...a vítr chytit za pačesy

...a vítr chytit za pačesy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284018/bmid_a-vitr-chytit-za-pacesy-txC-284018.jpg 5 2 3

…A vítr chytit za pačesy vnímám jako básnický deník nebo osobní zpověď člověka citlivého, vnímavého, kterého řada věcí kolem nás sice štve, ale zároveň dokáže vidět „všechny krásy světa“. Líbí se mi písňová forma mnohých básní, zajímavé obrazy, na první pohled prosté, téměř prozaické, ale kolik hloubky a lyriky se za nimi skrývá, volný verš i práce s rýmy a rytmus uplatňující se i v krátkých prózách. Obdivovala jsem krásné sonety a hlavně upřímnost autora. Hned na začátku mě zaujalo Malé hraní s abecedou a mohla bych pokračovat, až bych vyjmenovala většinu básní. A protože jsem autora čtyři roky znala a také jeho spolužačky a spolužáky, musela jsem po přečtení básně Jsi částí mého světa na chvíli knížku odložit. Aleši, pište dál. A Violko, ty hodně kresli a maluj. PhDr. Marta Mrázová... celý text

managalante
27.05.2018 5 z 5

Nejkrásnější poezie, která se mi mohla v dnešní době dostat do rukou. Má opravdu šmrnc! :)

aldabianco
08.02.2016

Alešovy básničky, pohádky a texty písní znám a čtu už téměř 30 let. Vždy jsem byla přesvědčena, že je jeden z nejnadanějších autorů současnosti, i když on si nikdy příliš nevěřil. Proto mám velikou radost, že se nakonec přece jenom rozhodl svou tvorbu představit širší veřejnosti, a věřím, že i novým čtenářům přinesou jeho verše tolik radosti a pohody jako mě. Obdivuji zejména lehkost, s jakou je každá báseň napsána. Velmi mi to připomíná lehkost a hravost, kterou jsou obdařeny třeba texty Jiřího Suchého či Jarka Nohavici. A ty mám oba moc ráda.
Jarmila Baudišová, Praha

aldabianco
08.02.2016

Ahoj Aleši!
Už chvíli se Ti chystám napsat, že Tvá knížka básní si vydobila nejčestnější místo v mé knihovně! Je jedinou knihou na našem záchodě, čímž ji čtu prakticky denně a znovu a stále v ní nacházím něco nového, občas hořkého, občas smutného, ale většinou veselého a optimistického, ba i moudrého ;-). Nějak mi i posunula můj náhled na toho kluka, co je pro mladíky mu svěřené tím, kdo je nutí ráno k rozcvičce („to není člověk“), učí je krást na polích brambory, dělá jen nespoutané kraviny, bez zábran popíjí, hraje „muchomůrky bílé“, čutá nahatý v dešti do míče na místním fotbalovém hřišti … Snažím se s tím nový Alešem sžít a ty intimní chvilky na WC mi v tom docela pomáhají.
Zdeněk Rudolf, Trutnov

Al Da Bianco
česká, 1958
2017  70%Jak pejsek a kočička pěstovali buřty
2015  90%...a vítr chytit za pačesy

Kniha ...a vítr chytit za pačesy je v