Vzestup po úrovních vědomí

Lidské vědomí se může nacházet na různě vysokých úrovních. Dr. D. Hawkins, který zažíval pokročilé stavy vědomí již od dětství a pojmenoval je podle subjektivních prožitků, které na každém stupni převládají, a podle energie jejich pole jim přiřadil číselné hodnoty od jedné do tisíce (kde 1000 označuje, stav nejvyšších avatarů, Krišny, Zarathuštry, Buddhy a Ježíše Krista). Popisuje, jakým způsobem se na různých stupních vědomí chová lidské ego a jak se projevují jeho přirozená omezení. Dává praktické rady, jak můžeme na jednotlivých úrovních překonat s nimi související bloky, a tak každou z nich postupně transcendovat a připravovat se na pokročilé stavy vedoucí až k Osvícení. Kniha tedy není jen analýzou, ale především praktickou příručkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367052/vzestup-po-urovnich-vedomi-Hyk-367052.jpg 4.621
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pravda.Je

Transcending the Levels of Consciousness: The Stairway to Enlightenment, 2005

Kniha Vzestup po úrovních vědomí

NGC6715

Normálně podobné knihy nečtu. Ale při přečtení anotace a komentářů jsem zaváhal. Co když skutečně nějaké úrovně vědomí existují a autor odhalí něco zajímavého? A už jsem se nachytal. Naštěstí jsem měl knihu jen půjčenou a nekupoval jsem ji. Kromě obecných rad o tom, jak máte pěstovat a šlechtit svoji duši, které jsou v podobných knihách běžné a které tvoří nudnou většinu knihy, je zde i určitý přesah do biologie a kniha zahrnuje celou biologickou evoluci. „Energie vědomí působila na hmotu od Neprojeveného k Projevenému jako víra v Božství a z této interakce povstal život.“ Tuto větu chápu tak, že vědomí existovalo dříve než život. Bohužel, autor toto tvrzení nijak neodůvodnil. Dále: „První formy živočišného života byly velice primitivní a neměly vlastní zdroje energie. Přežití tudíž záviselo na získávání energie zvenčí. V rostlinné říši takovýto problém neexistoval, jelikož chlorofyl automaticky přeměňuje sluneční energii v chemické procesy, které jsou za potřebí.“ Zaprvé to chápu tak, že autor, který už snad není ona primitivní forma živočišného života, má nějaký záhadný vnitřní zdroj energie. U rostlin pak je vnitřním zdrojem Slunce, bohužel autor neuvádí, zda je to Slunce v kořenech, stonku, nebo květu, a jak se tam může vejít, když má průměr 1 392 020 km. Knihu jsem nečetl nijak zvlášť pečlivě, a tak je možné, že jsem autorovo bodování úrovní vědomí nepochopil. Ale i kdybych ho pochopil jinak, nevadí mi to, protože bych mu tak jako tak nevěřil, a to, co jsem postřehl při letmém projití knihy mě pobavilo natolik, že si za to kniha jednu hvězdičku zaslouží. Bakterie mají úroveň vědomí 1. K vrtění psím ocasem je potřeba úroveň 500, což je výjimka, protože pes má úroveň jen 245. Úroveň šimpanzů je 305 (což mi konečně vysvětlilo, proč šimpanzi nemohou vrtět psím ocasem, zapamatujte si to a zkuste to říct ve škole u zkoušky). Zhruba 80 procent lidstva nedosahuje úrovně 200 (a tito chudáci asi také nemohou vrtět psím ocasem), s výjimkou USA, kde této úrovně nedosahuje jen 50% obyvatel (nevím, zda je to pro obyvatele USA poklona, čemuž by odpovídal srovnání s ostatním světem, nebo urážka, čemuž by odpovídalo srovnání s šimpanzem – je však jen možné, že autor uprostřed knihy zapomněl, co psal na začátku). Rozum dostávají lidé na úrovni 400 (což pořád nestačí na psí ocas) a na úrovních 700–1000 jsou osvícení. Vzhledem k tomu, že 500 + 500 = 1000, je zajímavá otázka, zdy by osvícení lidé dokázali vrtět dvěma psími ocasy najednou. Navrhuji toto téma k hlubší diskuzi. Autor však spekuluje i o ještě vyšších hodnotách než 1000, a jen Bůh ví, kolik ocasů by pak lidé zvládli (pokud tedy osvícení lidé v Boha věří, na některých mísech v knize se ukazuje, že ne, na jiných jsou jako osvícení zahrnuti i hlavní postavy náboženství).

Laky28

Pro mě jedna z naprosto nejzásadnějších knih svého tématu. Musel jsem číst velmi pomalu a mezi jednotlivými kapitolami jsem si dával pauzy, abych vstřebal a integroval tu silnou esenci a uvědomění, kterou sebou slova této knihy přinášejí. Doporučuji každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj a spiritualitu, aby tuhle knihu neminul. Otevírá oči a s nadhledem přináší mnohé pochopení pro nazírání sebe sama a světa kolem nás.

GepardLady

Pokud toto dílo zařadíme do literatury osobního rozvoje, pak by mělo stát až na vrcholu té pomyslné pyramidy. Z oblasti osobního rozvoje jsem toho v posledních letech přečetla dost, absolvovala jsem vzhledem ke svému zaměstnání i několik různě zaměřených kurzů, jejichž lektoři každý svými vlastními slovy v podstatě říkají totéž. Dalo by se ale říci, že je to jako učit se ve škole - něco vám lijí do hlavy na základě současných poznatků psychologie nebo na základě vlastních zkušeností. Proč to ale nefunguje každému? Všechny ty souvislosti a poučky dávají smysl, ale... Tím ALE je možná zásadní neznalost, pozadí problémů a bloků, se kterými se potýkáme. Pomoct pak může zjištění, že stojíme na určité úrovni vědomí a potřebujeme se posunout dál.
Tahle kniha je pro mě doslova revolučním čtením. Pomohla mi určité věci vyjasnit, hodně věcí jsem si díky ní srovnala v hlavě a svým způsobem mě nasměrovala dál. Dalo by se říct, že kdybych přečetla ze všech těch osobnostně-rozvojových knih jen tuhle, ušetřila bych si spoustu času a věděla bych to, co vím až teď. Dokonce i Ruizovy Čtyři dohody jsou v podstatě jen malým výsekem toho, o čem píše dr. Hawkins. Možná tím spíš je posun vědomí z mého pohledu snáz realizovatelný než snaha o nastolení jedné z dohod v rámci vlastního života. Někdo to samozřejmě může mít jinak a bude mu to vyhovovat přesně opačně :-)

ZUZANA-123

Autor podrobnĕ popisuje jednotlivé úrovnĕ vĕdomí od hodnoty 20 po hodnotu 1000.Jak jednotlivé úrovnĕ rozpoznat,jak se posunout.Jsou zde docela detailnĕ popsány úrovnĕ vĕdomí a z nich pohled na Boha,pohled na živod,převažující emoce,chování ega.Je zde popsána a vysvĕtlena technika svalového testu.Beru tuto knihu jako učebnici,autor sám zažil pokročilé stavy vĕdomí v dĕtství.Dosáhnout hodnotu úrovnĕ vĕdomí 1000,jakou mĕlo na naší planetĕ jen velmi málo lidí,je myslím cílem ať už vĕdomým nebo zatím neuvĕdomujícím si všech lidí této planety.Velkým vzorem nám byl Ježíš s úrovní vĕdomì 1000,ale nemyslím tím jeho učení předkládané nám církví,ale učení pravé lásky ...

managalante
20.03.2019

Autor této knihy přesně a bravurně vystihl božské téma a podstatu lidského bytí, angažování a přemýšlení na cestě k pravdě. K pravdě, kterou mnoho lidí na světě nevidí. Avšak tuto pravdu, kdyby tito lidé poznali, dosáhli by toho, čemu dosáhnout mají a v hloubi své nepřesvědčené duše vlastně všichni dohromady zmateně chtějí. Kniha mi odhalila jisté lidské normy a myšlenkové pochody v konkrétních stádiích osobnostního růstu, který by jisto jistě měl u každého směřovat, pro všechno dobré k Bohu.

Děkuji za to, že jsem, a že mám k dispozici vlastní rozhodnutí, mohu pracovat na své vůli, učit se každým dnem a v okamžení být vždy blíže Bohu.

BStone
30.12.2018

Skvělá kniha ve které D.Hawkins podrobně popisuje a vysvětluje jednotlivé úrovně vědomí a ve které se v nějaké její části najde každý...

Měnící
09.11.2018

Z této knihy jsem byl naprosto nadšený. Tak jednoduše a do podrobností zjistit, jak na tom jsem, bylo pro mě úžasné a tak trochu i dobrodružné. Pro mě to byla hlavně důležitá informace a s pomocí jsem s tím dokázal něco udělat. Podíval jsem i na jiná nastavení, a našel úrovně například svých přátel, nebo kam by bylo možné se až posunout. Cítím vděčnost, že tato kniha vyšla v českém překladu, a je tak dostupnější pro širší okruh čtenářů. Nemyslím si, že by tato kniha byla sama schopná v někom uskutečnit změnu, ale může být pro ni důležitým impulsem.

Velmi osobní kniha o zdraví

rozvoj osobnosti psychiatrie svoboda

David R. Hawkins
americká, 1927 - 2012

všech 6 knih autora

Kniha Vzestup po úrovních vědomí je v

Právě čtených15x