managalante Online managalante komentáře u knih

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

V těchto mých chvílích je to kniha přesně pro mě. Opravdu jsem potřeboval zpomalit, začít se víc soustředit, víc spát a nedělat miliardu věcí denně, protože to pak neudělám nic. Nebo alespoň z toho mám ten pocit. Děkuji Veronice za krásné podání nabídky, která se neodmítá... :-)

03.11.2019 5 z 5

Sůl země Sůl země Pavel Alexandrovič Florenskij

Čtenáře jisto jistě Báťuška namotivuje k dobrému počínání. O tom jsem přesvědčen. :)

20.09.2019 5 z 5

Přirozená strava - Život bez chorob Přirozená strava - Život bez chorob Ernst Günter

Stahujte, kupujte, sdílejte a všelijak šiřte poselství z této knihy. :D Ne-e, bez legrace, opravdu věřím, že by tato kniha mohla pomoci spoustu lidem. Děkuji, že jsem se k ní dostal.

29.05.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Začátek knihy a její nápad mě celkově vtáhl. Ale zbytek knihy už nebyl tak zajímavý a dočítal jsem ji jen proto, abych ji dočetl. :)

16.05.2019 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Jsem rád, že jsem poznal jazyky lásky. Teď už jenom naučit se je používat a rozeznávat. :)

13.04.2019 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Taková správná kniha o životě, která ukazuje druhý pohled na některé věci třeba z ouřadu. Když je člověk schopen jít proti svému osobnímu přesvědčení jen proto, aby neměl se systémem problém a následně tím ubližovat jiným lidem. Lidem jiným, avšak s ním rovnocenným. Proto poselství této knihy, podle mě je, že by se lidé měli chovat bezpodmínečně laskavě k ostatním, tak jak by oni sami chtěli, aby se někdy ti jiní cizí mohli a měli chovat v tíživé či jiné situaci k nim.

07.04.2019 5 z 5

Vzestup po úrovních vědomí Vzestup po úrovních vědomí David R. Hawkins

Autor této knihy přesně a bravurně vystihl božské téma a podstatu lidského bytí, angažování a přemýšlení na cestě k pravdě. K pravdě, kterou mnoho lidí na světě nevidí. Avšak tuto pravdu, kdyby tito lidé poznali, dosáhli by toho, čemu dosáhnout mají a v hloubi své nepřesvědčené duše vlastně všichni dohromady zmateně chtějí. Kniha mi odhalila jisté lidské normy a myšlenkové pochody v konkrétních stádiích osobnostního růstu, který by jisto jistě měl u každého směřovat, pro všechno dobré k Bohu.

Děkuji za to, že jsem, a že mám k dispozici vlastní rozhodnutí, mohu pracovat na své vůli, učit se každým dnem a v okamžení být vždy blíže Bohu.

20.03.2019 5 z 5

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Velmi trefně, přímo, výstižně a vhodně obsáhlá kniha o tom našem křesťanství. V co křesťan vlastně věří. Jak v to věří. Proč v to věří. Mnohokrát autorovi této knihy děkuji. Jistě takovýchto podobných teologických spisů bude na světe nespočet, avšak jsem rád, že se mi do rukou dostal právě tento. Milost našeho stvořitele ať zůstává vždycky s námi. :-)

17.02.2019 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Hezký, milý, nenáročný příběh o tom, že když člověk chce, tak se může posunout k tomu lepšímu, co v něm a jeho okolí je. :-)

03.02.2019 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Milá motivační povídka o tom, jak nedovolit vnějším vlivům, aby odváděly pozornost od nás samých a od toho, co máme rádi. Podle mě přečtení neuškodí. :)

07.01.2019 4 z 5

Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Marie Svatošová

Senmírně ohromný člověk. Žil pro ostatní do posledního dechu. Je velikou inspirací. Nebál se konat. Dřel a byl šťastný, že může být služebníkem božím.

03.01.2019 5 z 5

...a vítr chytit za pačesy ...a vítr chytit za pačesy Al Da Bianco

Nejkrásnější poezie, která se mi mohla v dnešní době dostat do rukou. Má opravdu šmrnc! :)

27.05.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Tohle je ta pravá cesta!

08.04.2018 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Literatura pro každého. :)

22.03.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Úžasný nápad. Příběh mne už od začátku knihy totálně pohltil. Před autorovým citem pro detail smekám. Těším se, až si přečtu i ostatní díly. :-)

07.03.2018 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

...skvost! No words needed

07.02.2018 5 z 5

Tato kniha je jedna z těch, kterou může člověk číst několikrát opakovaně , když na ni zrovna dostane chuť. Pojednává o vzdání se minulosti a budoucnosti. Snaží se vysvětlit různé, často zbytečné, myšlenkové pochody, které nás odvrací od toho nejpodstatnějšího, čím je přítomnost. Rozhodně doporučuji toto dílo zhltnout. :-)

03.01.2018 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Tato kniha rozhodně obsahuje spoustu důležitých názorů a poselství, které vám pomůžou změnit určitým způsobem vaše myšlení a konaní, podle mne, tím nejsprávnějším směrem a to směrem přímo do světnice boží... do chrámu jednoty, pravdy a lásky... měl jsem z knihy opravdovou radost, avšak jak už předesílal jeden z komentářů níže, je potřeba s touto knihou zacházet velmi opatrně. Některé autorovy věty a slova se dají pochopit a uchopit nešťastně. :) Sám to na konci hezky napsal: ..."Některé myšlenky jsem určitě překroutil. Proto neberte všechno doslova. Nedělejte z toho víc než to je. Ale nedělejte z toho méně."... Tento celý trojdílný rozhovor každopádně doporučuji zakusit. :)

04.12.2017 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion byl pro mne opravdu čtenářský oříšek. Dlouho mi trvalo, než jsem se knihou prokousal ke konci. Tím však nechci nějak hanit neobyčejně vynikající nápad autora a to co ve své fantasii dokázal vymyslet. Jen jsem si dílo neužil, jak asi většina tolkienovských fandů. :)

13.11.2017 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprosto luxusní vtáhnutí do mafiánské atmosféry!

13.09.2017 5 z 5