancováním mezi životem a smrtí. Ano se závěrem knížky jsem měla trochu problém, ale za mě ANO!

02.10.2016

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Hartl opět nezklamal.
Výborné čtení bavila jsem se jak u Veronika tak u Jáchyma. Oceňuji nápad s dvojrománem!

01.02.2017

Ostrov EntryOstrov EntryPeter May

Byla jsem v napětí od začátku až do konce. Závěr knížky jsem hltala a více se dozvíte až si ji přečtete :)
Knížka stojí za přečtení.

12.02.2017