Deník 1942 - 1945

Deník 1942 - 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107649/denik-1942-1945-107649.JPG 4 43 6

Michal Kraus přišel v nacistických koncentračních táborech o oba rodiče i část dětství. Neuvěřitelné shody okolností mu umožnily jako 12-14letému chlapci přežít pobyt v Terezíně, Osvětimi, Mauthausenu i dva třídenní pochody smrti. Podrobnosti z těchto let si zapsal ihned po válce do svého Deníku, který nikdy neplánoval zveřejnit. O své bolestivé zážitky, které jsou poutavě zapsány s emocemi patnáctiletého kluka, se rozhodl podělit až nyní ve svých 81 letech, aby umožnil dnešní mladé generaci nahlédnout do stále ještě živé minulosti našeho kontinentu, na kterou by se nemělo zapomenout.... celý text

marcela8908
marcela8908
03.03.2020 4 z 5

Další otřesné zážitky a můj obdiv ke všem, kteří tím museli projít.

stafbul
stafbul
01.11.2016 4 z 5

Dočetla jsem tuto knihu a musím říct, že ačkoliv se mne toto téma často velmi dotýká, tato tu moc neměla. Snad je to právě tím, že deník psal autor zpětně dle vzpomínek. Chybí tomu ta aktuálnost a ty aktuální emoce. Ano, je to popis nacistické vyhlazovací mašinerie, ale pro mne příliš oploštělý, zbavený emocí. Přesto dávám čtyři hvězdy a to jen proto, že si velmi vážím každého, kdo je ochoten o tomto vyprávět a pomáhat tak lidstvu, aby neopakovalo stejné chyby.

dee101
dee101
21.03.2016 5 z 5

Velmi silný příběh. Pan Kraus je velice statečný člověk, obdivuji ho a fandím mu!

Knihomolkaa
Knihomolkaa
13.03.2016 3 z 5

Tato kniha mě opravdu zasáhla. Občas jsem se ztrácela v některých nepřesnostech, ale o to víc je patrné, že je to deník patnáctiletého chlapce, který si tím skutečně prochází.

Nielada
Nielada
17.10.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla tento deník a ačkoliv to není pro mě první kniha s tímto tématem, velmi se mě dotkla. Během čtení jsem se občas hůře soustředila kvůli nepřesným formulacím, občasným výpadkům v ději a zkratkovitosti. Ale co - vždyť je to autentický deník, který psal 15ti letý chlapec o strašných čtyřech rocích svého života, kdy prošel neuvěřitelnými krutostmi a ztratil oba své rodiče. Takže jaképak literárno, tohle je reálný život. A o to je to silnější. Když vám na konci dojde, že tohle všechno zažil kluk, který by v současnosti chodil do devítky a řešil, kam na střední.... Je toho moc a je to opravdu nepředstavitelné a nepochopitelné, i když o tom čtete a posloucháte. Moc panu Krausovi fandím...

MaŠle
MaŠle
03.06.2013 4 z 5

Dnes už si nedovedeme představit podmínky, za kterých byli lidé v koncentračních táborech nuceni žít. Deník je svědectvím dítěte, které bylo nuceno tyto hrůzy prožívat.

koncentrační tábory deníky děti a válka deníkové záznamy

Autorovy knížky

2012  72%Deník 1942 - 1945