marcolka marcolka komentáře u knih

Malinka Malinka Dita Táborská

Depresivní kniha s těmi nejnesympatictejsimi postavami a nejhorší hlavní hrdinkou, se kterou jsem se kdy v knihách setkala. Ale něco na tom prostě bylo....

03.04.2020 4 z 5

Za černými dveřmi Za černými dveřmi Velvet

Tak tohle vypadalo podle anotací nadějně. Ale ve finále to bylo tak..., tak..., strašný. Styl psaní byl úplně stejný jako ty pro mě nečitatelné harlequinky. Až se mi chce řvát nad tím, že jsem tomuhle v průběhu čtení vůbec pořád dávala šanci a ztrácela čas. Ještěže byla kniha tak relativně krátká. A ten konec, hrůza.

12.05.2019 1 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Pěkná kniha, ač jsem si to ze začátku nemyslela. Postupem času to bylo čím dál lepší a čtivější a rozuzlení ke konci neuvěřitelně překvapilo, ale.... o-ou může mi někdo vysvětlit ten úplný konec?!!

03.02.2019 3 z 5

Hudba meče Hudba meče Julie Garwood

Knihy této autorky jsem milovala, když jsem chodila na střední školu. Po spoustě let jsem se k ní vrátila díky výzvě a musím konstatovat, že je to sice fajn občasná oddechová četba, ale už to nějak prostě není ono. I když historie a příroda Skotska má pro mě pořád svoje kouzlo.

14.01.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Ta to bylo....nevím.. divné...zvláštní. Fakt zvláštní. Jednu chvíli jsem myslela, že knihu ani nedočtu. A tentokrát určitě ne proto, že by mě nebavila. Ty pocity během čtení, při vžití se do pocitů, co musel prožít hlavní hrdina po nakapání očních kapek a při pomyšlení na to, co asi bude zažívat vzhledem k okolnostem - něco jako panika (ne, tak tohle nedám, tohle nedokážu číst), neustálé pocity naděje, že to dobře dopadne, střídané s pocity hnusu, jako když vidíte nějaký blbý americký horor, se spoustou krve a seker a motorových pil :-D. Pořád také nevím jestli hlavního hrdinu litovat nebo si říct "dobře mu tak". I když to všechno co prožil, je dost trest sám o sobě. Ale tady je důkaz o tom, jak se limity lidských sil neustále posouvají a posouvají. A jak je lidská psychika zrádná a ošemetná.
A nyní se po Trhlině a Tmě s očekáváním těším na Strach.

12.01.2019 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Velice silná kniha. Už jsem přečetla pěkných pár knížek s tématem druhé světové války, takhle byla zase trošku z jiné stránky. Avšak o nic méně zajímavá. Možná spíše naopak, velmi zajímavá změna. V knize se mi také líbilo, že autorka zařadila i prvek tzv. Stockholmského syndromu. V knize se také prolínají dvě časové roviny a střídavé vyprávění a popisy skutečností 3.osob. Chvíli mi trvalo si zvyknout na postavu Luciana a dění v Argentině. Ale i tato časová rovina byla poté zajímavá.

Spoiler:
Ono se to dá brát asi i tak, že "karma je zdarma" i skrz generace. "Otče, něco jsi provedl, něco odsuzoval, vrátí se ti to na dětech, nebo syn si to odpyká a zažije podobné hrůzostrašné situace, které ty jsi spoluzavinil a podílel se na nich, i když třeba v jiném režimu."

Avšak musím konstatovat, že konec mě tedy moc nenadchl, je takový sice ne úplně otevřený, ale nedovysvětlený.
A neskutečně mě frustruje fakt, že i po tom všem co vyšlo najevo, existovaly lidé a státy, které pomáhaly těmto lidským hyenám uprchnout, schovat se a umožnily jim žít dál jejich život bez potrestání. A ten Vatikán mě opravdu šokoval.

20.12.2018 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

V průběhu čtení jsem si říkala nejprve:" To je tak na tři hvězdičky", uprostřed : " Ne, to je na čtyři hvězdičky", ale po strhujícím konci musím konstatovat, že tomu dávám, i přese všechny rozpačité části ze začátku, pět hvězdiček. Skvělý námět. Pro mě nový a zatím jedinečný. Nebudu šťoural a ani nejsem spisovatelský ani jiný odborník. Prostě hodnotím jak to cítím a jak se mi kniha líbí. Nečtu proto, abych se pídila po chybách a nesrovnalostech, ale pro prožitek a zážitek z knihy. A vůbec nevadí, že už ani nejsem cílová skupina. Vraha jsem v tomto případě neuhodla ani náhodou.

Ke konci knihy, ve fázi, kdy se řešil Rick, mě tak napadlo, jestli Maddie třeba napadne Ricka zachránit před nabytím jeho času. Tak mi ho bylo líto. Směšné.. :-D :-D :-D

06.12.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Silná, syrová a neskutečně depresivní kniha. Nechce se mi věřit, že takováto kniha patří do žánru young adult a je určena ke čtení mládeži a hlavně dětem. Velice mě překvapilo, když jsem zjistila, že tuto knihu napsala tak mladá autorka. Tak autenticky popisované pocity hlavní hrdinky bojující s depresí a halucinacemi...no, klobouk dolů, pokud se nejedná o vlastní zkušenosti. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a hlavně tedy noci, protože mě poháněla zvědavost jak to vlastně celé dopadne. I když mi bylo už během čtení jasné, že to asi happyend nebude. Musím jen konstatovat očividnou a jasnou věc. Nechtěla bych prožít nic z toho co zažívala hlavní hrdinka. Boj s jakoukoliv duševní nemocí nebo závislostí je složitý, namáhavý a běh na dlouho trať s nejistým výsledkem.

17.11.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Pěkná kniha, svižně se četla. Ale....opět hlavní hrdinka se sklonem vypít příliš alkoholu a se strachem s duševní choroby. Trochu mi to připomínalo knihu v Pasti lží. Po první části knihy jsem byla dost zmatená, byl to docela chaos a měla jsem pocit, že bych měla knihu číst znovu, abych vše správně pochopila a připomněla si souvislosti. Čekala jsem lepší zápletku a ke konci by to chtělo větší akci. Vše šlo příliš jednoduše. Poslední kapitola (epilog) mě překvapil, tohle mě nenapadlo.

16.11.2018 3 z 5

Naostro Naostro Jana Javorská

Dala jsem ještě jednu šanci této autorce a přečetla tyto povídky. Souhlasím se zde již zmiňovaným tvrzením, že při čtení této knihy je opravdu lepší dávkovat povídky po jedné za den. Je sice pravda, že pro sex neexistuje popisů nekonečně mnoho, takže se v jednotlivých povídkách musí nutně věci opakovat, ale opravdu to bylo jak podle jednoho scénáře a podle jedné linky, jen se měnilo prostředí a jména jednotlivých postav a mnohdy to bylo porno sci-fi neslučitelné s běžným životem. Ale na rozdíl od mnou minule přečtené nebo spíše nepřečtené knížky od této autorky se tohle docela dalo. Autorka nejspíš čerpá inspiraci z knihy Lady Fuckingham, jen si to převádí do dnešní doby.

12.11.2018 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Zajímavý thriller. Některé věci předvídatelné, některé mě překvapily. Jak už tu bylo zmíněno, některé body knihy byly podobné Dívce ve vlaku. Ale už začíná být opravdu frustrující, že většina hlavních hrdinek v thrillerech jsou takové psychické "trosky" , které holdují přemíře alkoholu.

12.11.2018

Zoufalé touhy Zoufalé touhy Jana Javorská

Je to poprvé co dávám toto hodnocení. Ale tentokrát bohužel musím. Tato autorka nejspíš nebude šálek mojí kávy i když anotace některých jejích knih vypadá zajímavě. Tuto knihu jsem ovšem nedočetla. A opravdu nevím jestli se do dalších chci někdy pouštět. I když člověk nikdy neví. Divný sloh, přeskakování událostí mílovými kroky, nesympatičtí primitivní hrdinové, divné popisy věcí a událostí i divné popisy sexu. Pro mě absolutně nevyhovující kniha.

06.11.2018 odpad!

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha je souhrnem zkušeností, zážitků, postřehů.. a výzvou k motivaci. Je vyjádřením pravd ať už příjemných nebo nepříjemných. Je v mnohém jako přes kopírák, co se týká postřehů a života nás všech. Každý se v lecčems z toho může najít. Až je to místy opravdu vtipné, jak jsme všichni v takovém množství věcí stejní. Ať už ženy nebo muži..

11.10.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Zajímavý detektivní thriller. Občas mi to přišlo zdlouhavé a zbytečně natahované. Ale z celkového pohledu se mi kniha líbila, byla napínavá se zajímavými zvraty v ději. Možná se pustím i do dalších dílů, když už jsem je začala číst od konce.

26.02.2018 4 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Skvělá oddechovka. Po tolika thrillerech je moc fajn přečíst si nějakou takhle romantickou knihu. Hlavní hrdinka sice nebyla místy moc sympatická, ale i tak měla kniha spád a skvěle a rychle se četla.

16.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Nenáročná, odpočinková, krátká a v některých pasážích i docela vtipná knížka. Přišlo mi to takové aĺa Bridget Jones po česku. Přečtená podruhé. Ale určitě bych se k ní nebýt čtenářské výzvy už nevrátila.

13.01.2018 3 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Lenka Lanczová je v psaní dívčích románů prostě nepřekonatelná. Četla jsem ji jako teenager, ale ráda se k ní vždycky vracím i teď, jako momentálně na základě výzvy. Knížky od ní jsou prostě TOP!

12.01.2018 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Už tolikrát hraný a viděný v televizi, ale nikdy nečtený příběh. Přečteno velmi rychle a s radostí, díky výzvě. Krásný, vtipný příběh. Pří čtení jsem úplně viděla toho raráška s dolíčky ve tvářích, který tak krásně ztvárnil hlavního hrdinu. Palec nahoru :-D

05.01.2018 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Od této knihy jsem si hodně slibovala. Krásný obal, poutavá anotace, ale ve finále po přečtení docela zklamání. Námět dobrý, ale mohlo to být lépe propracované. Vůbec se mi nelíbily ty osoby střídající se v hlavní hrdince a vůbec celé to téma mnohačetné osobnosti.

31.12.2017 3 z 5

Omen: Ďáblovo znamení Omen: Ďáblovo znamení David Seltzer

Hodnocení jedním citoslovcem "Brrrr".

31.12.2017 4 z 5