Malous Malous komentáře u knih

Bratři až do smrti Bratři až do smrti Darren Shan (p)

Skvělý závěr série! Co se mi líbilo? :)
1. propojenost s druhou světovou válkou a komické okamžiky s panem Hitlerem
2. opět Shanův neotřelý humor
3. Porovnání Nacistů s upíry
4. Proč má Vandža zelené vlasy (a jak se to stalo :D)
5. Kde se vzala Madame Okta
6. Původ Trusky

Upíři jsou drsní, nacisté suroví. My jsme nemilosrdní. Oni jsou obludní.

11.03.2015 5 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Typický Shan!
Divné postavy/příšery. Skupina tajemných intrikánů. Jeden divný Soví muž. WTF konec. Jen tak dál.. :)

"Svět je plný zlých a nenávistných lidí. Nesmíme na ně zapomínat. Současně ale nezapomínejte na to, že to vy můžete být ten nejzlejší a nejvíc nenávistný člověk ze všech, takže se nezbavujte odpovědnosti za své činy."

09.03.2015 4 z 5

Na horizontu pekla Na horizontu pekla Darren Shan (p)

Shan je blázen a já po tomhle díle už taky.
Mějte se. ČAU. BLÁZINEC ČEKÁ! Mám tam objednaný pokoj a vlastní knihovnu :D!

09.03.2015 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

Ten příběh má sílu. Emočně vás naprosto zničí. Vaše hlava se bude neustále nevěřícně kroutit ze strany na stranu, jelikož pochopit to, co se těmto teenagerům stalo, je nemožné..
Byli to ještě chlapci a svět s nimi zametl..!

09.07.2015 5 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

4,5*
- samotný příběh byl boží.. geniální zápletka, tajemno a vraždy..
- autorův doslov a poznámky, kde jsou vysvětleny názvy kapitol a pojmenování postav.. no PALEC NAHORU!
- 2 bonusové povídky, kdy ta o moderní dopravě mě dost nadchla!
- výňatky ze scénáře k filmu úžasné
- a to že autor dodal k pravému konci knihy ještě jeden alternativní? a to nemluvě o tom, že příběh končí ve scénáři taky jinak? NEMÁM SLOV! 3 různé konce? :D cituji 55. kapitolu knihy: A DO PRDELE!!

17.06.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bylo to lepší než Papírová města, ale Aljašku mám trošku radši.
4,5* :)

postavy sympatické
hlášky nezapomenutelné
myšlenky v celém příběhu originální

20.04.2015 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Milé pokračování Caroline a Simona. Příběh byl čtivý a vtipný, i když ne už tak vynikající jako první díl.
Oproti Nabíječi? - méně vtipu, více napjaté atmosféry a kupa problémů okolo Carolininy práce...

A ještě něco! Už nikdy nedostanu z hlavy představu, že tahle písnička se k oběma dílům hodí. :D
Protože Adam v zpívá:
Sugar
Yes please
Won't you come and put it down on me

Simon byl taky na cukr a na všechny jeho formy :D

06.02.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Měla jsem vždycky Čtyřku ráda a tyhle povídky ukázaly další kus z jeho světa a pocitů. Ukázal se jako milý, citlivý, obyčejný kluk.
Četly se dobře, ale moc mě nepřekvapily. Asi jsem čekala něco víc. Na jednu stranu je to milé počíst si něco navíc k trilogii, na druhou stranu mi to přijde trošku zbytečné.
Trilogii vévodila Tris (krom Aliance). Byla hlavní osoba a možná to tak měla autorka nechat a nepouštět se do tohohle. Nevím, co si o tom myslet.
Hlavně ať nepřijde čtvrtý díl. To by to zabila!

21.12.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Dlouho jsem se do ničeho tak nezačetla. Z knížky mám ještě teď rudé oči a nos, husinu a pocit chladu. Díky Formanová, kvůli tobě nám doma došly kapesníčky. :D

14.08.2014 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Milý, vtipný, citem proložený příběh...A upřímně? Hlavně Cameron :)

04.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No tak to bylo velice zajímavé. 3,5*
Prvních 100 stran jsem si ťukala na hlavu, jak se hlavní hrdinové rychle seznámili a skočili nato.
Do třístovky jsem byla znechucena zvráceností knihy. Grey mě absolutně odpuzoval a Ana byla naprosto blbá.
Zbylá třístovka byla lepší. Buď jsem si zvykla nebo jsem našla světlé momenty v Christianově chování. Konec se mi líbil. Mám ráda špatné konce a tenhle byl sice předvídatelný, ale i tak fajn. A hlavní hrdinka se "pochlapila"!
Plus za čtivost (plus mínus 2 dny čtení, to jde..)

11.02.2015 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

4,5* :) jelikož oproti předešlým dílům série se našla slabší místa.
Příběh byl opět geniální. Vzhledem k tomu, že je to 9. díl, dokázal autor vymyslet zase něco nového, neotřelého.
Skládám ti poklonu, Flanagane, ty který mě provázíš Araluenem už snad od mých 14 let a ani teď, v poněkud vyšším věku, to neztrácí kouzlo.
Napínavá zápletka a geniální rozuzlení na konci. Neobvyklý smysl pro humor dvou hraničářů, jeden rytíř, který je odvážný a na druhou stranu praštěný jako malé dítě a malý vyhublý léčitel, který vypadá jako sup.
Dokonalá kombinace na pěknou dávku dobrodružství!

Povolený luk je jen klacek.

02.11.2014 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Teda musím říct, že jsem dost nadšená. Dokonce víc než tehdy z drahokamů. Bylo to neuvěřitelně čtivé, vtipné, napětím a tajemstvími prostoupené. Hrdinové byli fajn až na pár výjimek. Liv byla super, ale Henrymu jsem až tak nevěřila. Joo z něj se teprve něco ve druhém díle vyklube.
Ps. Je to jen mnou nebo hlavní hrdinové byli všichni blond? :D zajímavé.. Je to německá autorka, mrška jedna!

27.09.2014 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Rozhodně celá série Shatter me bude patřit k mým nejoblíbenějším knihám. Závěrečný díl trilogie měl všechno, co by měl mít. Akci, napětí, romatiku, úvahové i vtipné pasáže, skvělé hrdiny (jak plné humoru tak i hysterické magory.. :D).. Jul se konečně vzchopila, Kenji byl skvělým bavičem, Warner byl jako vždy neodolatelný a Adam? Noo tak toho radši komentovat nebudu.. :D Závěr knihy a Juliettino demolování bylo perfektní!:)

10.09.2014 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Kniha mě tak trochu zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc. Byla předvídatelná, moc mě nevtáhla do děje.. celkově mi přišla taková ochuzená o pořádné napětí. Když už přišel na řadu nějaký ten úkol, přišlo mi, že byl popsán celkem rychle a tak trochu odbytě. Rozhodně více kapitol bylo o "ničem". Na druhou stranu měla i své klady.. Nějaké okamžiky příběhu byly dobré... Hlavní postavy se mi líbili, hlavně jejich různorodost. Jen díky neobvyklému tématu knihy dávám 4* (škoda, že nejde půlit, 3 a půl by sedělo lépe.)

23.03.2014 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Výborný závěr této knižní trilogie. Konec se mi opravdu líbil. Poznali se tak, jak si oba přáli. :)

08.02.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Výborně napsaný příběh. Zajímavé zápletky. Dalším plusem je střídání vypravěčů. Trochu připomínalo Moře klidu.

02.02.2014 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Velice čtivá kniha. Úžasný příběh. Líbila se mi rozmanitost charakterů, do kterých se A převtěloval. Výborné úvahové pasáže. :) .. (Every day I am someone else. I am myself – I know I am myself – but I am also someone else. It has always been like this...) :) Ani přes relativně "špatný" konec nemohu dát jinak než plný počet hvězd.

26.10.2013 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Zajímavé téma knihy. Kniha se četla skoro sama.. :)

27.08.2013 5 z 5

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Výborná kniha a vřele všem doporučuji. Mám ji již šestým rokem a každý rok ji s kamarády čtu. Stala se takovou putovní knihou a neznám nikoho z mého okolí, kdo by si ji ještě nepřečetl :D .. Strhující napětím prostupující děj, skvělé a rozmanité postavy. Kniha působí opravdu reálně.

23.07.2013 5 z 5