ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Zaklínač je a bude moje srdcovka. Zaklínačský svět je úžasný. Čtu teď celou řadu knih po audioknihách od chlapíka s přezdívkou Eco, který bohužel nestihl načíst všechny, ale přesto mě k těmto knihám přivedl. Já mu tímto děkuji. Není nad knihu, jsou tam části, které v audionahrávce ne, ale přesto mě to, tak vtáhlo, že mě málem přejelo auto na přechodu. :)

Například o epilogu u Meče osudu jsem nevěděl.

30.10.2017

Tábory v českých zemích 1945 - 1948 Tábory v českých zemích 1945 - 1948 Tomáš Staněk

Kniha poskytující informace o fungování internačních, sběrných a pracovních táborů. Pro omezenou skupinu lidí nedocenitelný pramen.

28.05.2017 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Kniha mě opravdu nebavila. Možná to bylo tím, že ji načetl Richard Krajčo, kterého fakt nemám rád.

28.03.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Začátek knihy se mi líbil, mělo to spád. Ale postupně pro mě byly jednotlivé kapitoly dost předvídatelné. Kladně hodnotím snahu autorky proplétat osudy žen. Ale odmítám věřit, že současný český muž je hnusný nevěrník nebo úchylák (asi jsem hold naivní). Celkově hodnotím knihu jako průměrnou.

Mannová

23.03.2017 2 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

O této knize jsem se doslechl před nedávnem a zajímala mě její kvalita. Pokud někde čtu komentáře, že by měla být povinnou četbou ve školách při výuce dějepisu, tak zpozorním.

Na toto období mám podobný názor jako, F. X. Šalda který to v roce 1935 vystihl naprosto přesně, když psal svou reportáž ze Sudet.

Špatně postavená Versailská smlouva, vznik ČSR, hospodářská krize z ní vyplývající vzestup A. Hitlera a nezájem ČSR řešit nezaměstnanost v Sudetech, která byla oproti vnitrozemí enormní. Nikdo se nemohl divit, že tolik sudetských Němců podlehlo kouzlu A. Hitlera, ČSR žádnou pořádnou alternativu nenabízela.

Ale to jsem odbočil. Knihu musím každopádně ohodnotit kladně. Přesto, že se jedná o román, dozvěděl jsem se hodně zajímavých historických reálií. O přípravě spiknutí v roce 1938 jsem například vůbec nevěděl.

Dal bych pět hvězd, ale z knihy je zřetelně cítit na které straně autor je. Pravda, jedná se o román, ale s jednostranným výkladem dějin bych byl opatrný.

80%

22.03.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Slušné tři hvězdy. Příběh mě moc nezaujal. Asi nejsem detektivní typ.

07.03.2017 3 z 5

Poslední promítač ze Sudet Poslední promítač ze Sudet Dalibor Funda

Nenáročné čtení, rád jsem si knihu přečetl, ale že bych se k ní znovu vracel, to asi ne.

21.02.2017 3 z 5

Krvavé dozvuky války: Konec druhé světové války na českém území Krvavé dozvuky války: Konec druhé světové války na českém území Václav Vlk

Knihy o historii bych nechal psát historiky. Četl jsem autorův článek na neviditelném psu. Fakt "výborný".

"Dnes pokračuje dezinformační kampaň na „vyšší úrovni“, téměř vědecké, třeba pány T. Stankem a A. von Arburgem, přestože i spojenecká komise uznala, že po vlně „divokého odsunu“ postupovaly čs. úřady, jakmile ovládly území celého státu, velice civilizovaně a slušně"

Pan Arburg a Staněk jsou historici vycházející z pramenů ABS a necucají si informace z prstu. O civilizovanosti a slušnosti bych moc nemluvil. Samozřejmě bylo to jiné než v červnu, kdy si mohli čeští vojáci v pohraničí dělat, co chtěli

Doporučil bych autorovi aby se věnoval krbům a kamnům a nehnal se do této problematiky.

Za mě naprostý odpad.

19.01.2017 odpad!

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Zatím první kniha od Karla Čapka, co mě moc nebavila.

27.09.2016 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Super kniha

12.09.2016 5 z 5

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Pěkná knížka. Pro mě trochu těžké čtení, četl jsem to déle než jiné knihy, ale dá se to.

25.08.2016 4 z 5

Město naděje Město naděje Pavel Bárta

Hezky napsaná kniha o těžkém období jednoho kvalitního hokejového obránce.

08.08.2016 5 z 5

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Čtivá knížka. Ačkoliv Dominika Haška moc nemusím, tak knihu jsem si přečetl a nelitoval.

08.08.2016 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Moc pěkná kniha.

28.07.2016 5 z 5

Baronka v opeře Baronka v opeře Pavel Kosatík

Výborně napsaná kniha o životě naší velmi úspěšné operetní pěvkyně. Kniha společně s životním příběhem Jarmily Novotné popisuje i společnost a dobu ve které žila. Obdivuji preciznost autora se kterou přistupoval k množství písemných pramenů i osobních svědectví ze života pěvkyně.

Mannová

06.07.2016 4 z 5

Maršál Lannes : francouzský Achilles Maršál Lannes : francouzský Achilles Pavel Benedikt Elbl

Kniha o mém nejoblíbenějším francouzském maršálovi. Styl psaní podobný tomu jakým píše Jiří Kovařík.

06.07.2016 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Klub rváčů miluji. Kniha napsána úžasně. Doporučuji divadelní hru od činoherního studia v Ústí nad Labem. Až na pár částí knihy je ve hře všechno.

05.07.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Od knihy jsem čekal víc.

05.07.2016 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha nebyla špatná. Mé hodnocení je asi poznamenáno tím, že jsem před ní četl Zmizelou, která byla úžasná.

04.07.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Dočetl jsem, ale že bych se nějak extrémně bavil, to se říct nedá.

04.07.2016 3 z 5