maluck maluck komentáře u knih

Vyvrhel Vyvrhel T. M. Frazier

Pokračování příběhu Beara mě překvapilo. Očekávala jsem opět drsný příběh jako u předchozích dílů. Autorka ale tady dost ubrala a děj plynul pomaleji. Tím, že napětí tak negradovalo, jsem měla čas vnímat některé nesrovnalosti, ale dá se nad nimi přimhouřit oko. Konec je uzavřený, i když je tu prostor pro pokračování série.

04.02.2024 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Zase jeden romantický příběh z mafiánského prostředí. Není to něco, co bych nečetla jinde, i tak mě to stále baví. Děj reálný moc není, ale o to v tomto žánru knih nejde. Zpracování řadím k těm lepším, kniha se mi líbila.

02.01.2024 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Čistě romantický příběh o Persy a Samovi, kteří se seznámí jako děti a tráví spolu každé léto, než se mezi nimi něco pokazí. Přestanou se spolu stýkat a nakonec i komunikovat. Po 12 letech se při jedné události opět setkají. Kapitoly střídající minulost a přítomnost postupně posouvají děj k závěrečnému odhalení, co se kdysi stalo. Vytkla bych ale na můj vkus příliš dlouhé kapitoly, které někdy tvořily až nudné pasáže a konec by mohl být zpracován lépe.

16.12.2023 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

No páni! Tohle bylo drsné, zvrácené, romantické a naprosto dokonalé!!!

04.12.2023 5 z 5

Bodyguard Bodyguard Suzanne Brockmann

Kniha se mi velmi líbila. Přiměřená dávka romantiky, napětí i vtipných dialogů. Děj je sice předvídatelný, ale pěkně ubíhá. Žádná nereálná zápletka, zdrobněliny při oslovení ani dnes popularní "duhové" vedlejší postavy, a funguje to skvěle.

12.11.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Klobouk dolů! Čtivé, propracované, žádná hluchá místa. Knihu jsem si opravdu užila a řadím mezi TOP v daném žánru.

29.10.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Studentka střední školy Ava je omámena a znásilněna během večírku se svými spolužáky. Z onoho večera si nic nepamatuje a po několika měsících se vrací zpět do školy, aby zjistila pravdu. Její spolužák Knox, který se večírku také zúčastnil, je do Avy delší dobu zamilovaný a snaží se jí chránit.
Z této knihy mám rozporuplné pocity. Chování hlavních postav je jako na horské dráze. Na jedné straně jednají až neuvěřitelně dospěle, na straně druhé jako puberťáci. Kniha obsahuje i několik překlepů, které ruší při čtení a nutí čtenáře se zamyslet nad správným významem.
Druhý epilog už je úplně zbytečný.

20.04.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Romantická odpočinková kniha z vysokoškolského prostředí, kde se dva mladí (..náctiletí) lidé, i přes počáteční jiskření, brání z určitých důvodů navázat vztah. Postupně se blíže poznávají a nakonec si připustí, že bez sebe nemůžou být.
Místy byl příběh dost naivní, ale vzhledem k věku hlavních postav, to bylo přiměřené.

31.10.2022 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Milý romantický příběh, kde jsou obě hlavní postavy ovlivněny nepříjemným zážitkem ze své minulosti. Příběh je předvídatelný a je jasné, jak skončí. Některé věci nebyly úplně dotažené, ale příběhu to neubíralo na čtivosti.

29.10.2022 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Výborná kniha! Určitě má čtenáře čím zaujmout. Dobrodružství, napětí, scifi, objeví se i romantická linka, která je ale do příběhu vkusně zasazena. Samozřejmě by se dalo něco vytknout (přerostlí kajmani, žabo-piraně, jaguár sázící semínko atd.), ale celkově se mi kniha líbila. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

29.07.2022 5 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Poslední knihy této autorky mě moc nenadchly, ale tento starší počin nebyl špatný. Sice nepřinesl nic nového, ale četlo se to hladce. Romantický příběh osobního strážce a jeho klientky s detektivní zápletkou. Podezření na vraha lze odhalit celkem brzy, nicméně to příběhu nijak neškodí. Příjemná oddechovka.

18.06.2024 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Moderní pohádka na motivy Popelky. Ellu jsem si oblíbila, byla to silná osobnost, která se musela vyrovnat se závažnými situacemi ve svém životě, zato Cinder mi k srdci vůbec nepřirostl. Celkově mi příběh přišel dost jednoduchý, naivní. Možná mladší čtenáři knihu ocení více, za mě průměr.

07.04.2024 3 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Vlastně nevím, jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila. Osobně mi moc nesedlo, že spolu vyrůstají v podstatě jako sourozenci a v dospělosti se z nich stanou milenci. Je tam spousta nelogičností a zarážejících situací, ale i přesto vás to tak vtáhne, že musíte číst pořád dál.

22.03.2024 3 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Tento díl se mi líbil stejně jako ty předchozí, ve kterých jsem si Beara oblíbila. Jeho příběh je také drsný, plný nasilí i vulgarit. Po několika trýznivých událostech se z Beara stala ztracená existence. Když to nejméně čeká, vstoupí mu do života Thia, jež dokáže prolomit led v jeho chladném srdci. Autorka opět ponechala otevřený konec v tom nejzajímavějším. Ještěže mám po ruce další díl.

30.01.2024 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Příjemný romantický příběh z neobvyklého prostředí závodů F1. Hlavní postavy byly sympatické a ukazují, že nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá.

28.12.2023 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Druhý díl ten první sice nepřekonal, ale i tak byl skvělý. Vše dávkováno v přiměřené míře a stránky jsem hltala jednu za druhou.
Jsem "šíleně posedlá" touto sérií.

02.12.2023 5 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Další povedená romantická oddechovka této autorky. Jen popisy práce FBI mi přišly už příliš zdlouhavé a občas jsem je přeskakovala.

27.11.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Mezi knihami s podobnou tématikou je to takový střed. Kapitoly se střídají z pohledu obou hlavních postav, což je fajn. Čte se to dobře, ale kniha mohla být delší a příběh více rozepsaný. Některé pasáže byly podle mě už dost "přitažené za vlasy".

07.10.2023 3 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Rozvedený otec se třemi dcerami se navzdory svému přesvědčení zamiluje do jejich chůvy. Místy mi příběh přišel nudný, čekala jsem i nějaké oživení příběhu, které se ale nedostavilo. V daném žánru spíše průměr.

26.09.2023 3 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Milá úsměvná romantika z počátku 19. století. I když je kniha určena především mladším ročníkům, může zaujmout i starší čtenáře. Hlavní postavy se mi líbily. Essie měla svou hlavu a nechtěla se podřídit nastoleným pravidlům. Zato Aiden se choval jako opravdový gentleman.

26.08.2023 4 z 5