marcela8908 marcela8908 komentáře u knih

Klikaté cesty Klikaté cesty Elin Olofsson

Chtěla jsem poznat trochu víc severské prostředí, ale bohužel tahle knížka byla spíš zklamáním. Popis míst vlastně téměř žádný a děj včetně zápletky taky nic moc.

25.06.2020 2 z 5

Sirotek, bestie, špiónka Sirotek, bestie, špiónka Matt Killeen

Neuvěřitelné čtení a hlavně neuvěřitelné kousky, které hlavní hrdinka dokázala. Pokud ovšem dočtete až samotný závěr knihy, i nemožné se mohlo stát. Určitě stojí za přečtení.

21.06.2020 4 z 5

Nebeské komando Nebeské komando Anna Strnadová

Tak trochu bláznivý příběh, těžké dětství a válečná pouť se zdá až neuvěřitelné. Pokud je opravdu podle skutečné události, pak je dalším příběhem i naší ostudné minulosti. Styl psaní je opravdu velmi jednoduchý, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Ani hlavní hrdina není žádný intelektuál, takže to beru jako jeho vyprávění.

13.06.2020 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Zajímavý pohled na osudy tří hlavních hrdinů, ale na můj vkus trochu moc romantiky. Každopádně stojí za přečtení.

12.06.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi zajímavá kniha, skvěle popsaná historie. Obdivuhodná znalost prostředí,těžké práce a skvěle vykreslené postavy. Chvílemi jsem při čtení byla na místě a prožívala příběh společně s hlavními hrdiny.

06.06.2020 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Nešlo se od ní odtrhnout, čte se opravdu jedním dechem. K takovému odhalení svého života musela autorka najít spoustu odvahy a moc děkuji, že jsem tuhle knihu mohla číst.

30.05.2020 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Málo známá historie Rumunska, určitě stojí za přečtení.

28.05.2020 3 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Zajímavý pohled na vyrovnávání se s minulostí rodiny. Poznání, které hlavní hrdince otvírá naprosto otřesný svět.

01.05.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak co vlastně ještě napsat? Skoro všechno už někdo popsal. Za mě nádherné čtivě napsané. Knížka o všem, co jsem očekávala a ještě něco navíc. Většinou moc nemusím romantické slaďáčky, ale tohle bylo tak opravdové a zároveň jiné. Určitě stojí za přečtení a hlavně nikdy se nevzdávejte naděje!

30.04.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, poté jsem se trochu ztrácela v čase, ale nakonec překvapivější závěr. Nešlo hned pochopit, kdo za tím vším stojí, proč vlastně hlavní hrdina tolik touží pacientku rozmluvit. Takže za přečtení stojí, ale na plný počet hvězdiček nemá.

28.04.2020 3 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Komando Puff - po válce odsuzované oběti. Zase trochu jiný pohled na hrůzy koncentračních táborů a chuť přežít. Určitě stojí za přečtení.

19.04.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to opravdu strhující příběh lidské nezdolnosti. Hlavně odhalení tajemství hrůz a osudů mnoha lidí

17.04.2020 5 z 5

Deník 1942 - 1945 Deník 1942 - 1945 Michal Kraus

Další otřesné zážitky a můj obdiv ke všem, kteří tím museli projít.

03.03.2020 4 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Na můj vkus dost romantiky s velmi dobrým koncem, ale proč si občas nepřečíst taky něco víc pozitivního z té těžké doby

03.03.2020 2 z 5

Nebeská družina Nebeská družina Filip Vávra

Celkem zklamání, ale dočetla jsem i ten konec, který mi vůbec nepřišel čtivý.

09.02.2020 2 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Taková rychlá oddychová cetba. Určitě jsem od ní čekala vic

08.02.2020 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opravdu něco tak jiného jsem nečekala, ale hodně nového jsem si dozvěděla o životě slonů

08.02.2020 4 z 5

Kosti zmizelých Kosti zmizelých Kathy Reichs

Já nevím co ještě napsat, všechno už tady každý z vás napsal. Prostě kdo nezkusil některou z jejich knížek, tak ať neváhá a čte

08.02.2020 5 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

Oblíbená autorka a každá její kniha je úžasná. Od těchto knížek se prostě nedá odtrhnout a čtu a čtu... No najednou je zase konec a co budu číst dál...

08.02.2020 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Super komiks a taky velká vzpomínka na dětství kdy jsem ty komiksy milovala

08.02.2020 4 z 5