Malinali Malinali komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Čtivé a moc hezký přiběh. Tato autorka umí psát. Líbí se mi, že střídá vyprávění jakoby od jedntolivých postav a zároveň tím vypráví příběh....

06.12.2015 4 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

Ten její příběh není vůbec jiný, když najdete paní na FB, zjistíte, že už dávno Araba nemá.. a je rozvedená...

23.11.2015

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ačkoli preferuji spíše knihy historické a založené na skutečných událostech, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Nádherně napsané, smutné a čtivé. Nemám více slov. DOPORUČUJI.

30.09.2015 5 z 5

Bigamista Bigamista Jana Javorská

Průměrná kniha takový příběh, který obsahuje všechno, manželku, milenku, zamotané řešení až moc možná přehnané.. konec takový romantický, nevím jestli by se to ve skutečnosti mohlo opravdu stát.

23.09.2015 3 z 5

Tajemství závojů Tajemství závojů Zoë Ferraris

Volné pokračování - druhý díl - Oči pouště. Poutavé čtení z prostředí Arabských Emirátů, vnímání světa očima muže, očima ženy, jejich sbližování a vztahu a zároveň detektivní případ z toho prostředí. Doporučuji :)

23.09.2015 5 z 5

Oči pouště Oči pouště Zoë Ferraris

Detektivka z prostředí, kde jsou ženy až na posledním místě... Napínavé čtení, dobře se čte. Je to první díl od této autorky. Výhoda, že autorka prostředí zná, protože v něm žila. Prolíná se život arabských žen, tak detektivní zápletka a poznávání muslimské země.

19.08.2015 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Antonia Fraser

Knihu jsem nedokázala přečíst, je psána jako učebnice dějepisu a ne příběhově, což je pro mně na čtení náročnější. Kniha je hodně rozepsaná co kde kolem jak a kdo...

23.07.2015 2 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Kniha s obrázky a radami jak na to.. funguje i na dospělé :) Super na přečtení v klidu..postupně a s přemýšlením.

21.07.2015 4 z 5

Sultánka Sultánka Jean-Michel Thibaux

TO cleopatra11 - ono to ale není příběh Hurrem, ale hlavně Nurbanu. První díl této knihy se jmenuje Otrokyně, kdy jí přivezou do Istanbulu a stane se ženou Selima. Dodnes má v Istanbulu vedle hrobky Selima svůj vlastní hrob Nurbanu (benátčanka) a jejich děti.

Sultánka je druhým dílem ke knize Otrokyně.

21.07.2015 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Jean-Michel Thibaux

Čtivé a napínavé, drsná doba... Kniha se mi velice líbila a dobře se četla - druhý díl pokračování Nurbanu (benátčanky) hledejte v knize od stejného autora s názvem Sultánka.

21.07.2015 5 z 5

Královna Kateřina: Prokletý rod Medici Královna Kateřina: Prokletý rod Medici Eleanor Alice Burford Hibbert

Trilogie - bavila mě! Napínavé, smutné, zajímavé. Někdy mi Kateřiny bylo líto někdy jsem na ní měla vztek. Asi to neměla lehké...

23.06.2015 5 z 5

Travička Kateřina - Prokletý rod Medici Travička Kateřina - Prokletý rod Medici Jean Plaidy (p)

Druhý díl o Kateřině Medicejské. Těžká doba a ještě těžší život královnu - matku (bez muže a manžela) Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení.

08.06.2015 5 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Nádherně napsané, čtivé, poutavé. Příběh sultána Sulejmana a jeho Anastázie (Nastasji, Roxolany, Hurrem) :)

05.05.2015 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Steven Runciman

Dobře napsané pro ty, co mají rádi popis bitev, a podrobné dějiny.

05.05.2015 3 z 5

Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Jean Plaidy (p)

Těžká doba a ještě těžší život pro následnici trůnu, kterou její manžel nemá rád :( Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení, je to první díl, následují ještě dva :)

27.03.2015 4 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

TO Lablynt: ta kniha o historii moc není, spíš jen pár věcí a vypadá to, že se ani v krvi nekoupala - pokud Vás ale láká historie o Čachtické paní dle dohledaných podkladů, doporučuji knihy od Pana Štiavnického (celkem 7)

15.03.2015

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Čekala jsem trochu více psích příběhů. Kniha je spíš o psech obecně, typu maturujeme z biologie ;) spousta věcí se tam opakuje. Ale každopádně pro pejskaře zajímavé k přečtení.

27.02.2015 3 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Výborně napsané, čtivé, napínavé a zajímavé. Použití historických postav (ale jinak není dle předpokládané skutečnosti) a prolínání 1610 a 2010. Četlo se to samo... :)

17.02.2015 5 z 5

Ďábel v andělském rouchu Ďábel v andělském rouchu Tomáš Bednařík

Čtivé, poutavé, jenže ne vše, co autor zmiňuje je pravda. Dle jiných dokumentů a studií byla hraběnka v žaláři Čachtického hradu, kde také zemřela, nikoli polozazděná ve svém pokoji. Některé věci a informace se liší od jiných knih (psaných dle dokumentů např. od pana Štiavnického). Jenže teorií a příběhů je mnoho a pravdu - ví jen sama hraběnka :) Každopádně moc dobře napsáno!

PS: s tou železnou pannou jsem to moc nepochopila.. p.Nižňanský psal, že byla, pan Štiavnický zamítá její existenci...

04.02.2015 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Lehké čtení, bavilo mě. Oddechová kniha.

04.02.2015 2 z 5