MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Dům nového života Dům nového života Marie Adams (p)

Mám ráda knihy z nemocničního prostředí a kor ty, které jsou přímo zaměřené na můj obor. Ze začátku všechny tři kamarádky pracují na porodním oddělení a když se osamostatní, je to ještě lepší. Moc se se mi líbil celkový přístup porodních asistentek k porodům a těhotenství celkově i přesto, že zastáncem domácích porodů nejsem, se mi myšlenka porodních domů moc líbí.

Hodně se v příběhu naráží na nedůvěru mezi personálem, zejména mezi lékařem a sestrou, což je bohužel stále aktuální. Toto téma se hodně řeší hlavně z pohledu Elly. Mladé porodní asistentky, která teprve nachází sama sebe a snaží se zjistit, co vlastně chce a přemýšlí o osamostatnění se.
Carola je další z kamarádek. Ta je opakem Elly. Je starší, má tři děti a manžela, který se snaží prorazit jako spisovatel. Během příběhu se i ona dozvídá co všechno má a čeho si vážit.
Porodní asistentka Susanne je vlastně hlavní postava, kolem které se celý příběh točí. (A jelikož vyšly tři díly, předpokládám, že další budou o Elle i Carole). Ta se snaží oprostit od minulosti a jít dál, ale moc jí to nejde. Hrozně by totiž chtěla poznat svou dceru, kterou musela dát k adopci. Lituje toho a nemůže to svým rodičům odpustit, protože ji to donutili udělat. Zároveň poznává sympatického Antonia, prodejce knih,který má ve stejné ulici jako je porodní dům knihkupectví. Bojí se vztahu a připojení k nějakému muži. Zároveň se všechny tři perou s tím, jak veřejnost reaguje na něco nového. Někdo je z porodního domu nadšený, jiný ho odsuzuje a byl by rád za jeho uzavření.

Začínám mít takovéto knihy v oblibě. Oddechovky z prostředí, které milujete. Žádné drasťáky, jen příběhy ze života.

26.05.2023 3 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Nejvíc to bolí od někoho komu jste věřili a zanechává to ve vás následky klidně celý život.
Tak bych charakterizovala tuto knihu.
Obálka si mě naprosto ziskala (takovéhle typy já můžu ]:)
Originální byla i zajímavá slova na začátku každé kapitoly (,která jsem v životě neslyšela) a která vždy popsala danou kapitolu.

Na tuto knihu jsem se těšila. Anotace slibuje podle mě dost dobrý příběh, ale autorce se to podle mě povedlo tak na půl.
Ač autorka vytvořila dvě skvělé a zajímavé postavy s pokřivenou minulostí, příběhu něco chybělo. Ať už je to nějaká větší chemie mezi postavami nebo zvrat. Vlastně čtete, čtete a ne že by se nic nedělo, postavy si k sobě nachází cestu, sblížují se, ale to je tak nějak všechno.
Lachtan se mi líbil. V jádru skvělý chlap s drsným vzhledem a těžkou minulostí. Na Anneliese jsem si musela chvilku zvykat, ale cestu si ke mě taky nakonec našla.

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Jen mě mrzí, že mě nevystřelila z ponožek, protože potenciál měla. Bohužel se mi nezaryla pod kůži, tudíž na ní chtě nechtě za pár týdnů zapomenu. :(

Je to příběh o lžích, přetvářce, křivdě, naději a nových začátcích.

24.05.2023 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Má čtvrtá kniha od synátora Mistra Kinga a je to sakra znát. Jalbko zkrátka nepadá daleko od stromu.
Kniha má skoro 700 stran a já z ní měla trochu strach. Říkala jsem si: Aby to stálo za to, že jo? A sakra ano! Stálo to za to a klidně bych si to dala znovu! Příběh se velice dobře četl. Stále se něco dělo, žádné zbytečné popisy a omáčky. Všechno co se stalo, mělo smysl a později vše klaplo. Příběh skvěle gradoval a o akční a napínavé scény také nebyla nouze.

Co jsem moc ocenila byly skvělé detailní popisy nemoci a jejího progresu a celkově vše kolem ní. Na nic autor nezapomněl a vše vysvětlil.
Další plus u mě kniha má za vývoj postav. Autor skvěle popisuje, jak se lidi mění, když je začne ovládat strach a panika.

Takováhle bichlička samozřejmě slibuje více postav. Je to tak, ale neztrácíte se v nich. Vždy víte o kom je řeč. A někteří se pěkně vybarvili...
Hlavní hrdinka mi ze začátku přišla hrozně uťáplá, ale postupně se začala měnit a já ji pak hrozně fandila.
Hasič byl boží postava, kterou jsem si hned oblíbila. Vtipný, trošku rád se předváděl a upoutával na sebe pozornost, ale byl chytrý, dokázal si vždycky poradit a nebál se následků. Pro mě typický hrdina.

Kniha ukazuje jak je důležité zůstat klidný a hlavně člověk. Protože když se bojíme, stanou se z nás zvířata.
Nedávno jsme si všichni prošli slabým kafíčkem oproti této knize,ale přesto ji číst během začátků Covidu-19 by mi na klidu nepřidalo. A i my jsme mohli sami zažít pandemii a vidět to, jak rychle se společnost začínala rozpadat a strach naprosto ovládl zdravý rozum.

Originální příběh o pandemii, strachu, panice, snaze přežít, vytrvalosti, soužití, dobru, zlu a naději v lepší život.

14.05.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Této knihy byl jednu dobu plný instagram, ale mě nějak nelákala. Náhodou se mi dostala do čtečky a já měla chuť na nějakou takovou knížku. Musím říct, že se četla hodně dobře, byla čtivá a střídání pohledů postav bylo fajn. Nebýt toho, Knoxe chování by jinak nikdo nechápal.
Ava se podle mě chovala divně (hlavně na začátku, musela jsem si na ni zvyknout), kor na takový výlevy jako: vyprsknu tichým smíchem apod.
Celkově mi tam ty postavy nějak neseděli. Hlavně jejich chování bylo divné. Chvíli se chovali a názorově byli na 13 let a za chvíli zas na 30. Nějak jsem jim to všechno nevěřila. Ale jejich vůli jsem obdivovala!

Celkově to byl zajímavý příběh a námět, ale nějak mi prostě nesedl. Konec se zbytečně protahoval a nebavil mě.
Věřím, že mnoho čtenářek si ji zamilovalo, ale mě příběh nějak nepohltil (I přesto, že, to co se stalo Avě bylo hrozné).

13.05.2023 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Dystopie miluju. Hlavně pro tolik šokujících věcí, které člověka ani nenapadnou, přitom jsou hrozně zajímavé a děsivé zároveň. A v tomhle je u mě Neal sázka na jistotu. Četla jsem od něj Sucho i sérii Smrtka (kromě posledního dílu ) a vždy jsem byla svým způsobem nadšená. Vždy jsem dostala to, co jsem chtěla.

A tady to nebylo jiné i přesto, že jsem čekala úplně jiný příběh. Vlastně to co bylo až ke konci knihy, jsem čekala po celou dobu knihy. Jsem ale zklamaná? Rozhodně ne. I přesto, že jsem si u nějakých pasáží říkala, proč čtu o tomhle? Ale později vše má smysl.
Je vidět, že autor měl vše promyšlené a naplánované. Stupňování napětí nechybí a o akční scény není nouze.
Nechybělo tolik podnětů a otázek k zamyšlení.. No, který rodič by prakticky poslal své dítě na smrt?

Tato kniha je o právu na život, smyslu lidské existence, vzpouře, přežití a sounáležitosti.

Těším se až se pustím do dalšího dílu (Bez citu) a tam se dozvím více o sběrných táborech a hlavně pokračovaní příběhu.

02.05.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Druhý díl ze série Hřiště lásky a má třetí kniha od M.K.Hardy a jsem spoko. Jak už jsem psala u recenze Haky, Hacker mě moc nepřesvědčil, ale Haka za lilii to rozhodně zlepšila. Musím uznat, že autorka teda jede a moc jí to přeji (a závidím? ). Má originální nápady na prostředí a velmi čtivý styl psaní.

Jack je mnohem zajímavější než Alex z prvního dílu. A přišlo mi, že byl svým způsobem do Lily zamilovaný. To jeho věčné opěvování bylo po nějaké době už moc a já se neubránila protáčení očí. Myslím si, že kdyby hlavní postavou byl Alex a ne Jack, kniha by u mě ztratila hodně hvězdiček z hodnocení. Ale Jack to vše nějak tak držel. Jeho zápasení se zraněním, s koncem kariéry i novináři + svinstvem co se týče Riley a ještě do toho jeho vtipné myšlenky a poznámky dávaly dohromady skvělý celek. Samozřejmě není nejostřejší tužka v penále, ale je to sportovec, takže je jasné, že některé věci nechápe nebo neví.
Co se týče Riley, tak ta mi k srdci moc nepřirostla. Obdivovala jsem její pracovitost a snahu vše zvládnout sama, ale pak... U mě hluboce klesla. A kor v druhé polovině knihy se chovala jako čůza. Přišla mi, že v některých situacích byla upřímná až moc a v některých (mnohem důležitějších) si vše nechala pro sebe a dělala jako by nic. I přesto, že byla její zrada vysvětlena, nechápu jak mohla být kolikrát dotčená, že ji to Jack opakovaně omlátil o hlavu. Riley je celkově dost divná a podle mě nereálná postava.
Chyběla mi mezi postavami ta chemie a porozumění. To, že si řeknou, že se milují bylo naprosto v rozporu k jejich chování.

Musím souhlasit s některými čtenářkami, že těch vycpávek v druhé polovině bylo docela dost. Klidně mohla být kniha o pár desítek stran tenčí. Zbytečně se to táhlo. Ale to nic nemění na tom, že se kniha moc dobře četla. Jen mě rušil na mě až moc přeplácaný vnitřek knihy.

"Stojím za svým kapitánem" je boží věta, která mě dojala a tak nějak scelila celý příběh.

Za mě je trochu lepší než Haka příběhově a nápadem (i přesto, že mnoho čtenářek to má spíš naopak). Haka je lepší co se týče postav. Byli uvěřitelnější a jejich vztah také.

Doporučuji romantičkám, které si chtějí odpočinout u kvalitní knihy od české autorky.

24.04.2023 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Třetí díl ze série Láska z Green Valley a já se tam ták ráda vrátila. Velmi dobře popsané prostředí Skalistých hor s celou přírodou a skvělými lidmi, které bych nejradši poznala osobně.
Zmiňování postav z předešlých dílů je skvělá věc a s tím autorka i nastínila fakta z nich. Takže není vyloženě nutné první a druhý díl číst, ale já je doporučuji, jsou to skvělé zimní příběhy.

V tomto dílu mi chyběla chemie, uvěřitelnost a celkově šlo všechno tak nějak snadno. Některé věci mi přišli prostě nedotažené.
A ač zápletku bylo jednoduché odhadnout, stejně jsem si knihu moc užila. U mě ale stále vede první díl (Nové začátky).

Musím zmínit, že čtvrtý díl Nové vyhlídky u nás vyjde v červenci a tentokrát bude příběh vyprávěný o Annie, což je právě ta zmíněná Noahova expřítelkyně.

14.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Toto je přesně ten typ knihy, u které aniž bych četla anotaci, automaticky jsem knihu musela mít, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií a o tom se nepřemýšlí, ale koná.
Dvanáctý případ Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garcii. Je neskutečné, že už dvanáct dílů a stále je to originální čtivé a Robert prostě neomrzí. Kdo má autora načteného, je to vlastně pořád "to samé" brutální ultranásilné vraždy, ale je to boží a já to miluju.

Upozorňuji, že pro slabé povahy celá série není. Možná pár dílů by zvládli, ale tento k nim určitě nepatří. Brutální, krvavé, s utrpením a částmi těl obětí nezvládne každý.
Autor si tentokrát velmi pohrál i s psychikou (stejně jako vrah) a ukázal tím, jak moc je chatrná.

Kdo nezná styl psaní autora, tak jen podotknu, že krátké kapitoly společně s napínavým ukončením dodávají na čtivosti. Tak jsem se do knihy zažrala. Sto stran, ani nemrknete... A konec? Uf !
Líbí se mi, že se člověk i něco dozví. Nejen o vyšetřování, anatomii, ale i o lidské psychice. Jak funguje a jak je křehká.

11.04.2023 5 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Od autorky jsem četla sérii s Cassie Blakeovou (Město duchů, Tunel kostí, Most duší) a ač nejsem cílová skupina, ráda občas proložím svou četbu něčím takovým a jsem vždycky moc potěšená.
Nejdřív mě uchvátila jen ta boží obálka a u klasické knihy i ořízka. Koukala jsem po knize už hodně dlouho a byla jsem nadšená, když jsem si ji konečně pořídila aspoň jako ebook. Kniha obsahuje i povedené a záhadné ilustrace, kterými se určitě více pokocháte v klasické knize.

Příběhu vládne ponurá a záhadná atmosféra. Autorka má tak skvělý styl psaní, který vás vtáhne do děje a já osobně jsem si knihu v hlavě přehrávala jako film, což miluju.
Kdybych nemusela uklízet, spát a celkově se starat o rodinu a mohla si zalézt do nějakého tmavého rohu nebo měla Harryho neviditelný plášť, přečetla bych knihu za pár hodin.

Moc se mi líbila hlavní postava. Olivia, která si prožila své a vlastně o sobě a své rodině nic neví. Ani neví, proč ji nejde mluvit ať se snaží, jak se snaží. Líbilo se mi, jak se postupně nachází a zjišťuje informace o své záhadné rodině a rodičích a hlavně o podstatě deníku, který má odjakživa.

Z celé knihy jsem byla vážně nadšená až když došlo na konec, mé nadšení opadlo a cítila jsem se až zklamaná. Čekala jsem ho propracovanější a trošku akčnější. Celkově by si příběh určitě zasloužil více stran a dokážu si představit více informací o historii rodiny i celého temného světa.
Trochu to na mě působilo, jako kdyby to autorka už chtěla mít za sebou (i když věřím, že to tak nebylo).

31.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Detektivka Josie Quinnová tentokrát řeší případ, kterého se já, vždycky když jdeme mimo domov, ve skrytu duše děsím. Únos dítěte je pro mě nepředstavitelná situace, při které bych se opravdu zbláznila. Jako fakt!

Jelikož v knize není tolik mrtvol, ale pohřešuje se dítě, spíš je vyšetřování "klidnější". Vlastně se čeká až se buď něco najde nebo se únosce ozve. Tudíž příběh hlavně ze začátku grády nemá a pro někoho může být nudný. Ale v knize je moc dobře vymyšlená zápletka a vše kolem ní. I přesto jsem se do knihy nějak nedokázala ponořit. Možná to bylo tím tématem? Nevím...
Výhodou jsou krátké kapitoly, které člověka nutí číst dál.

Tato série je skvělá a i přesto, že jsem nečetla první dva díly, není problém se v příběhu zorientovat. Pokud hledáte detektivku bez potoků krve a morbidními vraždami, ale se skvělou a napínavou zápletkou, neváhejte s touto sérií!

29.03.2023 3 z 5

Ešte! (mi daj šancu) Ešte! (mi daj šancu) Teagan Hunter

Poslední díl ze série Texting. Tentokrát o dvojčeti Montany Denver a o bratrovi Zacha z prvního dílu (Láska cez správy).
Hodně na mě působil stejně jako druhý díl. Ale nakonec usuzuji, že byl o chloupek lepší. Zase jsem se bavila míň a bylo to asi tím, že mě ani jedna postava zvlášť neupoutala. Jak příběh plynul, cestu jsem si k nim oboum našla. Moc se mi líbil Shepův progres. Jak si s ním autorka poradila bylo velmi povedené.

Jelikož mezi postavami probíhala sms komunikace zejména v minulosti a to bylo vždy v nové kapitole, bylo to mnohem přehlednější než v předešlých dílech.

Příběh o následcích minulosti v budoucnosti, o nových začátcích a jak moc se dokáží navzájem prolínat.

20.03.2023 4 z 5

Nedám Ti (vedieť) Nedám Ti (vedieť) Teagan Hunter

Třetí díl série Texting, do které jsem se pustila a naprosto mě pohltila. Po trošku slabším druhém dílu (Chce sa mi s tebou m(a)ilovať) přišla zas bomba, u které jsem se neskutečné bavila.

Robbie byl skvělý. Jeho narážky (někdo by řekl, že puberťácké) mě rozesmávaly a k jeho osobnosti se to prostě hodilo. Nápad s protiklady autorka moc dobře uchopila a udělala i slušnou (leckdo by řekl neslanou nemastnou) holku velmi zajímavou, která se kapitolu od kapitoly vyvíjí.
Potěšilo mě, že jsem mohla i nahlédnout do Robbieho hlavy a vědět jak on prožívá příběh.

V každé knize se objeví nějaké zvířátko, do kterého jsou postavy zblázněné. U prvního dílu (Láska cez správy) to bylo originální a dodalo to na vtipnosti, ale už od druhého dílu mi tahle myšlenka přijde otřepaná a čtenář už vlastně ví co čekat.
Další co jsem zmiňovala už v druhém dílu je to, že textovky prostě nejsou oddělené. Třeba to, že si napíšou už další den nebo o týden později, si čtenář může je domýšlet. Stačila by třeba jen hvězdička nebo jakýkoliv oddělovník.

Co se týče samotné zápletky, tak celá série není postavená na nich. Ano, v každém dílu je něco, s čím se postavy musí samozřejmě vyrovnat, ale není to žádné extra BUM, které by vyloženě otřáslo jejich vztahem na delší dobu. Je to zkrátka vtipné odpočinkové čtení, které si rozhodně užijete!

15.03.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Třetí díl série s agentkou Ninou Guerrerovou a bez zbytečných řečí je čtenář hned ponořen do případů zmizelých studentek. Krátké kapitoly velmi napomáhají na čtivosti a v napínavých scénách nelze přestat číst. Nechyběly ani kapitoly z pohledu vraha nebo i samotných obětí.
Velmi originální jsou podle mě odvětví sokolnictví a Egypta, konkrétně mumifikace. O ničem podobném jsem ještě nečetla a byla jsem nadšená.
Jediné co mě mrzelo byla předvídatelnost další oběti.

Jako správné detektivce nechybí napětí, akce a uvěřitelnost. Mnohé čtenáře jistě navnadí i to, že sama autorka byla policistka. Ale ne nějaký pěšák nebo v kanceláři, ale působila i jako policejní vyjednávačka a absolvovala i FBI kurz behaviorální analýzy.

Za mě velké doporučení série i přesto, že jsem první díl ještě stále nečetla. :]

10.03.2023 4 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Po prvním dílu série Texting hned na druhý.
Tentokrát oba protagonisty příběhu známe. Zoe Deliina kamarádka a Caleb Deliin bývalý přítel.
Caleb byl zajímavější, než jsem si myslela.
Ale nebavila jsem se tolik jako s Deliou a Zachem. A když už, byli původci vtipu oni. Tudíž se ani moc nedivím, že má tady nižší hodnocení (76%), ale tentokrát podle mě oprávněné. ALE rodiče Zoe byli boží. Tak správně šibnutí. Jen škoda, že v příběhu nebyli častěji.

Přijde mi, že autorka používá stejná slova, slovní spojení nebo klišé jako v prvním dílu. Vždyť to jsou jiné osoby, proč by měli mluvit a vyjadřovat se jako někdo jiný?
Jinak text byl čtivý a děj rychle ubýhal, hlavně díly mailům a SMS, kterých tam bohužel bylo mnohem víc. Zůstala bych u mailů. Ostatně je to i v názvu. Občas jsem se ani v těch textovkách nevyznala, protože se tam hodně přeskakovalo, aniž by to bylo označeno nebo na to upozorněno.

08.03.2023 3 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Je to první díl ze série Texting a i když mě anotací oslovil méně než ostatní díly, rozhodla jsem se to vzít pěkně popořádku. A udělala jsem dobře. Hrozně moc mi kniha sedla. Bavily mě vtipné a sarkastické konverzace a narážky. Bavila jsem se nad jejich zprávami a dokonce jsem se i smála nahlas nebo si určitou část četla vícekrát. (A to se mi jen tak nestává).
•••
Zamilovala jsem se do Zacha. Miluju, když muž dokáže ženu rozesmát a mělo by to být i naopak. Miluju přesně ten humor, který Zach a Delia používají.
Delia byla moc sympatická, nepředvídatelná a sama sebou i když někdy až moc trhlá.
Chemie mezi postavami a prvním polibkem mohla být větší. Necítila jsem žádné jiskření i přesto, že postavy očividně jo. :)
•••
Text se četl sám. K tomu i přispívaly SMS, které si mezi sebou postavy vyměňovali.
Je to skvělé oddychové čtení bez nějaké extra zápletky. I přesto moc nechápu nižší hodnocení tady na databázi knih (78%). Za mě to byla pecka!

25.02.2023 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upozorňuji, že je to kniha, která je skoro 50 let stará a je jasné, že se od té doby horor hodně posunul a dostal víc šťávy, ale když si představíte dobu před padesáti lety, tak bych byla vážně podělaná strachy.
•••
Jak je totiž u Kinga známé, ze začátku se koná menší seznamovačka s postavami, jak hlavními, tak i vedlejšími, které i přesto sehrají svou roli. Je to cca prvních sto stran, ale člověku to vůbec nepřijde, protože King vsadil na krátké kapitoly a stránky létají za stránkami.
•••
Nečetla jsem Draculu, ani nic kde by byli hroziví upíři. Jedinou knihu o upírech jsem četla Stmívání. :D Prokletí Salemu jsem četla jako ebook vždy večer v posteli a jako ne jednou jsem měla dost mrazivý pocit a nechtěla jsem se otočit. No...Ve dne se bát nebudete, ale večer budete sledovat okna, dveře i skříně a pochybuji, že půjdete do sklepa.
Ono se totiž nic nic neděje a najednou bum a takový sled událostí, že člověk zůstává zírat.
•••
Knize nechybí napětí a temnota, která se objeví hned co zapadne slunce.

25.02.2023 5 z 5

Zítra touhle dobou Zítra touhle dobou Charlotte Butterfield

,,Minulost je zahraničí, do kterého nemáme pas."

Úspěšná lékařka Jessica i přesto, že má všechno, není šťastná. Doma má dvě pubertální děti, které jsou náladové, problémové a když mají vzhlédnout od mobilů, rozpoutá se peklo. Manžel, o kterém je přesvědčená, že ji podvádí, jediné co si pamatuje je, že spolu nespali 632 dní. Pracovní nabídka – odstěhovat se na ostrov, kde ani nejezdí auta, ji přijde jako skvělá poslední šance, jak zachránit rodinu i manželství. Ovšem nečeká, že takovéhle ostrovy skoro na konci světa mívají svá tajemství, na které Jess shodou okolností nevědomky přijde. Může se vrátit do minulosti a prožít kterýkoli den znovu. Ale všechno něco stojí, že? Když se něco změní v minulosti, odrazí se to v budoucnosti a ne vždycky kladně. A něco zkrátka změnit nejde...
•••
Kdo by nechtěl využít vrátit se časem a něco udělat nebo říct jinak? Ovšem vše je něco za něco.
Oproti obálce mě anotace velmi zaujala a jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Typ takovýchto obálek se mi hrozně nelíbí a nemůžu si pomoct.
Ale už od prvních stran jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Bavila jsem se totiž už od začátku. Vtipné poznámky, přirovnání nebo perly Jessiných pubertálních dětí a vtipný manžel, kterého jsem si moc oblíbila dodali svým lehkým humorem knize šmrnc.
•••
Většinu příběhu vypráví Jessica, ale jsou tam i střípky z pohledu Ferguse – manžela, kde bylo krásně vidět, jak si nerozumí a navzájem se nechápou.
Chování Jess mě občas štvalo. Hlavně její chování ke své drahé polovičce, ale je jasné že se k sobě nebudou mít, když se jim hroutí manželství.
Jinak vracečka časem byla vymyšlená moc dobře. Kniha nabrala hned jiný spád a já se jen modlila, ať Jessica nic nepodělá. Celkově to byl úplně jiný příběh, než jsem čekala a jsem moc mile překvapená.
Jinak odpočinkovým čtením to můžu nazvat jen částečně. Řeší se tam i věci, které mi drtily srdce.

23.02.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Začátek série s agentkou Laurel Snowovou nemohl začít lépe. Přímo mrazivá detektivka, ve které se najdou i romantické duše, protože příběh není protkaný jen drsnými vraždami, ale i obrovskou chemií mezi Laurel a kapitánem horské služby Huckem Riversem. Nemluvícím a věčně mrzutým, ale sexy policistou, který si taky zažil své.
•••
Sama Laurel je velmi zajímavá postava. Ať už vzhledově, tak i vědomostně. Hodně mi připomínala známého Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku. Ale ten byl až přehnaný, řekla bych. Zato Laurel je vykreslená opravdu reálně.
•••
Co se týče příběhu a případů samotných, tak byly doslova mrazivé. Autorka umí skvěle popsat detaily, ale i samotnou atmosféru vyšetřování. A nezodpovězených otázek do dalšího dílu je víc než dost a já si ho nenechám ujít!

Je to parádní příběh, reálně vykreslené postavy, které jsou hodně charakterově výrazné a zároveň zajímavé. V žádné detektivce by neměla chybět dvojce – akce a napětí. Což rozhodně nechybí.
Co víc chtít? Za mě veliké doporučení.

15.02.2023 5 z 5

Neplecha ukončena!

Kdo by neznal kouzelný svět Harryho Pottera. A kdo neví, toto je má premiéra knižního Harryho Pottera. Nikdy jsem neměla nutkání ho číst, ALE ! Naprosto boží obálky této série (2021) mě přesvědčily a já je všechny potřebovala mít v knihovně. Toť asi vše ke vlivu obálek při výběru knih.
•••
Musím zmínit, že vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější díl a tak i po přečtení zůstává. Je můj nejoblíbenější díky třem osobám. Klofanovi, Lupinovi a Siriusovi.
•••
Neubráním se porovnání s filmem, který sice pointou člověka uspokojil, ale přesto měl mezery a vyplouvalo mnoho otázek, na které člověk neměl odpověď. Mé otázky byly díky knize konečně zodpovězeny. Ale otázka typu: "Sakra, jak to tu ženskou všechno jen mohlo napadnout?" Zůstává...

P.S. Jediné co mě mrzí, že ač je to už 10. vydání, najdou se překlepy. Ať už chybějící mezery mezi slovy nebo zaměněná písmena.

07.02.2023 5 z 5

„Vlčí moudrost říká:
Miluj svou rodinu.
Starej se o ty, kdo jsou ti svěřeni.
Nikdy se nevzdávej.
Nikdy si nepřestávej hrát.“

Elli H. Radingerová — odbornice na život vlků čtenáři představuje, jaký je život vlků a dokázat, jak moc si jsou vlci a lidé podobní. Autorka ukazuje jací jsou vlci ve smečce, jak se chovají, jak se o sebe starají a jsou si navzájem oporou. Bez jakýkoli přikrášlení popisuje jejich lov, ale i celkovou hierarchii ve smečce, starost o staré vlky a o mláďata.
Autorka jen nepíše knihy a nepozoruje vlky v křelísku pod slunečníkem. Sedí v křoví v -30°C a bez hnutí (někdy i bez dechu) pozoruje spící vlky a čeká na cokoli. Miluje je a věnuje jim celý život. Studuje je, bojuje za ně a učí lásku k nim i ostatní. Snaží se ukázat, že vlci nežerou děti a nenapadají lidi. Spíš naopak. Mají svůj svět a jejich život je důležitý pro ekosystém. Také zmiňuje své oblíbené vlky a jejich osudy.
•••
Tuto knihu jsem si chtěla hrozně dlouho přečíst. Vlky mám moc ráda a jak autorka píše, vzbuzují ve mně takový zvláštní pocit, ale přesto nevím jaký bych měla pocity vidět ho tváří v tvář.
Knihu krásně doplňují fotografie vlků ve volné přírodě.
Hodně se mi líbil i doslov autorky, kde dává menší návod, jak se připravit na pozorování vlků a co dělat, když se s nějakým setkáte.

29.01.2023 4 z 5